حوادث کوه : از سکته کردن تا سرمازده گی و گم شدن

قائم مقام سازمان امداد و نجات از نجات شش کوه نورد که بنا به دلایل مختلف درکوهستان‌های کشور محبوس شده بودند طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

 شجیعی در گفت‌وگو با خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام خبرنجات کوهنوردی در ارتفاعات شیرپلا در تهران گفت: در ساعت 15:35 روز گذشته (جمعه) وقوع یک فقره حادثه برای کوه نوردی در منطقه پد شیرپلا در ارتفاعات شمیرانات تهران به مرکز فوریت‌های 147 اعلام شد.

 وی با بیان اینکه بلافاصله دو تیم از امداد گران کوهستان به منطقه اعزام شدند، اظهارکرد: بررسی‌های اولیه نشان داد که این کوه نورد در ارتفاعات دچار سکته قلبی شده است که به دلیل عمق حادثه این فرد در طی عملیات هوایی به بیمارستان منتقل شد.

 قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرهمچنین از نجات دو کوه نورد دیگر در ارتفاعات طاق بستان در استان کرمانشاه خبرداد و گفت: در ساعت 9:54 روز گذشته گرفتار شدن دو کوه نورد درارتفاعات کرمانشاه به جمعیت هلال احمر اعلام شد.

 وی با بیان اینکه این دو کوه نورد به دلیل افت فشار و سرمازدگی قادر به ادامه مسیر نبودند، افزود: امدادگران کوهستان طی عملیاتی هشت ساعته توانستند نسبت به نجات و انتقال این دو کوه نورد اقدام کنند.

 شجیعی همچنین از نجات سه کوه نورد در ارتفاعات ساردوئیه در استان کرمان خبر داد و گفت: این سه کوه نورد که به دلیل گم کردن مسیر در کوهستان مفقود شده بودند در عملیات 9 ساعته توسط امدادگران نجات پیدا کردند.

 قائم مقام سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به انجام 9 ساعت عملیات جستجو و نجات برای یافتن 4 کوه نورد مفقود شده در ارتفاعات ییلاق آزادشهر در استان گلستان، گفت: این چهار کوه نورد به علت مه گرفتگی مسیر خود را گم کرده بودند و در این راستا 4 تیم عملیاتی شامل 15 نفر امدادگر درعملیاتی 9 ساعته این کوه نوردان را یافته و نسبت به انتقال آنها اقدام کردند.

 

ایسنا

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید