در ستایش کوچه ی علی چپ !!

_ یکی از مهم‌ترین نکاتی که تاکنون در رابطه با انجمن کوه‌نوردان در این وبلاگ _ و در مناسبت‌های مختلف _ مورد اشاره و نقد و بررسی قرار گرفته‌‌: "‌فقدان احساس مسئولیت در قبال افکار عمومی" است. بارها نوشتیم که مصلحت‌اندیشی و پنهان‌کاری و عدم اعتماد به افکارعمومی‌، عنصر غالب در تفکر و خط مشی عملی مدیران انجمن طی دوره‌های مختلف فعالیت آن بوده است. به عنوان مثال لینک زیر:

http://news83.persianblog.ir/post/1938

 

_ یکی از مشخصه‌های اصلی "‌فقدان احساس مسئولیت در قبال افکار عمومی‌" نزد مدیران دوره‌های مختلف انجمن را می‌توان در نوع و کیفیت مواجهه با دیدگاه‌های انتقادی و روحیه‌ی پرسش‌گری دید که یک شکل آن می‌تواند تفکر بسته و منجمدی باشد که با عدم تحمل هر گونه نقد و نظر مخالف خود را نشان می‌دهد _ در مثال  انتقادات صریح نادر ضرابیان از چهره‌های نام آشنای عضو انجمن به نحوه مدیریت عباس محمدی : http://news83.persianblog.ir/post/1563    _ و یک شکل دیگر آن را می‌توان  "خود را به کوچه علی چپ زدن"  نامید که در دوره عباس ثابتیان می‌بینیم !!

 

_ مهدی فرهادی در رابطه با رویدادهای اخیر انجمن و انتشار نامه‌ی رفع تعلیق ، در کامنتینگ وبلاگ آرام‌کوه به صورتی کاملا روشن و مشخص نگاه این تشکل به افکار عمومی و حرکت با چراغ خاموش را مورد انتقاد قرار می‌دهد که : " وقتی که به قدرت افکار عمومی کوه‌نوردی‌مان واقف نیستیم و ... "  و عباس ثابتیان به عنوان رئیس فعلی انجمن نیز به صورتی کاملا روشن و مشخص خود را به کوچه علی چپ می‌زند که : " باید بگم که حرکت با چراغ خاموش نبوده و در باره‌ی تصمیم‌های مهم با اعضا و دوستان انجمن مشورت کرده‌ایم و از آنها نظرخواهی کرده‌ایم‌" !!

 

_  حرف ما را که قبول ندارند و ما را شهروند درجه دوم و جزو غیرخودی‌ها می‌دانند ، لطفا یکی از دوستان به عباس ثابتیان بگوید که افکار عمومی مترادف اعضا و دوستان انجمن نیست!! البته و با وجود آنکه می‌دانیم عباس ثابتیان این نکته را می‌داند و فقط خودش را به کوچه علی چپ زده است ، با این حال یکی از دوستان این موضوع را به او بگوید!! 

 

_  چرا در انجمن کوه‌نوردان ، هنوز هم پتانسیل و ظرفیت مواجهه‌ی منطقی با دیدگاه‌ها و تفکرات انتقادی وجود ندارد؟  آیا پاسخ را باید در همان " فقدان احساس مسئولیت در قبال افکار عمومی " جست و جو کرد؟!

 

 

پی نوشت:

حتی پاسخ عباس ثابتیان به مهدی فرهادی مبنی بر نظر خواهی و مشورت با اعضا هم نمی‌تواند صادقانه باشد . در همان بخش کامنتینگ وبلاگ آرام کوه و در یکی ـ دو کامنت بالاتر محمود بهادری یکی از اعضای فعال و عضو سابق هیئت مدیره انجمن از هیچ چیز خبر ندارد !! و خواهان  اطلاع رسانی و شفاف سازی درباره مذاکره ها و تصمیم ها و اقدامات آینده شده است !!‍

/ 5 نظر / 4 بازدید
برای عباس ثابتیان

جناب ثابتیان ............. اومدید و نامه وزارت کشور رو تفسیر کردید! جالبه دوست عزیز همانطور که رفیق وزارت کشوریتون در پست قبلی اشاره کرد "وزارت کشور دیگر راضی به تمدید مجوزش نخواهد شد" یعنی مجوز ان جی اوی انجمن از سوی وزارت کشور ملغی شده و انجمن تنها میتونه از تربیت بدنی استان تهران مجوز باشگاه بگیره. رفیق ثابتیان به قول جناب واحدی "مردم رو امین خودتون بدونید" و از تفسیر نامه وزارت کشور بر اساس خواسته های خودتون اجتناب کنید. -------------------------------------------------------------------- کلاغ ها: دوست عزیز عذرخواهی ما را بابت اصلاح کامنت بپذیرید!

مهرداد

برای قضاوت در مورد آینده انجمن کمی زود است چیزی که واضحه آقایان ثابتیان ، محمدی و بابازاده در تیتر و متن و کامنتهای وبلاگها سعی دارند با استناد بر بخشهایی از نامه وزارت کشور اعلام رفع تعلیق غیر مشروط کنند و بدون اشاره مستقیم ، اعلام پیروزی نمایند تا جایی که حتی آقای بابازاده بدون در نظر گرفتن حافظه مخاطبین برنامه هایی مانند جشنواره های سنگنوردی و مسابقات یخ نوردی و .... را کتمان میکنند و میگویند : کلیه فعالیتهای انجمن فرهنگی و اجتماعی است ! بنظر این حقیر خلاف ترتیب بندهای نامه ، موضوع مهم بند دو است هر چند که کل نامه مبهم و متناقض است و موضوع مهم دیگر اینکه با توجه به مقدمه نامه ظاهرا روال جلسه در سایه نامه رئیس جمهوری بوده و بعبارت دیگر شاید از حق وتو استفاده شده و بند یک شکل گرفته است.

مهرداد

هر چند که هنوز مسئولین انجمن اعلام نکرده اند ایا آقای احمدی نژاد مستقیما فعالیتهای انجمن را زیر نظر داشته یا .... باید صبر کرد و دید با گذشت زمان و فروکش کردن این مانور تبلیغاتی ، مسئولین انجمن چه خواهند کرد ، ایا گزارشی از فعالیتهای انجام شده در این سه ماه را ارائه خواهند کرد ؟ ایا برنامه های اینده خود را اعلام میکنند ؟ در قبال بند دو تاسیس باشگاه چه خواهند کرد ؟و ..... هرچند که فقدان این پاسخگویی را تابحال شاهد بوده ایم .

محمد نادعلی نسب

از اونجایی که ما ایرانی جماعتها همیشه یک سویه به قاضی میریم خدمتتون عرض کنم اینکه میفرمایید جناب ثابتیان با اعضا در این زمینه مشورت نکردن کاملا حرف اشتباهیه. 3 هفته پیش جلسه هیات مدیره انجمن کوهنوردان با نمایندگی های شهرهای مختلف برگزار شد. جناب ثابتیان تمام مسایل رخ داده درباره رفع تعلیق رو به سمع و نظر همه رسوندن. و همه اعضا با هم برای ادامه کار و یکسری فعالیتها در این زمینه به توافق رسیدند و مسئولین هیات مدیره نیز مسئول رسیدگی و پیگیری شدند. بنده اخلاقا مجاز نیستم که صحبت های انجام شده در آن جلسه را مطرح کنم . پس انجمن خیلی هم چراغ خاموش نیست...

محمد نادعلی نسب

بعضی وقتها باید صبر کرد تا گرد و غبار بخوابد و وقتی همه چیز آرام شد مسایل و تصمیمات را مطرح کرد. در اون جلسه هم به این نتیجه رسیدیم که رفع مشکلات انجمن نیازمند گذر زمان و دنبال نکردن مسایل حاشیه ایست. به نظر بنده جناب ثابتیان هم دنباله روی همان جلسه بوده اند. باید صبر کرد و تا حصول نتیجه ای که به نفع انجمن باشد منتظر ماند. آنوقت اگر جناب ثابتیان یا هیات مدیره جهت تنویر افکار عمومی قدمی برنداشتند میتوان گفت خود را به کوچه علی چپ زده. کامنت قبلی هم اشاره ای بود به کامنت مهدی فرهادی و جواب آرام کوه... بنده به شخصه برای این از جلسه هیات مدیره انجمن و نمایندگان شهرستانها راضی بیرون آمدم که کاملا احساس کردم که هیات مدیره به آرایی که ما نمایندگان دادیم کاملا عمل میکند و به اصطلاح دیکتاتور مابانه رفتار نمیکند. و گرنه این انجمن پر از اشکال است...