کوه نوردان لباس های رنگ واضح بپوشند

 

 قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به کوه نوردان و دوستداران طبیعت توصیه کرد در صورت عزیمت به ارتفاعات کوهستانی، از لباس های رنگ واضح (زرد، قرمز و فسفری) استفاده کنند تا در صورت درخواست کمک اضطراری، در رصد امدادگران و گروه های امداد و نجات هوایی قرار گیرند.

 

«مجتبی سیف» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، همچنین از تمامی کوه نوردان اعزامی به مناطق کوهستانی خواست هنگام برنامه ریزی صعود به مناطق کوهستانی و ارتفاعات برف گیر، ضمن به همراه داشتن پوشاک کافی و مناسب فصل و آگاهی از وضعیت آب و هوایی، از مسیرهای مشخص و پاکوب شده برای صعود و فرود به ارتفاعات یاد شده استفاده کنند.

وی از کوه نوردان خواست که با زمان بندی مناسب، برنامه صعود و فرود خود را قبل از تاریکی هوا تنظیم کنند.

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به کوه نوردان توصیه کرد وسایل ضروری بقا در کوهستان شامل مواد غذایی کافی و وعده غذایی اضافه، تجهیزات روشنایی، سوت، قطب نما، نقشه منطقه ای کوهستان برنامه ریزی شده برای صعود، کیف کمک های اولیه، چاقو، کبریت، کارت شناسایی و گوشی تلفن همراه با شارژ کامل را به همراه داشته باشند.

سیف در ادامه توصیه های امدادی خود به کوه نوردان افزود: اشراف داشتن بر مناطق صعود از لحاظ مسیرها و نقاط خطرناک(پرتگاه ها، مناطق بهمن خیز، مناطق با احتمال ریزش سنگ) برای گروه های کوه نوردی عازم به ارتفاعات کوهستانی ضروریست.

این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کوه نوردان خواست در زمان حاضر از صعود انفرادی به مناطق کوهستانی سراسر کشور خودداری کنند و اگر قصد صعود به مناطق کوهستانی را دارند به همراه گروهی مجرب و آموزش دیده و با هماهنگی فدراسیون کوه نوردی و سازمان های امدادرسان از قبیل سازمان امداد و نجات هلال احمر و اورژانس با اعلام مشخصات جغرافیایی و اقلیمی مناطق برنامه ریزی شده این کار را انجام دهند.

 

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید