کاظم فریدیان در بند 7 زندان اوین

فریدیان در جلسه ی دادگاه دیروز (خبرگزاری فارس)

.

صبح امروز بوسیله یکی از دوستان کاظم فریدیان ، اطلاعاتی را در رابطه با خبر دستگیری او دریافت نمودیم : « ... کاظم فریدیان روز ٢۵ خرداد و در حین فیلم برداری از تظاهرات اعتراضی  در خیابان گاندی دستگیر شده است ... بعد از بازجوئی های اولیه ، دستور آزادی او صادر می شود  اما کاظم فریدیان ( به نقل از مادر وی ) از امضای تعهدنامه ای که _ به نظرش _ شامل نکات غیر قابل قبولی بوده است خودداری کرده و در حال حاضر _ و به نقل از روزنامه اعتماد ملی ١١/۵/٨٨  _ هم اکنون در بند 7 زندان اوین به سر می‌برد و مادرش خبر داده که در روزهای گذشته یک بار با او ملاقات حضوری داشته است ... بعد از دستگیری کاظم فریدیان ، تلاش فراوانی برای پنهان نگه داشتن این خبر از سوی مسئولان باشگاه دماوند (   این خبر تا امروز هم در سایت رسمی باشگاه دماوند منتشر نشده )   و  دوستان  نزدیک  او صورت پذیرفته است و به همین دلیل طی نزدیک به ۴۵ روز کسی از این واقعه مطلع نشده است و تازه از امروز ، آنان فعالیتی رسانه ای را برای اطلاع رسانی آغاز کرده اند ... »

 

کاظم فریدیان _ جدا از آن انتقادهای جدی که نسبت به تصمیمات نادرست و اشتباهات مرگبارش در سرپرستی و اجرای چند برنامه ی کوه وجود دارد _ عضوی از خانواده ی بزرگ کوه نوردی ایران است و به نظر می رسد این وظیفه ی همه ی تشکل های دولتی و غیر دولتی و هم چنین شخصیت های مطرح و تاثیر گذار این ورزش است که برای حمایت و آزادی او ، تمامی توان و امکانات خود را بکار گیرند .

جلسه ی دادگاه دیروز و حضور کاظم فریدیان ( عکس از خبرگزاری فارس )

.

___________________________________________________________________

.

پی نوشت :

بی اعتنائی و سکوت ۴۵ روزه ی مدیران باشگاه دماوند و سایت رسمی این باشگاه و هم چنین پاره ای از مسئولین انجمن کوه نوردان  ( در مثال : عباس محمدی و ... ) که در مواجهه با تراژدی تلخ نانگاپاربات و مرگ سامان نعمتی ، تمامی اعتبار و حیثیت ورزشی خود را در دفاع بی چون و چرا از کاظم فریدیان گذاشته و او را قهرمان ملی کوه نوردی خطاب کردند ، در رابطه با خبر دستگیری او را به چه چیزی باید تعبیر کرد ؟ آیا آنان جرات و شهامت طرح یک اعتراض ساده یا انتشار یک درخواست قانونی برای آزادی هر چه سریع تر او را ندارند ؟ این بی اعتنائی و سکوت ۴۵ روزه را به چه چیزی باید تعبیر کرد ؟

_ دوستان عزیز دماوندی ! برای شما و مسئولین محترم سایت رسمی باشگاه تان جدا متاسفیم ! تا دیروز کاظم فریدیان پرافتخارترین عضو تاریخ باشگاه دماوند بود و امروز ... خبر فروش فیلم پنج هزار تومانی جشن ۵۵ سالگی باشگاه نسبت به خبر دستگیری کاظم فریدیان از اولویت بیشتری برای انتشار در سایت رسمی برخوردار است !! جدا متاسفیم . همین !

_ آزادی کاظم فریدیان و بازگشت او نزد خانواده اش ، می تواند خواست عمومی تمامی اهالی کوه نوردی ایران باشد . انعکاس و پیگیری این خواست از طریق مجاری قانونی ( فدراسیون ، سازمان ورزش ، قوه قضائیه و ... ) کمترین وظیفه ای است که هم اکنون بر دوش همگان سنگینی می کند !

