نخستین دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری

 

نخستین دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری چاپ و روانه بازار شد.

 

مؤلف و گردآورنده نخستین دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری،اظهار داشت: این دایره المعارف، در 423 صفحه تهیه، تدوین و چاپ شده است.
فرهاد رئیسی دهکردی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نخستین دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری، به شمارگان یک هزار و 100 نسخه به چاپ رسید.
وی افزود: قیمت هر جلد از این دایره المعارف، 55 هزار ریال تعیین شده است.
رئسی دهکردی تصریح کرد: موقیعیت جغرافیایی، جاذبه های طبیعی، مناطق حفاظت شده، آثار مهم فرهنگی و تاریخی، کوهستان ها و کوه های مهم مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری، در نخستین دایره المعارف صعود به کوه های استان، معرفی شده است.
مؤلف و گردآورنده نخستین دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری بیان داشت: امیدواریم مسوولان مربوطه، با حمایت از دست اندرکاران این مجموعه همکاری لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد: در آینده ای نزدیک، اقدامات لازم برای تهیه، تدوین و چاپ دومین جلد دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری، با اولویت معرفی دره ها، اشگفت ها و چشمه های استان و همچنین قللی که در جلد یک نیامده، انجام می شود.
رئیسی دهکردی عنوان داشت: حمایت از چنین طرح هایی، نقش مهمی در معرفی هر چه بهتر و بیشتر چهارمحال و بختیاری، به گردشگران و کوه نوردان داخلی و خارجی و جذب سرمایه گذاران بخش گردشگری دارد.
وی اظهار کرد: معرفی استان سرسبز و زیبای چهارمحال و بختیاری، با داشتن قلل و رسته کوه های مرتفع، آبشارهای اعجاب انگیز، چشمه سارهای بدیع و پرآب، یخچال های طویل و شگفت انگیز، غارهای عمیق و پیچ در پیچ، مناطق حفاظت شده بکر و جاذبه های توریستسی منحصر به فرد به همه طبیعت دوستان و کوه نوردان کشور و دنیا، مهمترین هدف از چاپ نخستین دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، ژاله آزادگان، ویراستاری نخستین دایره المعارف صعود به کوه های چهارمحال و بختیاری را انجام داده است.
چهارمحال و بختیاری در سلسله کوه های زاگرس قرار دارد و بیش از 20 قله در این استان وجود دارد.

 

 

 

/ 0 نظر / 73 بازدید