شکوفائی " بصیرت " در کوه نیوز !!

عجب روزگاری شده ها !!  آدم نمی دونه به حرف کی باید گوش بده ؟!  میگن زندگی سخت شده ... هزینه ها و قیمت ها ... میگن راه پیشرفتی برای کسی نمونده ... رسیدن به اون بالاها دیگه کار هر کسی نیست ... میگن بخدا حاضریم هر قیمتی که لازم باشه برای رسیدن به اون بالا پرداخت کنیم . صب تا شب هم داریم دست و پا می زنیم  اما نمیشه که نمیشه !! میگن ...      خلاصه خیلی چیزا میگن که خودتون بهتر میدونین . اما حالا واقعا راست میگن ؟ یعنی واقعا این جوریه ؟!   من که فکر نمی کنم .      به قول بی بی جون که توی 92 سالگی عمرشو داد به شما : "مادرجون ! هر چیزی راهی داره که فقط باید بگردی اونو پیدا کنی".       بی بی جون فکر می کرد تفاوت آدم های زرنگ که خیلی زود پیشرفت میکنن و به همه چیز (!) می رسن و آدم های خنگ و عقب افتاده که همیشه ی خدا ، هشت شون ( هشت فرودشون نه ها !! ) هشت زندگی شون گرو نه شونه ، توی همین استعداد پیدا کردن اون راهه !!    درسته که خیلی ها فقط نشستن و فقط بلدن غر بزنن و از همه چی ایراد بگیرن و ... اما در مقابل بعضی ها هم هستند که به قول بی بی جون خوب میدونن هر چیزی راهی داره !!      البته فکر نکنین کار آسونیه ها !!     هوش و استعدادی میخواد که در درجه ی اول باید توی خون تون باشه !!   این رو گفتم که شما هم یه هو نزنه  به سرتون و فردا صب زنگ بزنین به خبرگزاری دولتی برنا که مال سازمان دولتی ملی جوانانه و بهشون بگین :  آقا ! مگه ما چی مون از محمد چیتگرها مدیر سایت کوه نیوز کمتره ؟! خب بیاین با ما هم یه مصاحبه ای رو ترتیب بدین دیگه !! مثه مد روز حرف زدن رو بلد نیستیم که بلدیم !! نرخ روز نون رو نمی دونیم که می دونیم !! پیروی و مطابق گفتمان رایج و غالب و مسلط ایدئولوژیک و دولتی این روزا و از جنگ نرم و بصیرت و ... حرف زدن حالیمون نیست که حالیمونه !!    آقا ! بخدا ما میخوایم پیشرفت کنیم . جوونیم . ما هم دل داریم . اصلا شما بگو برای به اون بالاها رسیدن چه قیمتی رو باید پرداخت کنیم هان ؟!     به قول بی بی جون ... بگذریم . اصلا بما چه !! عجب روزگار سختی شده ها !!

.

خودت را افسر جنگ نرم می دانی؟
تازه در این عرصه شروع به کار کردم و فکر می کنم بتوانم افسر جنگ نرم باشم .

حرف آخر؟
فکر می کنم در زمینه دینی در وبلاگ ها کم کار شده و با توجه به مناسبت های دینی که وجود دارد اگر به صورت تخصصی کار شود بصیرت ما هم بالاتر می رود و همه این ها به این دلیل است که در زمینه های تخصصی در وبلاگ ها کم کار انجام شده است .

از مصاحبه ی مدیر سایت کوه نیوز با خبرگزاری برنا ( سازمان ملی جوانان )

.

/ 24 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناشناس

نخیر این پسرک بد جوری دچار خودبزرگینی شده پسرک جان لطف کن نام رقبای خودت رو در آن دوجشنواره از بین وبلاگهای کوهنوردی معرفی کن. لطفا پرت و پلا و مبهم هم آدرس نده تا ما خودمون قضاوت کنیم که این انتخابها برازنده یک خبرخوان که خودش حرفی برای گفتن نداره بوده یا نه؟ و بعد میپردازیم به باقی قضایا و اینکه همچین هم مستقل مستقل نیستی!!!!!!!!!

فرامرز نصیری

به دوست گرامی جناب محمد چیتگرها با سلام و احترام در باره ی نکات مثبت و ارزش های موجود" کوه نیوز " تردیدی وجود ندارد. در باره ی قابلیت های مفید و سودمندی مثل خبرخوان، ارائه ی لینک، اشتراک گذاری اخبار و رویدادها، یا آنطور که خودتان می گویید : تولید محتوای همه گانی...نکته مورد بحث و البته نوک پیکان انتقاد کلاغ ها شاید به طرف همان جایی باشد که بازهم به قول خودتان: حوزه های فعالیت دیگر نامیده شده است.اصلا به همین دلیل است که فقط به همان قسمت آخر مصاحبه استناد شده و از آن نمونه آورده ایم و اگر می بینید در تیتر پست به کوه نیوز اشاره شده شاید به دلیل همان تیتر لینک خودتان باشد که: " گفت و گوی خبرگزاری برنا با محمد چیتگرها ( مدیر سایت کوه نیوز ) ". اما دوست عزیز!بگذارید روراست باشیم. در این پست کلاغ ها به تفکر و دیدگاه سیاسی شما انتقاد شده است. به آرزوی افسر جنگ نرم شدن به تکرار همان ادبیات صدا و سیمایی و خب مشخص است که انتقاد کردن جرم و گناه نیست. می توانید جواب بدهید می توانید جواب ندهید. می توانید از عقایدتان دفاع کنید می توانید دفاع نکنید... بهرحال از مواجهه منطقی شما با نقد تشکر می کنم.

