بارش برف و رانش زمین بار دیگر عملیات نجات در نپال را متوقف کرد

بارش برف، سقوط بهمن و رانش زمین در شب و روز گذشته بار دیگر عملیات امدادرسانی به تعدادی از مناطق این کشور که نیاز فوری به کمک دارند را با مشکل مواجه کرد.

 

به گزارش ایرنا؛ 'گاجندرا کومار' معاون کمیته مدیریت بحران نپال گفت: ارتش نپال تاکنون اجساد 90 نفر از جمله 9 کوه نورد خارجی را در منطقه پیدا کرده است و همچنان از وضعیت 150 نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.

مقامات امداد و نجات نپال اعلام کردند: حجم عظیم برف و یخ که به دنبال سقوط بهمن بر روی هم انباشته شده ، دسترسی به این مناطق را بسیار سخت کرده است.

در زلزله مرگبار نپال حدود 160 خانه در مناطق مختلف منتهی به هیمالیا کاملا با خاک یکسان شد و نزدیک به هشت هزار نفر جان خود را از دست دادند.

همچنین وقوع 150 پس لرزه سبب رانش زمین در بسیاری از مناطق شده است.

هنوز از سرنوشت 182 فرد بومی، 20 کارگر، 80 گردشگر، 40 راهنما و 10 نیروی ارتش نپال در مناطق مختلف خبری در دست نیست.

اهالی روستاهای آسیب دیده اعلام کرده اند که ده ها نفر به دلیل رانش زمین زیر خاک مدفون شده اند و عملیات نجات به دلیل رانش زمین و تخریب مسیرها با مشکل جدی روبرو است.

درهمین حال در روستای کراجا از 885 خانه تنها سه خانه هنوز در جای خود باقی مانده اند و بقیه با خاک یکسان شده است.

به گفته مقامات امدادی ، بیش از یک هزار نفر در مناطق دورافتاده در انتظار تیم های امدادی هستند.

براساس آماری که صندوق کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرده ، حدود 25 هزار مدرسه براثر زمین لرزه کاملا ویران شده و به این ترتیب حدود یک میلیون کودک تا مدت ها نمی توانند به مدرسه بروند.

به گفته وی ؛ دولت نپال صندوقی با اعتبار 200 میلیارد روپیه برای بازسازی این کشور تاسیس می کند.

براثر زمین لرزه مرگبار دو هفته گذشته در نپال تاکنون بیش از هشت هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از 17 هزار نفر نیز مجروح شدند.

براساس گزارش مقامات نپال ؛ در زمان سقوط بهمن بعد از زمین لرزه 7.9 ریشتری در نپال تاکنون جسد 250 نفر از کوه نوردان از زیر برف و یخ بیرون آورده شده است.

به گفته مقامات نپال ؛ در زمان وقوع بهمن حدود یک هزار کوه نورد در 450 کمپ در دامنه هیمالیا حضور داشتند.

 

 

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
زهراقدیمی

سلام. ممنون خبر جالبی بود .. آدمو به فکر وامیداره........................