قیچی ساز به عنوان نخستین ایرانی ماکالو را فتح کرد!

بنا بر گزارش سایت رسمی فدراسیون کوه‌نوردی : «عظیم‌قیچی‌ساز»  کوه‌نورد توانمند کشورمان موفق شد صبح امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه؛ قله‌ی ۸۴۶۳ متری «ماکالو»  پنجمین قله ی مرتفع جهان را صعود کند.

این کوه‌نورد تبریزی با این موفقیت شمار قله‌های ۸ هزارمتری صعود شده‌اش را  به عدد ۱۱ رساند و تنها با صعود به ۳ قله‌ی «لوتسه»، «چوآیو» و «شیشاپانگما» می‌تواند به عنوان اولین ایرانی نام خود را در باشگاه ۸‌هزاری‌های جهان که تنها ۲۹  نفر عضو دارد، ثبت نماید.

هم‌چنین لازم می‌دانیم این موفقیت ارزشمند را به وی، خانواده‌ی محترمش و جامعه‌ی کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی کشور صمیمانه تبریک عرض نمائیم.

 

 

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سلام

سلام آقا اول اجازه بدین تا عکسهاشو ببینیم ، بعد بگیم اولین هست یا نه!! البته در هر صورت تبریک می گم به این مرد. شیر

علی

واقعا دمش گرم. به امید صعود بقیه 3 تا قله. در ضمن، به هر صورتی که صعود کرده، هر کی که پولشو داده، هر کس که حمایتش می کنه ... مهم اینه که داره می ره برای ما ایرانی ها یه افتخار بشه. یاشاسین

مشهد

با سلام خدمت کاراگاه نصیری . بررسی کنید صعود عظیم واقعی است ؟ عکسی از صعودش رو نمایش بده و از این قبیل شگردهای کاراگاهییت نصیری .

ali

جناب نصيري ميشه سوال كنيم علامت تعجب برای سر تیتر خبر نشانگر چیست؟!!! البته شما صاحب اختیارید اگر جواب هم ندهید سکوتتان برای ما پر است از حرفه های ناگفته ای که دنبال سوژه برایشان هستید!!!!

بیژن امیری1

باسلام.در مورد نظر اقا یاخانم <مشهد>ویا داش مشدی که لحن بیانش چنین است.بایستی گفت: نکته هاست چون تیغ تیز / گر تو نداری سپر وا پس گریز وا پس گریز وا پس گریز. وبهتر است شما کاسه داغتر از اش نباشید.چه اشکالی دارد دروغی ابن چنین تاریخی در ورزش کوهنوردی تکلیفش روشن شود وتا ابد در پرده ای از ابهام باقی نماند.گویا روشن شدن این واقعیت(دروغ بودن صعودماکالو) برای بعضیها درد ناک است.اینکه توسط اقای زارعی یکی از اعضای اصلی تیم بیان شده و بایستی به ایشان تبریک گفت.من ضمن اظهار خوشحالی وتبریک صعود اقای قیچی ساز از زحمات وپیگیریهای جناب اقای نصیری بخاطر روشن کردن پاره ای از مسایل در کوهنوردی قدر دانی می کنم.

بیژن امیری2

با سلام مجدد.بله اقا یا خانم مشهد جان.تاریخ نشان داده است همواره هر کجا خود مردم زحمتکش (البته ان بخش از مردم که رو به بالایی های سیاستباز نداشته اند)همواره چه در مسایل اجتماعی که ورزش هم بخشی از ان است ویا سیاسی و....حضور داشته اند موفق وصادقانه عمل کرده اند.از اینکه هنوز بخشی از اعضای تیم ماکالو(سال1380) حقیقت را بیان نمی کنند یا همچنان در توهم هستندویا ذاتا"هنوزچشم به بالایی ها دوخته اند.ویا فاقد شهامت هستند.غافل از اینکه بحکم و وجود تکنو لوژی کامپیوتر و اینترنت (این دستاوردبزرگ علمی بشریت)و حضور افراد پیشرو در عرصه های مختلف روابط اجتماعی .دست تیم ماکالو 1380 وافلاکی ...که سهل است. دست دیکتاتورهای سر سخت جهان هم در کوتاه ترین زمان رو می شود وبهتر است انها بفهمند که با مردمان کور کر و لال رد در رو نیستند.

كوهنوردي بزرگخو - ناصري

ما هم از طرف تيمان تبريك و شاد باش عرض ميكنم واز شما جناب آقاي نصيري از مطالبي كه گذاشتيد متشكرم

مهناز

ذرود وشادباش زنده باد عظیم ، پاینده و سلامت باد قهرمان کشورمون .

گل کوه

سلام ، لطفا" آدرس جدید ما را جایگزین آدرس قبلی نمائید: mountainflowers.blogfa.com یک s به آدرس قبلی اضافه شده