@

بالاخره این آقای کوه نیوز افسره، گروهبانه، سرباز صفره چیه؟ فرمانده اش کیه؟ جناب سرهنگ دکتر جوادی؟ پادگانش کجاست؟ قزوین هنگ انجمن کوهنوردان؟

رضا

سلام جناب نصیری هر کس در هر مقامی باید مسئولیت صحبتهای خودش رو قبول کنه . جناب آقای چیتگرها چرا شما از منعکس شدن نظراتتون ناراحت شدید . اگر به مسائل مطرح شده از طرف خودتون اعتقاد دارید باید از اونها دفاع کنید نه اینکه آدرس جای دیگری رو بدید . شاید هم تفکر مدیر سایت کوه نیوز با تفکر مدیر وبلاگهای دیگرتون فرق میکنه ؟ مطالب بالا صرفا نقد برخورد شما با پست کلاغها بود و از ارزش کار شما برای راه اندازی سایت کوه نیوز کم نخواهد کرد.

.0

اقا فرامرز شما هم پاش بیفته، خوب با بصیرت میشی مثل جریان پرچم.

ق

آقای نصیری با سلام و احترام 1 من نه آقای چیتگر ها رو میشناسم نه درست و حسابی جنابعالی رو من در بعضی از اوقات بیکاری سری به سایت ها و وبلاگ های مورد علاقه ام میزنم که به خاطر علاقه به کوهنوردی گاهی به وبلاگ شما هم سر زدم اما هر چند تلاش شما را در را ستای روشنگری در باره مشکلات ورزش کوه نوردی را قابل تقدیر میدانم اما رقتار متناقض شما رو هم راجع به مسایل مختلف قابل قبول نمیدانم شما به آقای چیتگر ها با ادبیاتی نا مناسب و استفاده از کلماتی مانند نون به نرخ روز خوردن و..تاخته اید که چرا مروج کلمات و واژه های سیاسی در کو ه نوردی شده اند (پاسخ شما به یک کامنت: نسبت به ترویج و گسترش کلمات و واژه ها و تعابیر دنیای سیاست آن هم سیاست روز در حیطه ی ورزش کوه نوردی انتقاد دارم ) هر چند که این نقد شما صرف نظر از ادبیات نا مناسب آن درست است ومخلوط کردن مسایل از حوزه های مختلف امری نا پسند میباشد اما آیا فکر نمیکنید خود این نقد به گونه ای ترویج همان مسایل در این حیطه باشد؟

ق

2حتما خاطر مبارکتان هست در خرداد سال پیش جنابعالی در وبلاگتان چند عکس از اغتشاشات واعتراض های آن زمان با عنوان تهران روز های اعتراض گذاشتید لطفا توضیح دهید که چه رابطه ای بین آن مسایل و حیطه کوهنوردی وجود دارد ؟ و اگر این موضوع دخا لت در موضوعات سیاسی نیست پس چیست؟ ویا در وبلاگتان عکس ومتنی را به کو دکان فلسطینی اختصاص دادید که هیچ ربطی به کوهنوردی ندارد وبه گونه ای آشکار ورود به مسایل سیاسی محسوب میشود اگر این گونه دخا لت ها از سوی آقای چیتگرها گنا هی نا بخشودنی است از طرف شما چگونه است ؟ این تناقض را چگونه توجیه میکنید ؟ و در آخر آیا اندیشیده اید شاید بیان مسایل مطرح شده از سوی آقای چیتگر ها اعتقاد قلبی و فکری و آرمانی کسی با شد وایشان از سر صدق عقاید خود را بیان کرده باشد نه از روی ریا و نان به نرخ روز خوردن و... حتما میدانید که تفکر و اندیشه وبیان آن از حقوق ملسم همه ابنا بشر میباشد و البته نقد مودبانه و دلسوزانه نیز در جای خود دلنشین است اما برخورد وتوهین لفظی به منظور تحمیل عقیده واز میدان خارج کردن طرف مقابل اصلا خوشایند نیست واز کسی مثل شما که انتظار میرود افکار مخالف را بهتر تحمل کنید

قطره (ق)

اقای نصیری عزیز ومحترم با سلام 1 قدما گفته اند امر کن بدان چه میخواهی به آن معروف باشی و نهی کن از آنچه در باره ات گویند منکر آن میشوی آقای نصیری شما خود روا میدارید کسی شما را نان به نرخ روز خور بخواند ایا برداشت شما از کلمه توهین نیست ؟اینکه هرکس برداشت شخصی خود را در بکار بردن الفاظ اعمال کند توجیه مناسبی برای لجام گسیخته صحبت کردن نیست وبا این توجیه هر کس میتواند بدترین الفاظ به طرف مقابل نسبت دهد و مسیولیت گفتار خود را نپذیرد. برخی الفاظ قطعا معانی مشخص وغیر قابل تفسیر وبرداشت شخصی دارند .2اتفاقا موضعگیری اقای چیتگر ها با نشان دادن عکس های جهت دار توسط سر کار تفاوت شکلی دارد نه ماهوی .ایشان موضع سیاسی اش را با گفتار بیان کرده وشما با نشان دادن عکس.هر دو در یک وبلاگ تخصصی کوهنوردی وارد مسایلی در حوزه سیاست شده اید که هیچ ربطی به کوه نوردی ندارد وگمان ندارم مطلوب باشد

قطره (ق)

.3 من با نقد شما موافقم اشکالی که از اقای چیتگر ها گرفتید را وارد میدانم فقط به عنوان یک خواننده خواستم یاد آوری کرده باشم خود مرتکب همان مسایل نشوید و شاید بتوان در عین صراحت لهجه اندکی شیرین تر و موقر تر نقد کرد واین تاثیری در اصل نقد ندارد و اثر ان هم در نقد شونده بهتر خواهد بود . ارزومند سلامت وموفقیت بیشتر شما قطره