کانچن جونگا و آخرین امیدها برای صعود

" سایت اکس وب که مثل همیشه به انعکاس آخرین خبرهای کوه نوردی می پردازد در پستی با اشاره به گروهی از کوه نوردان که این بار تصمیم گرفته اند باهم راهی قله کانچن جونگا شوند تصمیم قبلی پروانه کاظمی را در بازگشت از ارتفاع ۸،۲۰۰ متری سخت و منطقی نامیده و با اشاره به چندین نام در این گروه فردا ۲۰ می (برابر با ۳۰ اردیبهشت) را روز حمله به قله ذکر می کند.

در بین تیم بین المللی که در حال حاضر در کانچن حضور دارند نام هایی چون اسکار کادیاک (Oscar Cadiach) از کاتالونیا، آنالیسا فیورتی ماریو ویلمو (Annalisa Fioretti Mario Vielmo) از ایتالیا، زولت اروس (Zsolt Eross) از مجارستان و کارلوس سوریا (Carlos Soria) از اسپانیا به چشم می خورند که احتمالا کارلوس سوریای ۷۴ ساله معروف ترین آنها باشه. این کوه نورد اسپانیایی در حال حاضر به عنوان مسن ترین کوه نوردی شناخته میشه که توانسته به قلل K2 (در سن ۶۵ سالگی)، برود پیک (۶۸ سالگی)، ماکالو (۶۹ سالگی)، گاشربروم یک (۷۰ سالگی) و ماناسلو (در ۷۱ سالگی)
صعود کنه و در صورت موفقیت کانچن ۱۱مین قله بالای هشت هزار متری خواهد بود که صعود خواهد کرد. او در مسیر تکمیل پروژه ۱۴ قله بالای هشت هزار متری بعد از کانچن قلل دائولاگیری، آناپورنا (که سال گذشته تلاش ناموفقی داشت) و شیشاپانگما رو در پیش رو دارد... "

 

از وبلاگ آلتای

 

 

 

/ 1 نظر / 5 بازدید
جیرجیرک

سلام استاد دم کارلوس گرم قدیمیا راست گفتن دود از کنده بلند میشه شاد باشی