.

/ 10 نظر / 134 بازدید
یه آشنا

سلام .حمله به کسی که نمیتونه در شرایط حال از خودش دفاع کنه یعنی چی؟ بهتره برای خودتون متاسف باشید. از کی تا حالا دلسوز کاظم شدین ما خبر نداشتیم؟ اطلاعاتت هم 10 در صد درسته. بهتره کلاغ منافقت رو بدی جاش یه خروس قندی بگیری . ضمنا شما به اندازه کافی مشهور تشریف دارید لازم نیست به باشگاه و کاظم حمله کنید . استاد مسلم کوهنوردی.

احسان بشیرگنجی

ماه من غصه چرا؟ آسمان را بنگر که هنوز٬ بعد صدها شب و روز مثل آن روز نخست گرم و آبی و پر از مهر به ما می خندد غم و اندوه ٬ اگر هم روزی ٬ مثل باران بارید با دل شیشه ای ات ٬ از لب پنجره عشق زمین خورد و شکست با نگاهت به خدا چشم شادی وا کن و بگو با دل خود که خدا هست هنوز

احسان.

به نقل از دوست نزدیکی (که دوست نزدیک فریدیان هم هست و البته دماوندی نیست) مادر محترم کاظم فریدیان به امید جلوگیری از وخیم شدم شرایط فرزندش از دوستانش خواسته از رسانه ای شدن این خبر جلوگیری کنند که البته با انتشار عکس های دادگاه این مسئله دیگه موضوعیت ندارد.

افشین یوسفی

فرامرز نصیری زیاد تند نرو............. تقریبا بعد از انتقال کاظم به اوین و تماس تلفنی با او و با توجه با شرایطش و خواسته خودش ما هیچ خبری به بیرون ندادیم الان هم بعد از قضیه دادگاه فرمایشی و اتهامات جدیدش و عوض شدن قضیه قرار شده که ماجرا کاظم رو رسانه ایش کنیم تو این مدت هم مثل خیلی های دیگه که عزیزانشون تو این درگیری ها دستگیر شده اند و پیگیر فرزندانشون بودند خانواده و ما نیز برای آزادیش تلاش کردیم و با وکلای زیادی تماس گرفتیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که در مرحله بعدی موضوع کاظم رو در روزنامه ها و سایتهای خبری منتشر کنیم

پگاه

سلام...راستش من از دوستان کاظم هستم و تا به حال هم به دلیل گاردهایی که کلا شما نسبت به کاظم می گرفتید ناراحت بودم...اما امروز اقدام شما جای تقدیر دارد...دوستان دیگر کوهنورد !! امروز روز دعوا نیست ...طرف جبهه را فراموش نکنید...ما فعلا همگی یک طرفیم...پس به جای تو سر و کله همدیگه زدن...دست به دست هم بدیم...موضوع خیلی فرا تر از دلخوریهای مسخره و پیش پا افتاده جناحی ست...کاظم دوست همه ما ست

به یه آشنا

میگم تو خوفیییی آقا؟؟؟!!!!! دادا این جمله‌های کلاغها فهمیدنش فقط ۱ کلاس سواد بیشتر نمیخواد به خدا!!!!

آنا

منم با پگاه موافقم

بهنام

امروز فقط اتحاد

کاوه از منجستر

سلام ای بابا چرا دستگیرش کردند آقا کاظمو ؟؟؟؟؟ ای بابا

نخودی

ببخشید دیر کامنت میزارم عزیز جان خودت میگی باشگاه یعنی جایی که نون رو به نرخ روز میخورن . اونوقت بیاد چیزی بنویسه که سایتش رو فیلتر کنن و در باشگاهشون رو تخته کنن و از نون خوردن بیوفتن. رعایت مصالح و منافع باشگاه در اینه که در این جور مسائل نه تنها عکس العملی نشون نده بلکه عضویت شخص بازداشتی رو در باشگاه انکار کنه و طرف رو لعن و نفرین کنه [چشمک]