رنج های تازه ی سرزمین کهن

دنا یکی از زیباترین مناطق کوهستانی ایران است . پوشش گیاهی ، تنوع‌زیستی و نیز قابلیت‌های بالای گردشگری و تأثیر انکار‌ناپذیر آن در معیشت مردم بومی و شهروندان چهار  استان مجاور آن ، اهمیت این منطقه کوهستانی را دو چندان کرده است . با این همه این طبیعت بکر طی چند سال اخیر دستخوش تخریب و تعرض قرار گرفته است ؛ به‌ویژه عبور خط لوله گاز که در سال گذشته به قلع‌وقمع  14 هزار اصله بلوط کهنسال انجامید ، سبب نگرانی دوستداران طبیعت شد . از حدود 4 سال پیش منطقه استحفاظی دنا دستخوش نابسامانی‌های زیست‌محیطی شد که چنانچه وضعیت موجود برای حفظ اکوسیستم دنا و حفاظت از ارزش‌های طبیعی و ملی دنا تغییر نکند ، پوشش گیاهی ، جنگل و مراتع ، تنوع‌زیستی ، خاک و یخچال‌های دنا در معرض نابودی کامل قرار می‌گیرند ...

گزارشی از همشهری آنلاین

/ 3 نظر / 3 بازدید
علی

جناب نصیری لطفا لینک مطلب را درج کنید.

کیانوش

جناب آقای نصیری میخواستم نظر شمارو درباره خبر مدیر عاملیه کیومرث کاویانی در باشگاه دماوند بدونم! اگه بتونین جواب بدین خیلی خوشحالم میکنین!!

فرامرز نصیری

به کیانوش و با سلام و احترام شاید بخش نظرات خواننده گان موقعیت مناسبی برای پاسخ به سوال شما نباشد ... اما و به طورکلی ، با شناختی که از کیومرث دارم به نظرم می تواند باشگاه دماوند را در موقعیت بهتری قرار دهد و اگر با او همکاری شود می تواند وجهه ی به شدت آسیب دیده ی این باشگاه _ طی سالیان اخیر _ را بازسازی کند . مزیت او نسبت به دو مدیر عامل قبلی ( وحید بهرامی و سعید صبور ) و به لحاظ سیاست ها و خط مشی مدیریتی : " تجربه " و " عقلانیت " بسیار بیشتر است ! کیومرث یکی از مربیان خوب باشگاه دماوند است و نسلی از بهترین مربیان و سنگ نوردان فعلی ( حسین بلنداختر و ... ) از شاگردان او بوده اند . امیدوارم و از صمیم قلب آرزو می کنم بتواند حیثیت و آبروی مخدوش شده ی باشگاه دماوند در طی یک دهه ی اخیر را بازسازی کند . " تجربه " و " عقلانیت " کیومرث را جدی بگیرید!