تندیس کلاغ طلائی برای حمایت بی قید و شرط بیواک از رئیس جدید!!

" این وبلاگ و خانه کوه‌نوردان تهران قصد دارند برای 4 سال یعنی تا پایان دوره ریاست فدراسیون ، از جناب زارعی در هر شرایطی بدون قید و شرط حمایت کنند . حتی اگر جناب زارعی اشتباه کند باز هم از او ( و نه از اشتبا ه او ) با همه ی توان خود حمایت خواهند کرد ... حمایت ما بدون قید و شرط است ، حمایتی است قائم به ذات ، امری آمره همچون یقینی قطعی ... حمایت مشروط به هیچ شرطی نیست... "

وبلاگ عزیز حبیبی ( بیواک )

 

 

 

 

خانم‌ها ، آقایان!

و اکنون ... جایزه‌ی ویژه‌ی هیئت داوران برای تعیین بهترین طنز _نوشته‌ی وبلاگ‌های کوه و کوه‌نوردی طی یکی دو دهه‌ی اخیر را ... تقدیم می‌کنیم به ... به ... ( سکوت سنگین حضار و انبوه چشم‌های نگران و منتظر ) ... تقدیم می‌کنیم به :

"عزیز حبیبی بخاطر طنز _ نوشته ی اخیرش در وبلاگ بیواک"

( سالن منفجر می‌شود ، باران کاغذهای رنگی و انفجار فشفشه‌ها ... عزیز حبیبی تندیس کلاغ طلائی را از دستان رئیس جدید دریافت می‌کند ... سالن بار دیگر منفجر می‌شود ... بچه‌های حراست فدراسیون و وزارتخانه چند نفر غش کرده از شدت هیجان را دست به دست بیرون می‌دهند ... حضار سر از پا نمی‌شناسند ... طوفان خنده‌ها !! ... طوفانی که تا آخرین سطرهای این پست ادامه خواهد داشت !! )

 

 

 

 

_ از تاکیدهای چندین باره‌ی عزیز حبیبی برای کوه‌نورد بودن رئیس جدید بسیار لذت بردیم !! ... و اگر راستش را بخواهید تا به امروز فکر می‌کردیم همه‌ی آن انتقادها و اعتراضات به دو رئیس قبلی یعنی صادق آقاجانی و محمود شعاعی ریشه در بالرین بودن آنها داشته است !!

تذکر به خودمان : بالرین به رقاص مونث این رشته آکادمیک گفته می‌شود و کاربرد آن برای آقاجانی و شعاعی از اساس غلط است !!

 

_ عزیز حبیبی را ستایش می‌کنیم!! ... بی هیچ قید و شرطی!! ... او بود که به ما آموخت : در جامعه‌ی طوفان زده و پرتلاطم کوه‌نوردی ایران ، صرف کوه‌نورد بودن یک فرد مسئول برای حصول هر گونه ایمان و یقین قطعی نسبت به او و اعلام همه گونه حمایت‌های بی قید و شرط کفایت می‌کند!! ... براستی که برای ما گمراهان ، این آموزه‌ی کمی نیست!! ... آن را پاس می‌داریم ... و عزیز حبیبی را ستایش می‌کنیم !!

 

_ و خوشحالیم که به اطلاع برسانیم بعد از این :  در مواجهه با ... خدای ناکرده و زبان‌مان لال ... هرگونه فساد تشکیلاتی و رانت و زد و بند و تبعیض و دروغ به افکار عمومی و سواستفادهای مالی احتمالی ( که خوشبختانه در کل تاریخ کوه نوردی ایران تاکنون نمونه های آن دیده نشده است !! ) ... آلترناتیو ایده‌آل و یگانه واکنش ما ، فقط و فقط سابیدن کشک خواهد بود !!

 

 

پی نوشت از نوع دیگر :


... «این گول بین، که روشنی آفتاب را

از ما دلیل می طلبد»

طوفان خنده ها ...

«خورشید را گذاشته،

می خواهد

با اتکا به ساعت شماطه دار خویش

بیچاره خلق را متقاعد کند

که شب

از نیمه نیز بر نگذشته ست.»

طوفان خنده ها ...

...

...

افسوس!

آفتاب

مفهوم بی دریغ عدالت بود و

آنان به عدل شیفته بودند و

اکنون

با آفتابگونه ئی

آنان را

این گونه

دل

فریفته بودند!

 

 

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
کیومرث کاویانی

البته بالرین درست اومدی .بی راه نگفتی !!!

مهدی فرهادی

گویا دوستانی که بحث سرنوشت جامعه کوهنوردی را به یک صعود سنگنوردی با یک سرطناب و یک حمایتچی محدود نموده اند قدری ساده انگارند. اصولا" برخی از افراد سعی می کنند مسائل بسیار پیچیده فرهنگی,اجتماعی و حتی سیاسی را کاملا" فرمولیزه و به زبان ساده تحلیل کنند و حکمی قطعی دهند. حتی اگر نظر آقای حبیبی را درخصوص سرطناب بودن جناب زارعی(ریاست فدراسیون)را در کوهنوردی کشور بپذیریم باید گفت که آیا شما حاضرید شخصی را که مسیری اشتباه را در پیش گرفته و قصد دارد مسیری ریزشی و پر از سنگهای لق را صعود کند و هر لحظه امکان فرو افتادن سنگ بر سر شما وجود داشته باشد را حمایت کنید؟ هیچ سنگنورد عاقلی چنین کاری را نمی کند. لذا اگر منظور آقای حبیبی "حمایت" به معنی سنگنوردی آن است نظر ایشان کاملا" غیر منطقی است. اما حمایت را می توان به شکل دیگری نیز معنی نمود: من فردی را که قصد دارد مسیر خطرناکی را صعود کند با تذکر , اخطار و یا حتی انصراف از همراهی با او از صعود منصرف نموده و بدین شکل او را یاری می دهم.و بدین شکل او را حمایت می کنم. من افراد و دوستانی را که مرا نقد می کنند و مدام ایراداتم را به من گوشزد می کنند بز

مهدی فرهادی-2

من افراد و دوستانی را که مرا نقد می کنند و مدام ایراداتم را به من گوشزد می کنند بزرگترین حامیان خود می دانم . من فرصت طلبان و مجیز گویانی را که تنها برای کسب منافع شخصی خود گرد من جمع می شوند را حامی و دوست خود نمی دانم هر چند سعی می کنم با روشی کاملا" حسابگرانه با این افراد تعامل کنم. آقای رضا زارعی فردی بسیار زیرک و باهوش است و فکر می کنم قادر به شناسائی حمایت کنندگان خود باشد و به قول سنگنوردان حمایت خود را دست هر کسی ندهد. چون اگر چنین کند به سرنوشتی چون برخی از افرادی که همه می شناسیم دچار خواهد شد

پاندا

فارغ از همهٔ مشغولیت‌های ذهنیم که مربوط به این زندگی‌ِ سیاه و سفید پاندایی است، چند دقیقه‌ای فقط از ته دل خندیدم! شاهکار بود! [خنده] ممنون اودین جانم

فواد

همین اشتباه را کوه نوردان همدان در مورد ریاست اولنج داشتند ....