نامه !

به دوست عزیز و گرامی  کیومرث کاویانی زاده

مدیر عامل باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند

با سلام و احترام

 

چندی پیش و در واکنش به اعلام نظر فدراسیون کوه نوردی ایران مبنی بر عدم تائید صعود نهائی تیم اعزامی باشگاه شما به قله ی نانگاپاربات در سال ٨٧ ، شاهد انتشار بیانیه ای در سایت رسمی باشگاه دماوند بودیم که تناقضاتی آشکار و نکاتی مبهم در مضمون و محتوای آن ، انگیزه ای شد تا بوسیله ی این نامه آن را با شما در میان بگذارم :

_ نوشته اید : " ... نظریه کارشناسی صادر شده تا ختم مراحل دادرسی قابل انتشار در هیچ رسانه ای نیست و فقط قابل طرح در مرجع در خواست کننده می باشد "  . ابهامی که در این اعلام نظر شما وجود دارد عدم اشاره و فقدان " استناد قانونی " برای این مسئله است . چرا فدراسیون کوه نوردی نمی تواند نظریه کارشناسی خود را منتشر کند ؟ آیا این حکم شما مبتنی بر قوانین آئین دادرسی است یا ... ؟ روشن است که ذکر استناد قانونی _ اگر وجود دارد _ به بیانیه و اعلام نظر شما نزد افکار عمومی ، اعتبار و پشتوانه ای قابل اعتماد می بخشد  . نکته ی دیگر ، تناقضی آشکار است که در این اعلام نظر وجود دارد . به نظر می رسد شما ضمن آنکه با اعضای تیم نانگاپاربات هماهنگ نیستید ، فصلنامه ی کوه را هم نمی خوانید ! در شماره ۵٩ صفحه ی ٩٩ از سوی خانم لیلا اسفندیاری به فدراسیون کوه نوردی انتقاد شده است که چرا در زمینه صعود یا عدم صعود تیم اظهار نظر نمی کند : " ... عکس ها و حدودا ٢٠ دقیقه فیلمی که بر فراز قله تهیه کرده ایم که ... و نسخه ای از آن را به فدراسیون کوه نوردی ارسال کردیم که البته تا کنون به رغم گذشت بیش از ١۵ ماه هیچ اظهار نظری از جانب فدراسیون دریافت نشده است " دوست عزیز و گرامی ! مدیر عامل محترم باشگاه دماوند ! بالاخره ما باید از اعلام موضع فدراسیون استقبال کنیم یا آنان را مورد شماتت و انتقاد قرار دهیم ؟

_ نوشته اید : " ... عکس های صعود به قله توسط حداقل ۱۰ نفر از برجسته ترین هیمالیا نوردان جهان و صعود کنندگان به قله به نشانه تایید امضا شده است "  .  نکته ی مبهم ، عدم انتشار اسامی این ١٠ کوه نورد برجسته ی جهان است . ذکر اسامی این ١٠ نفر برای افکار عمومی چه اشکالی دارد ؟ فکر نمی کنید کلی گوئی هائی از این دست می تواند به اعتبار بیانیه و اعلام نظر شما خدشه وارد کند ؟ همانند مورد بالا ، فکر می کنم انتشار عکس های گفته شده و اعلام اسامی ١٠ نفر به قول شما از برجسته ترین هیمالیانوردان جهان می تواند به  اعتبار بیانیه ی شما نزد افکار عمومی کمک کند .

_  بیش از بیست سال است که شما را می شناسم و بارها در اعلام نظری شخصی ، شما را یکی از بهترین مربیان کنونی باشگاه دماوند معرفی کرده ام و از نزدیک شاهد پرورش نسلی از بهترین سنگ و دیواره نوردان و مربیان فعلی کوه نوردی ایران ( مانند حسین بلند اختر و ... ) توسط شما بوده ام . ضمن تبریک مسئولیت جدید تان در باشگاه دماوند ، امیدوارم بتوانید این تشکل را در کوه نوردی ایران _ آن چنان که در خور نام ، سابقه و تمامی افتخارات گذشته اش است _ در جایگاهی شایسته قرار دهید .

.

با دوستی و احترام _ فرامرز نصیری

.

/ 1 نظر / 5 بازدید
فضول

فضول: یکی نیست از باشگاه دماوند بپرسه تو اصلا در سال 89 مجوز فعالیت داری که بیانیه میدی؟!!!!!!!!!!!چ میگن مجوز این باشگاه دیگه تمدید نشده!!!!!!!!!!!!! موندیم چرا فدراسیون باز هم این خبر موثق رو برای اطلاع همه علنی نکرده!!!!!!! نفوذ دماوندیها در بدنه فدراسیون رو میشد در جشنواره عکسفدراسیون هم به وضوح دید