یک کوه نورد فرانسوی جواهراتی به ارزش 250 هزار یورو پیدا کرد

پلیس فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد یک کوه نورد فرانسوی گنجینه ای از سنگ های قیمتی به ارزش تقریبی 250 هزار یورو در یخچال های طبیعی کوه مون بلان ، در رشته کوه آلپ کشف کرد.


این سنگ های قیمتی که شامل زمرد ، یاقوت کبود و یاقوت سرخ می شود ، اوایل ماه سپتامبر تحویل ژاندارمری منطقه بورگ-سن-موریس شد. یک جواهرفروشی در این منطقه ارزش تقریبی این سنگ ها را بین 130 هزار تا 246 هزار یورو برآورد کرد. این کوه نورد که خواست نامش فاش نشود ، این سنگ ها را که در جعبه ای فلزی قرار داشت ، در یخچال بوسون در کوه مون بلان پیدا کرده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس ، در داخل این جعبه ، کیسه های کوچک حاوی این سنگ های قیمتی قرار داشت که روی برخی از آنها علامت « ساخت هند » وجود داشت.


در سال های 1950 و 1966 دو هواپیمای هند در کوه مون بلان سقوط کرد. از آن پس ، کوه نوردان به طور مرتب بقایای این هواپیماها ، چمدان و حتی بقایای اجساد سرنشینان آن را کشف می کنند.


فرمانده این ژاندارمری گفت اگر مالک این سنگ ها پیدا نشود ، براساس قانون ، این جواهرات به این کوهنورد جوان داده می شود. احتمالا مقامات فرانسه به منظور یافتن مالک یا وارثان جواهرات کشف شده با مقامات هندی تماس بگیرند.

 

 

واحد مرکزی خبر

 

 

 

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
آذر

سلام اگر این ماجرا در کشور ما اتفاق می افتاد در صورت نداشتن مالک به کوهنورد یابنده تعلق نمی گرفت بلکه دولت ان را تصاحب می کرد.