تراژدی در آلپ

 

از وبلاگ کوه قاف : تلاش بلند پروازانه اولی اشتیک کوه نورد 38 ساله سوئیسی برای دست یابی به 82 قله 4000 متری آلپ همراه بود با مرگ همنورد 32 ساله هلندی او Martijn Seuren بر روی Aiguille de Rochefort.
متاسفانه 4 شنبه گذشته مارتین در گذر از توده مون بلان بر اثر 300 متر سقوط در سمت ایتالیایی کوه به داخل یک شکاف سقوط کرد و جان سپرد. به گزارش تیم امداد شامونی این اتفاق در ساعت 4.30 دقیقه روز 4 شنبه 22 جولای و در ارتفاع 3900 متری کوه روشفر رخ داده است.
اولی اشتیک معروف به ماشین سوئیسی که بدلیل صعودهای سرعتی و فنی خود از جمله صعود دیواره شمالی آیگر معروف است در این برنامه ابتدا Michael Wohlleben دیگر همنورد خود را بدلیل آسیب پا هنگام فرود با کایت از دست داد و اینک با غم مرگ Martijn Seuren روبرو شده است. اشتیک در وب سایت خود عنوان داشت از این حادثه عمیقن غمگین است. او در مورد چگونگی این رخداد توضیحی نداده است.
ایشان برای پیمایش 82 قله آلپ 1000 کیلومتر دوچرخه سواری و البته 100 هزار متر بالا و پائین رفتن از ارتفاعات آلپ را در برنامه خود داشتند.

 

 کوه قاف

 

 

 

/ 2 نظر / 116 بازدید
گذرگاه سایبری

سلام[لبخند] من وبلاگی با نام گذرگاه سایبری(cyberportal) تاسیس کردم. به علت تازه تاسیس بودن آمار وبلاگ پایین است. به زودی (تقریبا یک هفته دیگر) آمار وب بالا میرود. اگر مایلید با هم تبادل لینک کنیم به وب ما بیا و در قسمت نظرات اعلام کن. ممنون از این که این پیام رو خوندی. گذرگاه سایبری