انجمن کوه نوردان : و ناگهان سفر به امریکا !!

عباس محمدی رئیس فعلی انجمن کوه نوردان

.

انجمن کوه نوردان ایران سرانجام _ و پس از گذشت نزدیک به 20 روز !! _  خبر اعزام گروهی از اعضای خود را به کشور امریکا و در راستای آنچه " پروژه ی مبادله کوه نورد میان ایران و امریکا " می نامد اعلام کرد :

{ پس از حدود دو سال تماس دو طرفه میان انجمن و باشگاه کوه نوردی آمریکا ( آلپاین کلاب آمریکا ) به منظور اجرای یک برنامه ی تبادل کوه نورد، با هدف انتقال تجربه های کوه نوردی، تیم نه نفره ی ایران عازم منطقه ی کوهستانی  گران تتون شد . جزییات بیشتر در مورد این برنامه و گزارش کار در منطقه ی تتون در فرصت مناسب منتشر خواهد شد... سایت انجمن کوه نوردان }

.

تاریخ اعزام تیم به کشور امریکا 9 شهریور و تاریخ اعلام خبر و اطلاع رسانی رسمی به اعضای تشکیلاتی و افکار عمومی 27 شهریور بوده است . لازم است به دلیل این میزان سرعت عمل مدیریتی و صداقت تشکیلاتی ، به دلیل این میزان وظیفه شناسی و احساس مسئولیت در قبال افکار عمومی و ... کلا به دلیل انبوهی مسائل دیگر از جمله استفاده ی مطلوب از فرصت های یگانه و ممتاز در دایره ی خودی ها ، به عباس محمدی تبریک بگوئیم !!

.

عباس محمدی وظیفه دارد در قبال اعضای انجمن و افکار عمومی به این پرسش ها پاسخ دهد : چرا برای این موضوع ( اعزام تیم به امریکا ) هیچ گاه فراخوان همگانی جهت  آگاهی و اطلاع تمامی اعضای تشکیلاتی و هم چنین افکار عمومی جامعه کوه نوردی ایران منتشر نشد؟ دلیل این پنهان کاری بزرگ چه بوده است ؟ این افراد چگونه و با چه معیارها و ضوابطی انتخاب شده اند ؟ آیا برای اجرای این برنامه  از صندوق انجمن و به عبارتی حق عضویت اعضا نیز هزینه شده است ؟

 

نمایندگان کوه نوردی ایران در پروژه ی " مبادله کوه نورد " با امریکا !!

.

عباس ثابتیان در وبلاگ شخصی خود موضوع را چنین توضیح داده است :

" از سال ١٣٨٧ ... پروژه مبادله‌ی کوه‌نورد بین دو سازمان ... آلپاین کلاب ایران (انجمن) و آلپاین کلاب آمریکا ... مورد توافق قرار گرفت و زمان اجرای آن در مرحله‌ی اول یعنی سفر ایرانیان به آمریکا، به ماه ژو‌ن ۲۰۱۰ موکول شد ... انجمن موضوع گزینش کوه‌نوردان برای این رویداد را به شرکت در جشن‌واره‌ی گشایش مسیر در سنگسر (پاییز ۱۳۸۸) موکول کرد... در پی رویداد سنگسر سل تعدادی از کوه‌نوردان و سنگ‌نوردان انتخاب شدند که فروردین ۱۳۸۹ برای گرفتن ویزای آمریکا به امارات متحده‌ عربی رفتند و متأسفانه ۷ نفر از ۱۰ نفر موفق به گرفتن ویزا نشدند و برنامه هم به همین دلیل حدود ۳ ماه به عقب افتاد...در دور دوم تعداد بیشتری موفق به گرفتن ویزا شدند و در تهایت تیم ۹ نفره‌ی انجمن شامل افراد زیر در ۳۱ آگوست از راه دوبی و با شرکت هوایی امارات عازم سان فرانسیسکو شد ... "  

نمی خواهیم پیش داوری و یا قضاوتی زود هنگام داشته باشیم اما آیا سفر به امریکا ، آن یگانه فرصت ممتاز و نادری بوده است که هیئت مدیره ترجیح داده در حیطه ی خود و حلقه ی یاران و دوستان پیرامون (!!) پروژه را بدون انتشار حتی یک خط خبر و اشاره به سرانجام برساند ؟ چرا که فقط در چنین مواقعی :  اعضای تشکیلاتی و افکار عمومی نامحرم تلقی می شوند !!

