طرح غار _ موزه‌ها در مازندران

طرح جامع غار - موزه‌های مازندران در این استان اجرایی می‌شود تا ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری غار - موزه‌های مازندران بالفعل و در سطح کشور معرفی شود.

 مدیر غار - موزه‌های استان مازندران  با بیان این مطلب اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای دو غار «اسپهبد خورشید» در محور سوادکوه تهران و «دانیال» در منطقه‌ی عباس‌آباد در حال انجام است‌ تا پس از پایان کار، براساس طرح جامع غار - موزه‌ها علاوه‌بر معرفی این دو منطقه، ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری آن‌ها بالفعل شود و در اقتصاد گردشگری نقش ایفا کنند.

علی ماهفروزی برنامه‌ریزی روی غارهای دست‌کند در جاده‌ی هراز با هدف حفاظت و معرفی آن‌ها را از دیگر برنامه‌های تکمیل طرح جامع غار - موزه‌های مازندران دانست و ادامه داد: در این طرح، علاوه‌بر اجرایی کردن طرح واگذاری دو غار هوتو و کمربند به بخش خصوصی‌، اجرای پروژه‌ی غار - موزه‌ها در این استان پیگیری می‌شود.

معاون پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران اظهار کرد: در پروژه‌ی ایجاد غار - موزه در این استان‌، روند زندگی انسان‌ها‌، شکار‌، تولید‌، کشاورزی،‌ فن‌آوری‌ها و تکنولوژی‌هایی که از گذشته تا کنون به آن رسیده‌اند، در یک مسیر به‌عنوان گالری تعریف شده‌اند.

او همچنین با اشاره به سپردن غار «کاکومیش» به بخش خصوصی، گفت: یک سرمایه‌گذار پیشنهاد اجرایی کردن طرح مربوط به این غار را داده است.

 

از رسانه ها

 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید