پروژه ی قهرمان سازی جعلی از فرشاد خلیلی !!

نزدیک به سه ماه از فاجعه ی بهمن دیزین و مرگ ٨ کوه نورد در جریان برگزاری کلاس آموزشی باشگاه دماوند می گذرد و در شرایطی که هنوز کوچک ترین اقدامی عملی و موثری در جهت بررسی و کارشناسی علت این حادثه ی تکان دهنده و پیگیری جدی آن از سوی متولیان تشکل های رسمی کوه نوردی در ایران ( فدراسیون کوه نوردی ، انجمن کوه نوردان و باشگاه دماوند ) صورت نگرفته است ، باید شاهد برنامه های تبلیغاتی و اجرای پروژه ی قهرمان سازی جعلی در رابطه با فرشاد خلیلی ( سرپرست کلاس آموزشی باشگاه دماوند ) باشیم .  روز پنج شنبه ٢۶ فروردین سایت رسمی فدراسیون کوه نوردی خبر از اجرای برنامه ی اسکی به یاد فرشاد خلیلی داد و نوشت : " به یاد زنده یاد فرشاد خلیلی خوشه مهر ، بنیان گذار اسکی کوهستان در ایران ، یک برنامه اسکی در قلل حصارچال منطقه علم کوه به سرپرستی رضاطهماسبی و مسئولیت فنی حسین پناهی نیکو  از تاریخ ۱ لغایت ۸ اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود ... سایت فدراسیون  "

موضوع چیست ؟ انگیزه مجریان پروژه ی قهرمان سازی از فرشاد خلیلی با طرح این سخنان نادرست را در کجا باید جست و جو کرد ؟ مسئولان و مدیران فدراسیون کوه نوردی چه پاسخی برای انتشار این گونه نسبت های جعلی و تحریف آشکار واقعیت های تاریخی کوه نوردی ایران دارند ؟

در تاریخ کوه نوردی ایران ، اسکی کوهستان پدیده ای تازه و ناشناخته نیست : " تابستان ١٣٢۶ برای نخستین بار کوه نوردی به نام محمدعلی پرویزی با لوازم اسکی خود به قله ی دماوند صعود کرد و با اسکی از قله سرازیر شد ( روزشمار تاریخ کوه نوردی ایران _ داود محمدی فر )  ... و فعالیت هائی ارزنده و شاخص ، مثلا در زمستان ۵۶ که علی اسکندانی ، بهروز باباجانی و داود زکی پور قله ی دماوند از مسیر یال جنوب شرقی صعود کرده و با اسکی فرود می آیند ( همان منبع ) و باز در مثال ، سرپرستی تیم صعود کننده از یال شرقی دماوند در برنامة زمستانی صعود از 4 یال شمالی ، جنوبی، غربی و شرقی و فرود با اسکی از قله در سال 1360 توسط داود زکی پور ( سایت باشگاه دماوند )  "  و جالب است که تاریخ های مورد اشاره را در کنار تاریخ آغاز کوه نوردی فرشاد خلیلی و عضویت او در باشگاه دماوند (سال های ۶٢ و ۶٣ ) قرار دهیم تا عمق تحریف بزرگ این مجریان پروژه ی قهرمان سازی جعلی در سایت رسمی فدراسیون کوه نوردی آشکار شود .

فرشاد خلیلی کوه نورد و مربی برجسته و بزرگی بود . صفاتی که برای  ماندگاری نام او در تاریخ کوه نوردی ایران کفایت می کند و دیگر نیازی به این گونه بازی های جعلی نیست . نمایشات و بازی هائی که حتی نمی تواند مانع از نقد و بررسی اشتباهات مرگبار او در آن پنج شنبه سیاه شود !

.

 

/ 34 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
!!

حسین جان شریف بودن تو این دور و زمونه مهمتر از هر چیزیه آدم گمنام و بدون اسم باقی بمونه اما سعی کنه راستگو و شریف باشه خیلی بهتره از امثال شماها که روز و شبتون با دروغ میگذره بنظرمنم حرف نزنی خیلی بهتره بدجوری تا الان افتضاح بالا آوردی اشتباهات مربی باشگاهتون هفت نفر از دوستانمان رو به کشتن داده اونوقت شما دارین سعی میکنن با دروغ ازش قهرمان بسازین کاش میدونستی انسانیت چه مفهومی داره و زندگی همش بالا رفتن از کوهها نیست کاش میدونستی یه خانواده رو به روز سیاه نشوتدن یعنی چی رنجهای یه مادر یعنی چی سوگ یه پدر یعنی چی

حسین پناهی نیکو

آخی شریف.. بدون نام. فکر کردی تنها تو ناراحتی فقط تو دلت سوخت؟ فکر کردی اونا دوستای من نبودن؟ بهر حال از صحبتهای شما معلومه که هم باشگاهی هستیم اگه نیستی پس کاسه داغ تر از آشی. عزیز جون این دوشنبه که اومدی باشگاه از دنیای مجازی بیا بیرون تا با هم صحبت کنیم و صبر داشته باش.

