تله کابین در زردکوه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: تله کابین زردکوه شهرستان کوهرنگ درصورت تامین زمین ظرف شش ماه احداث و به بهره برداری می رسد.

ˈمژگان ریاحیˈ روزسه شنبه در کارگروه گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: برای راه اندازی این تله کابین در فاز نخست، 800 میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذار تامین شده است. وی ادامه داد: قرارداد پیست اسکی و تله سیر نیز با مشاور بسته شده و در صورت تامین زمین از سوی منابع طبیعی استان، ظرف شش ماه این طرح آماده بهره برداری می شود.

ریاحی با بیان اینکه مقداری از تجهیزات لازم برای احداث تله کابین از سوی سرمایه گذار خریداری شده، افزود: در فاز اول چهار ایستگاه تله کابین اصلی دو ایستگاه احداث می شود. وی اظهار داشت: در این فاز یک تله سیر، 86 هکتار پیست اسکی، هتل، مرکز فروش، بخش امداد و نجات و مدرسه آموزشی اسکی ایجاد می شود. ریاحی زمین مورد نیاز برای احداث تله کابین زردکوه را 142هکتار عنوان کرد.

 

اینترنت

 

 

/ 2 نظر / 67 بازدید
دیار الوند - بیات

درود خوبی فرامرز خان خطاب به مدیر کل من فکر میکنم جمله شش ماه به بهره برداری می رسد یک نوع حرف اضافه است که در تمام پووژه ها باید بکار بره ابجی مردها موندن توش اونوقت شما ؟؟؟ ایشالله هیچوقت کلنگشم به زمین نخوره چه رسد به بهره برداریش ما یکی داریم برای هفتاد تا الوند کافیه موفق نباشید