کوه نورد خوب کشورمان در راه شیشاپانگما

  عظیم قیچی ساز  برای ثبت رکورد جهانی و فتح دو قله دیگر بالای ۸ هزار متر جهان، 16 فروردین  راهی سرزمین «تبت» می‌شود

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عظیم قیچی ساز کوه نورد مشهور ایرانی که تاکنون 12 قله بالای 8 هزار متر جهان را فتح کرده است و برای ثبت رکورد جهانی و پیوستن به باشگاه 8 هزارتایی‌ها تنها دو قله دیگر را پیش رو دارد، روز شنبه 16 فروردین برای صعود به قله 8013 متری «شیشاپانگما» عازم تبت می‌شود.

وی پس از موفقیت در این صعود برای فتح قله 8516 متری «لوتسه» تلاش خواهد کرد.

اما قیچی ساز برای این دو صعود با مشکلات مالی روبرو بود که با هماهنگی مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون کوه نوردی، همچنین اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی این مشکلات برطرف شد تا قیچی ساز تمام تمرکزش برای ثبت این رکورد جهانی باشد.

رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوه نوردی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: ما تلاش کردیم قیچی ساز پیش از اعزام ملاقاتی را با گودرزی، وزیر ورزش داشته باشد و مشکلاتش را بازگو کند، اما به دلیل تعطیلات و آخر سال این دیدار میسر نشد، اما دکتر سجادی معاون وی کارها را پیگیری کرد و حتی برای خرید ارز دولتی هم اقدام شد اما در بانک مرکزی مشکلاتی به وجود آمد که پس از بازگشت وی هزینه‌ها پرداخت خواهد شد.

وی گفت:‌ با همکاری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز، مشکلات وی برای اعزام برطرف شد و قیچی ساز 16 فروردین عازم شیشاپانگما می‌‌شود.

زارعی عنوان کرد: قیچی ساز در صورت موفقیت در صعود به این دو قله، سی و دومین فردی خواهد بود که 14 قله بالای 8 هزار متر جهان را فتح کرده است و یک موفقیت ارزشمند برای کوه نوردی کشورمان به حساب خواهد آمد.

 

 

پی نوشت :

در صورت موفقیت تلاش عظیم قیچی‌ساز برای فتح شیشاپانگما ، او نخستین صعودکننده‌ی ایرانی این قله خواهد بود .

 

 

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
نسیم کوه

سلام وقت بخیر آرزوی موفقیت برای این ورزشکار و کوهنورد ارزشمند کشور داریم[گل]

salam agaye nasiri az tarafe vezarat varzesh va edare kol hich komaki be man nashode va tanha shahrdari nesfe hazine shishapangma ro dade va bagiye hazineha shakhsi mibashad .age betonam shishapangma ro sood konam be iran baz khaham gasht chon nemitonam hazine konam! lotfan ein khabar o enteshar bedin mazerat k finglish neveshtam chon farsi nemitonam taip konam azim gheichisaz katmandu