پیمان . ا

آقای پناهی همه در هیات تهران مثل شما بی ادب و بددهن هستند؟

حسین پناهی نیکو

هر کی این کامنت ها رو می خونه. بره بقیه کامنت های من رو رو بخونه بینه کی بد دهنی کرده یا می کنه. کم آوردی ؟؟ واقعا براتون متاسفم

جواد فداي

حسين جان پيام هات رو خوندم. حق با شماست. با اين آدماي بي نشون كه مثل ترسو ها بلدن كامنت هاي بي پايه و اساس بذارن توجه نكن. اصلا جوابشون رو نده ارزششون رو ندارن بذار هر چي دلشون مي خواد بگن. افراد معلوم الحالي هستن.

محسن جباری

سلام جناب پناهی برای احساس همدردی کردن نیازی نیست که الزاما هم باشگاهی باشیم لذا معنی کاسه داغتر از آش شدن رو من درک نمی کنم.طرف اونور دنیا می میره ، همه احساس همدردی می کنن بعد شما .... شما به جای اینکه با فراکنی نظرات عموم رو به خودتون جلب کنید و سرپوشی بر اشتباهات جبران ناپذیرتون بزارید بهتره کمی با واژه بنیان گذار آشنا بشید. تلاش برای فهمیدن اسم حقیقی افراد از جانب شما ، خود مهر محکمی برای عدم توجه شما به اصل موضوع است و نشان از عطش شما برای فرار از واقعیات و دامن زدن به جزئیات است تا بلکه خود موضوع فراموش شود. واقعا متاسف شدم از اینکه برای حفظ یک نام (دماوند) شما به چه آسونی از جون آدمها می گذرید.اما بزارید خیالتون رو راحت کنم که جامعه حال کوهنوردی ما از دماوند فقط یک قله می شناسند.همین و. بس ...

حسین پناهی نیکو

محسن جان .اصلا فرا فكني نيست شما بحث رو به حاشيه برديد. نه بابا اين داستانا نيست كه ما بخواهيم نظر عموم رو به خودمون جلب كنيم. كي از واقعيت فرار كرده. اصلا مگه شخص من يا اين تيم حرفي راجع به اين حادثه زديم يا موضعي گرفتيم . كجا من موضع گرفتم بهم بگو. بحث از اون جا شروع شد كه فرامرز قبول نداره كه فرشاد بنيانگذار اسكي ككوهستان در ايران هست بعدش شما بردينش به جاي ديگه. اصلا اينكه حادثه چه جوري بود و شد ما حرفي نزديم. متاسفانه شما تو حاشيه حركت مي كني يا اينكه اصلا بحث رو نگرفتي چي بود بعدش خودتون رو دخيل كرديد. اميد وارم درس خوندنتون اينجوري نبوده كه از اصل به حاشيه كشيده بشيد آقاي جباري يا هر شخص محترم ديگه اي كه هستي. سر بلند باشي .

محسن جباری

[خنده] از نقد غیرمرتبطی که در رابطه با پست من کردید از شما تشکر می کنم. خوش و موفق باشید.

!!

""" باشگاه وقاحت و کوهنوردی و اسکی دماوند """ جناب نصیری چرا میخواهند از واقعیت فرار کنند ؟ چرا میخواهند با تجلیل دروغین از فرشاد خلیلی واقعیت دردناک کشته شدن دوستانمان را کمرنگ کنند؟ فرشاد خلیلی کوهنورد خوبی بود یا نبود برای ما اهمیتی ندارد فرشاد خلیلی قهرمان همه کوههای جهان هم که باشد ما فقط میدانیم لجاجت او برای اجرای برنامه جان تعدادی از بهترین دوستانمان را گرفت فرشاد خلیلی در مرگ دوستانمان مقصر است این وقاحت فرهنگی میخواهد با قهرمانسازی از فرشاد خلیلی به دلایل مرگ دوستانمان گرد فراموشی بزند اگر میدانستید که در این باشگاه وقاحت و کوهنوردی و اسکی دماوند فقط شهرت و افتخار مهم است شهرت و افتخار نان روز و خواب شبشان است شهرت و افتخار برایشان از جان آدمها مهمتر است در این باشگاه وقاحت و کوهنوردی و اسکی دماوند

عسگر ندافی

!! واقعا بي ادبي. اين چند وقته فقط بي ادبي كردين و مثل ترسو ها فقط هجو گفتي.