آرارات : کوه نوردان آلمانی ربوده شدند

.

.

.

.

.

.

.

.

سه کوه نورد آلمانی در کوه آرارات در شرق ترکیه ربوده شدند که به گفته مقامات رسمی ، گروه پ ک ک مسوول است.  به گفته فرمانداری استان آگری (Agri) این آلمان‌ها در گروهی همراه با 10 نفر دیگر، قصد فتح قله آرارات را داشتند. این گروه در 3200 متری با اجازه مقامات اردو زده بودند. بر این اساس، در این منطقه بوده که چهار تن از جنگجویان پ ک ک به آنها حمله می‌کنند. سه تن از آلمانی‌ها ربوده شدند. پلیس مرزی عملیات گسترده جستجو را آغاز کرده است. 10 نفر دیگر عضو این گروه به پاسگاه پلیس منتقل شده‌اند. آرارات با 5165 متر ارتفاع، بلندترین کوه ترکیه و محبوب‌ترین هدف برای کوه نوردان است. هنوز پ ک ک در این خصوص موضع‌گیری نکرده است. این گروه شورشی در دهه 90 میلادی بارها برای مقابله با ارتش ترکیه خارجیان را در آناتولی شرقی ربود.

همشهری آنلاین

عکس: کوه آرارات ( از اینترنت)

/ 6 نظر / 4 بازدید
کلاغ ها ...

به هادی بله آرارات . چرا تعجب می کنید ؟ نظر دیگری دارید ؟

هادی

بله کاملا حق با شماست. جالبه بدونید با یک نگاه سطحی من اینو با دماوند اشتباه گرفتم و دریاچه اش را با سد لار !!! پایدار و پیروز باشید .

؟

مگر دور آرارات دریاچه وجود داره؟

حسام

با سلام. من هم مطمئنم که این عکس دماوند نیست. ولی دلیلی که باعث اشتباه دوستم شد اینه که توی اینترنت بعضی جاها این عکس را به اشتباه تصویر دماوند معرفی کردند، که از جمله آنها سایت snow-forecast بود که مدتی پیش این عکس را در صفحه مربوط به دماوند قرار داده بود که البته الان اون عکس را تغییر داده.

مریم

دیوونه شدم ! اول این عکس دماوند بود بعد شد عکس فوجی حالا هم عکس آرارات [تعجب]