انتقاد ، افشاگری و بحران در فدراسیون کوه نوردی !

رئیس کمیته بین المللی و دبیر فدراسیون کوه نوردی از سمت‌های خود در این فدراسیون استعفا دادند . دلایلی که همایون بختیاری و اقبال افلاکی در مصاحبه با خبرگزاری های فارس و ایرنا بیان کرده اند به خوبی نشان دهنده ی مدیریت ضعیف ، میزان آشفتگی و بحران های موجود در تشکیلات متولی دولتی کوه نوردی ایران می باشد . نکاتی که بارها و بارها ، در نقدها و یادداشت های این وبلاگ به آن ها اشاره شده است :

_ وضعیت مالی فدراسیون شفاف نیست و از پیشکسوتان واقعی در پیشبرد برنامه های فدراسیون استفاده نمی‌شود .

_ انتصابات در فدراسیون بر مبنای دوستی و رفاقت ها انجام می شود و عملکردها و سوابق مد نظر گرفته نمی شود .

_ جو بدبینی و نبود اعتماد در این فدراسیون شکل گرفته است که مانع از دست‌ زدن به کارهای بزرگ می‌شود .

_ در فدراسیون مصلحت اندیشی بر همه امور حاکم است و روابط جای خود را به ضوابط داده است .

_ فدراسیون تمرکز و توان مالی خود روی کارهایی ( هیمالیا نوردی )  گذاشته است که هیچ دستاوری برای کوه نوردی ما ندارد .

_ وظیفه یک فدراسیون توسعه ورزش قهرمانی و آگاه سازی مردم از فعالیت‌های خود است . وقتی درها را می بندیم فقط به دور خود می چرخیم .

خبرگزاری ایرنا و فارس

.

/ 3 نظر / 3 بازدید
کلماتی از یک کوهنورد

سلام دومین اطلاعیه صعود قلم مهرچال با مجموع 42 رای اکثر آرا رو به خودش اختصاص داد نظر سنجی تاریخ برنامه رو در وبلاگتون درج کنید تا به اطلاع عموم کوهنوردان برسد با تشکر

رامیار

با سلام و تشکر بابت مطالب مفیدتان اما این جمله رو هر کاری کردم متوجه نشدم ! روابط جای خود را به ظوابط داده است؟ شاد باشید

پسرخاله

با سلام به شما منتقد عزیز خوبه این خبر را گداشتین هر چند نظر خود را شفاف بیان نفرمودید مدتی نچندان دور شما از فدراسیون و طرحهایش دفاع میکردید و کاستی ها آنها را نمیدید شاید مثل الان منتظر باد موافق بودید اما دوست عزیز گاهی بایستی برای روشن شدن اذهان جامعه کوچک کوهنوردی با تمام توان پارو هم زد و به باد ها وموجها کاری نداشت هیچ دیکته ای بدون علط نیست اگر منتقدانی آگاه و بدون نظر وجود داشته باشند که مصلحت اندیشی و عادت به نان به نرخ روز خورن نداشته باشن ما ببرهای کاغذی نخواهیم داشت اول بخودم میگویم کار خوب هر کس را بایستی تشویق و اشکال کار هرکس را حتی خود مورد نقد ( از نوع سالم و بدون غرض ورزی ) قرار داد اولین بار است تصمیم گرفتم بر مطلب شما پیامی بنویسم پس نخست از انعکاس اخبار و وقایعی که مدتهاست در فدراسیون روی صحنه است و شما یا نمیدید و یا قصد دیدن نداشتید تشکر کرده و منتظر بررسی و نقطه نظرهای بدون ترس و واهمه نویسنده هستیم .