عباس محمدی : مدیر گروه تک نفره ی دیده بان کوهستان !!

به عباس محمدی

با سلام و احترام

ببخشید که از عوام فریبی بدمان می آید . ببخشید که از دروغ و لکه های سیاه در کوه نوردی ایران بدمان می آید . ببخشید وقتی می خوانیم که خود را " مدیر گروه دیده بان کوهستان " معرفی می کنید نمی توانیم نسبت به آن واکنش نشان ندهیم . ببخشید !

این گروه دیده بان کوهستان دیگر چیست ؟ واجد چه ساختار تشکیلاتی و چه تعداد عضو و کارمند و ... می باشد که شما مدیر آن هستید ؟ نکند همان کمیته ی ( کارگروه ) سابق انجمن است که شما مسئول و تنها عضو آن بودید؟! کار گروه ی که یک شبه و دقیقا پس از آخرین مجمع انجمن در ٣٠ آبان و اتمام مسئولیت تشیکلاتی شما به عنوان رئیس هیئت مدیره ، تبدیل به گروه شده و شما هم _ که انگار شکر خدا روزگارتان بدون این واژه ها و این بازی های کلامی نمی گذرد _ شده اید مدیر آن !! راستی ،حالا چرا عنوان کارگروه را از آن حذف کردید ؟! وجهه و شان وکلاس کمتری دارد ؟! 

عباس جان !  شاید بتوان زمانی که  همه ی فعالیت های شخصی و انفرادی خود را _ در مثال : نوشتن مقاله ، مصاحبه ، سخن رانی و غیره  _  به نام گروهی که فقط روی کاغذ وجود دارد گزارش می دهید از آن به عنوان عرق تشکیلاتی و تعصب برای انجمن کوه نوردان نام برد اما وقتی  خود را مدیر گروهی که در واقعیت وجود خارجی ندارد معرفی می کنید ببخشید که : نمی توانیم جز عوام فریبی و دروغ و لکه ی سیاه دیگری در کوه نوردی ایران ، آن را چیز دیگری بنامیم . ببخشید ! 

عباس جان ! ببخشید که از عوام فریبی بدمان می آید . ببخشید که از دروغ و لکه های سیاه در کوه نوردی ایران بدمان می آید . ببخشید وقتی می خوانیم که خود را " مدیر گروه دیده بان کوهستان " معرفی می کنید نمی توانیم نسبت به آن واکنش نشان ندهیم . ببخشید !

 

/ 4 نظر / 10 بازدید
علی افسری

آقای نصیری سلام. آیا شما هم نسبت با نابودی محیط زیست، دست اندازیهای هر روزه به گوشه گوشه این طبیعت بی دفاع، و زخمها و خراشهایی که هر روز به آن وارد میشود حساسیتی دارید؟ شما را منتقدی نکته سنج و دقیق شناخته ایم. اما تا کنون هیچ نقد و نظری در این زمینه ها از شما ندیده ایم. امیدوارم نقد شما محدود به اشخاص نشود بلکه موضوعی باشد. زیرا که کوهنوردان و کوهشناسانی که دستی بر قلم دارند، چندان زیاد هم نیستند. در این مورد هم ظاهرا به جای "ما قال" به " من قال" تکیه دارید. آیا به نظراتی که ذیل عنوان مدیر گروه دیده بان کوهستان مطرح مشود هم نقدی دارید؟ آیا موافقید؟ آیا مخالفید؟ اصولا" چرا خیچ حساسیتی در این مسایل از خود نشان نمیدهید؟ با احترام افسری

علی افسری

استاد ببخشید ما یک سئوال کردیم. قصد محدود کردن شما را هم نداشتیم. انشاء ا... خداوند به شما توفیق و نیرو دهد به همه توان خود اشخاص راهم نقد کنید. اما اگر از منطق ما سردر نیاوردید، بازهم توضیح میدهم: برای من به عنوان یک کوهپیما ( ظاهرا بکار بردن واژه کوهنورد حمل بر خودستایی میشود در این قوم) که موضوعات مختلف مرتبط با کوه و طبیعت را دنبال میکنم، سئوال پیش آمد که مربی و کوهنورد با تجربه ای چون شما و منتقدی چیره دست و ریزبین (به گواهی وبلاگتان) چگونه است که حساسیت چندانی به یکی از مهمترین مباحث مربوط به حوزه مورد علاقه خود نشان نمیدهد.

علی افسری

به بیان دیگر، چگونه است که اگر خاک همه کوههای ایران و جهان را به توبره برند، جاده بسازند، معدن بکاوند، برج و ویلا بسازند و ... ، شما ککتان هم نمیگزد ؟ نکند بعلت اینکه امثال آقای محمدی که ظاهرا در سیبل انتقادات همیشگی شما قرار دارند، در این حوزه قلم و فریاد میزنند، شما از ورود به این مباحث اکراه دارید؟ میترسید حداقل وجه اشتراکی ایجاد شود خدای ناکرده؟

علی افسری

یا آنکه این ضدیت یا زبانم لال دشمنی شما با ایشان، موجب شده که هر آنچه از دست و زبان وی صادر شود، دیگر جایی در دل شما ندشته باشد و به این طریق، علاقه و حساسیت خود را ( اگر از اول چیزی بوده) نسبت به حفظ محیط زیست و بخصوص کوهستان از دست داده اید؟ امیدوارم با این توضیحات متوجه شده باشید که انتقاد از اشخاص، از دید بنده عیبی ندارد، شما هم با قدرت ادامه دهید. اما اگر حوصله کردید جواب سئوال ما را هم بدهید. راستی من ربط آن عوام فریبی را اصلا نفهمیدم با احترام