.انجمن کوه نوردان ، رفتار مسئولانه ای در کوه نوردی ایران ندارد و برای یکی از بارزترین مثال های این ادعا می توان به آخرین مجمع عمومی برای انتخاب هیئت مدیره ( همین هیئت مدیره فعلی ) اشاره کرد : آن جا که رئیس مجمع با لحنی قاطع و رسا (!) اعلام می کند که برای عضویت هیئت مدیره فقط کسانی می توانند کاندید شوند که از عضویت تشکیلاتی آنان یک سالی گذشته باشد و بعد ذبیح اله حمیدی نامی کاندید می شود و از سر اتقاق انتخاب هم می شود که از عضویت او چند روزی بیش نگذشته بود و ... عباس محمدی که بعدها در اظهار نظری شخصی می گوید : این استثنائی بود که ما در هیئت مدیره برای ایشان در نظر گرفته بودیم !! ... و براستی چه طنز تلخ و حکایت تاسف باری دارد این کوه نوردی در کشور ما !

.

آقای نادر ضرابیان سرپرست گروه کوه نوردی لواسان و عضو انجمن کوه نوردان نیز انتقاد و اعتراض خود را در بخش نظرات خواننده گان وبلاگ آرام کوه چنین بیان کرده است : " در مورد انتخاب نفرات شرکت کننده در سفر آمریکا ابتدا قرار بر این بود که این نفرات از بین گروه های فعال انجمن انتخاب شوند که بعد این رویه تغییرکرد . پرسشی از شما داریم : چگونه است که اعضای محترم هیات مدیره پای ثابت تمام سفرهای خارجی هستند و وقت کافی هم دارند ولی وقتی برای بهترشدن روند حرکت انجمن به شما راه کار ارایه می دهیم می فرمایید که کار ما داوطلبانه است و بیشتر از این توان و وقت نداریم ؟!  "

 

عباس محمدی ، عباس ثابتیان و فرنوش رئیسی اعضای هیئت مدیره انجمن در سفر فرانسه ( زمستان ١٣٨٨ )

.

.

عباس محمدی و عباس ثابتیان اعضای هیئت مدیره انجمن در سفر امریکا ( تابستان ٨٩ )

.

/ 5 نظر / 9 بازدید
عباس ایلاقی

10 سال دیگه میایی بریم آمریکا ؟ آره ؟ فقط حواست باشه کسی بو نبره چون یه مشت جوجه کوهنورد دورمون جمع میشن و می خوان همرامون بیان [چشمک]

جیرجیرک2

سلام استاد... چقدر انتقاد چقدر نقد... چقدر گیر میدی.... شکوووووووووووووووووووووووووووووفه!!!!!!!!!![نیشخند]

برج سینا !

اعترافات برج سینا در وبلاگ صعود قلم http://soud-e-ghalam.blogfa.com/post-4.aspx اعترافات برج سینا در وبلاگ برج سینا http://boorjsina.blogspot.com/2010/10/blog-post.htm

برج سینا !

سلام. یک توضیح کوتاه و ضروری دیروز بعد از انتشار مطلب اعترافات برج سینا ! در وبلاگهای صعود قلم و نیز برج سینا ! عرفان فکری تماسی با اینجانب احسان بشیرگنجی گرفت و مطلب منتشر شده را منطقی و محترمانه یاد کرد و از بسیار چیزها سخن گفت. اما امروز که به وبلاگ صعود قلم سر زدم درکمال تعجب دیدم که مطلب مورد نظر و باقی مطالب به همراه نام نویسندگان آن به کلی حذف شده است. باعرفان فکری تماس گرفته و علت اینکار را جویاشدم. علت را چنین عنوان نمود که شما به نویسندگان توهین کرده اید و نیز بدون هماهنگی با سایرین اقدام به انتشار پست نموده اید!! و من با مشورت و صحبتی که با خانم فراهانی نموده ام تصمیم به این کارگرفته ایم!! جالب است تناقض این فرد. ابتدا مطلب را تایید میکند و ساعاتی بعد با مشورت خانم فراهانی اقدام به حذف آن. باعث تاسف است چنین کسانی که شهامت شنیدن نقد را ندارند خود را تصمیم گیرنده جامعه وبلاگ نویسان می دانند و متولی صعودهای قلم!! این مطلب در وبلاگهای برج سینا به آدرس های زیر در دسترس است. http://boorjsina.wordpress.com/ http://www.boorjsina.blogspot.com/

azizollahi

به پاس اعترافات برج سینا ! : http://sooud-e-qalam.blogfa.com/