کلاغ ها


+ همسر پزشک تیم : حقیقت را به ما نمی گویند !

.

.

.

.

.

.

.

.

.

او شش روز است که ثانیه‌ها را به امید شنیدن خبر خوشی از یافتن همسرش در کوه‌های پوشیده از برف و یخ در نپال سپری می‌کند. هر ثانیه‌ای که می‌گذرد بیشتر به تکاپو می‌افتد تا کاری را برای یافتن همسرش انجام دهد.

"مریم معین" همسر دکتر سعید بهاءلو پزشک تیم ملی امید کوه نوردی که در جریان صعود به قله‌ی "تیلی چوپیک" هیمالیا سقوط کرد، گفت: ایمان دارم شوهرم زنده است و برای یافتن او هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهم و پیش هر کسی که لازم باشد می‌روم.  وی در تشریح این حادثه اظهار کرد: تیم ملی سه‌شنبه هفته‌ی گذشته قله را فتح می‌کند که بعد از آن همسرم به دره سقوط می‌کند. قطعا آن روز بعد از سقوط سرپرست تیم خبر را به فدراسیون اطلاع می‌دهد اما، فدراسیون آن شب هیچ خبری به ما نداد و مدعی شده که آن شب هیچ خبری از تیم دریافت نکرده است.  ... همسر دکتر بهاءلو با تاکید بر اینکه درمورد سقوط همسرش اخبار ضد ونقیضی اعلام شده است، گفت: یک روز به ما می‌گویند او به خاطر بهمن سقوط کرده، روز بعد می‌گویند همراه دو، سه نفر دیگر سقوط کرده، سپس عنوان شد طناب پاره شده و ... نمی‌دانم کدامیک را باور کنم.

وی ادامه داد: دقیقا یک شبانه‌روز پس از سقوط و زمانی که خبر از طریق رسانه‌ها اعلام شد فدراسیون به خانواده‌اش خبر داد.  مریم معین یادآور شد: پنج‌شنبه پس از سقوط فدراسیون ادعا کرد چند شرپا (راهنمای محلی ارتفاعات) فرستاده تا منطقه را جستجو کنند، نمی‌دانم که جستجو کردند یا نه. چون آنجا نبودم. جمعه، در پی فشارهای زیاد قرار شد هلی‌کوپتر منطقه را جستجو کند اما، گفتند هوا مه آلود است و هلی‌کوپتر نمی‌تواند پرواز کند.  وی افزود: شنبه هلی‌کوپتر برای جستجو بالای منطقه پرواز کرد اما دریغ از امکانات. همراهان حاضر در هلی‌کوپتر با یک دوربین هندی‌کم از منطقه فیلمبرداری کردند، بدون اینکه از یک دستگاه سنسور حرارتی که لازمه‌ی اصلی کار در چنین شرایطی است، استفاده کنند. این جستجو بدون امکانات بی‌فایده بود. این در حالی است که فدراسیون اعلام کرده "علی‌آبادی" رییس سازمان تربیت بدنی درمورد جستجو اعلام کرده هیچ محدودیت مالی وجود ندارد. اما، آیا معنی گرفتن امکانات این است؟  همسر بهاءلو خاطرنشان کرد: مسوولان فدراسیون می‌گویند که برای یافتن شوهرم هر کاری که از دست‌شان برمی‌آید را انجام می‌دهند اما، آیا این تمام توان است؟ امروز در تماسی تلفنی با شعاعی رییس فدراسیون پرسیدم که از صبح برای یافتن همسرم چه کرده‌اید؟ گفت: «جلسه داشتیم»... مریم معین افزود: قراردادهای جستجو با امضای برادر همسرم منعقد شده‌اند. با این شرایط زمانی که از مسوولان فدراسیون جویا می‌شوم چه امکاناتی کم دارید که برایتان ارسال کنیم، می‌گویند هیچ امکاناتی نیاز نداریم! شنیدم که می‌خواهند از طریق زمین هم به جستجوی همسرم بروند اما، این اقدام بی‌فایده است...

.

خبرگزاری ایسنا 

عکس از اینترنت

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک