صعود بین المللی کوه نوردان در کرمان برگزار می شود

رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان گفت: صعود بین‌المللی کوه نوردان به مناسبت گرامیداشت جان باخته‌گان کوهستان دهه فجر امسال در کرمان برگزار می شود

 

فرزاد ایرانمنش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این صعود 100 کوه نورد خارجی و 400 کوه نورد داخلی سه قله جوپار، پلوار و هزار کرمان را فتح خواهند کرد.

وی بیان کرد: این صعود قرار است از 15 بهمن ماه سال جاری به مدت سه روز و در قالب سه گروه به این قلل انجام شود و همچنین برای کوه نوردان خارجی دو روز بازدید از کلوت های شهداد و سایر جاذبه های گردشگری استان در نظر گرفته شده است.

رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان گفت: تاکنون کوه نوردان خارجی از کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکیه، هند، قزاقستان، کره جنوبی، فرانسه و انگلیس اعلام آمادگی کرده اند که در این صعودها شرکت کنند.

وی اظهار کرد: صعود به قله جوپار به ارتفاع چهار هزار و 135 متر توسط 60 نفر از کوه نوردان بزرگ سال و ملی پوش ایران و جمعی از کوه نوردان خارجی انجام می شود که چون صعود سختی خواهد بود افرادی می توانند در آن شرکت کنند که پیش از این توانسته باشند قلل بالای هشت هزار متر را فتح کرده باشند.

 

 

 

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
نیما

یعنی هر کس 8000 متری صعود کرده کوهنورده؟آقا ما هر چی می گذره امیدمون کم و کمتر می شه.یعنی کسی که داخل کشور کوهنوردی کرده و صعود های ارزشمندی داشته لیاقت و توان صعود جوپار رو نداره؟ کد خدای ده که مرغابی شود...وای از آن ده که چه غوغایی شود.رئیس هیاتی که این طرز فکرش باشه وای به روز بقیه.

فرشید

یکی نیست بگه آقای ایرانمنش شما که 1 دماوند رو تا حالا از تو جاده هراز هم ندیدی چرا دم از 8000 میزنی؟ 6000 نه 7000 نه 8000... فکر کنم اگه رودبارک بخواد همایش صعود زمستانی علم کوه بزاره فقط فاتحان k2 اجازه شرکت دارند. شما حقوق حمایت کردن بنده تو مسابقات جام فجر 87 کرمان رو بده نمیخاد صعود بین المللی بزاری.

همنورد

خیلی بد شد...چند بار رفتم جوپار ولی کسی بهم نگفت اول باید برم اورست بعد جوپار...حالا چی میشه؟چه اتفاقی برام میفته؟نمیرم یهو؟سکته نکنم؟

عباس ایلاقی

سلام من با رئیس هیئت صحبت کردم ایشان گفت منظورم این بوده که با توجه به صعود سخت جوپار تنها کسانی می توانند آن را صعود کنند که توان بالایی داشته باشند توانی تقریبا در حد صعود هشت هزار متری ها . احتمالا خبرگزاری درست منعکس نداده. آقا فرشید آقای ایرانمنش چند بار با خودم دماوند رفته حتی یکبار زمستون .. سال 75 گرده المانهای علم کوه هم همطناب بودیم

فرشید

آقای ایلاقی با این وصف وضع خیلی بدتر میشه. چون اگر یک آدم آماتور این حرف رو بزنه آدم میزاره به حساب عدم آگاهی.آما آیا صعود زمستانه جوپار توانی در حد صعود 8000 متر میخواد؟ تیم دانشگاه با هنر که همگی در حد آماتور بودن و هیییییچ کدوم حتی کار آموزی کوهنوردی نگذرونده بودن چند بار این قله رو تو زمستون صعود کردن. یادمه یک صعود علیرضا جواندل هم حضور داشت.( میتونید بپرسید)