کیومرث بابازاده : فدراسیونی ها،مطمئن باشید مغزهای کوچکی دارید !!

آخرین نشست همگانی انجمن کوه نوردان که روز دوشنبه 6 تیرماه در محل سالن شهریاران جوان برگزار شد ، حاوی نکات و اتفاقاتی بسیار جالب و فراموش نشدنی بود :

در ابتدای جلسه و بر خلاف اعلام منتشر شده ی قبلی ، گفته شد بخشی از برنامه ی امروز به معرفی " برودپیک  90 باشگاه کوه نوردان آرش " اختصاص دارد که توسط کیومرث بابا زاده انجام خواهد شد .

_ بعد از اعلام اخبار کوه نوردی توسط عباس ثابتیان و اجرای کسالت بار تاریخچه ی پروژه ی مبادله کوه نورد با امریکائی ها توسط عباس محمدی ... که نگفت در این زمینه چقدر رفتار ناسالم تشکیلاتی داشته اند و پنهانی عمل کرده اند و بیست روز بعد از اعزام خبر آن را برای آگاهی افکار عمومی داده اند و به عنوان نماینده گان کوه نوردی ایران با سفر به نقاط عیش و عشرت (!)  و انتشار عمومی عکس های آن چه ضربه ای به شان جامعه ی کوه نوردی این سرزمین وارد آورده اند و ... از کیومرث بابازاده دعوت شد پشت تریبون قرار گیرد .

_ سخنان بابازاده از همان ابتدا عجیب و غیرمنتظره بود . او کاری به معرفی برنامه برودپیک 90 آرشی ها نداشت . او آمده بود از فدراسیونی ها انتقام بگیرد . لابد سوال می کنید انتقام چه چیز را ؟ بله . تیم اعزامی باشگاه آرش موفق به اخذ مجوز شورای برون مرزی نشده است و حالا بابازاده که آمده است با استفاده ... به عبارت بهتر : سواستفاده ... از فرصت و موقعیتی که مدیران انجمن برای او در جهت  معرفی برنامه باشگاهش فراهم کرده اند ، توفانی سهمگین از توهین و تهمت را علیه مسئولان فدراسیون کوه نوردی براه اندازد .

_ او صحبت هایش را با سیر مکاتبات انجام شده ی گروه آرش با فدراسیون آغاز کرد و سپس نقل سخنانی از قول محمود شعاعی که : " در جلسه ای به ما گفت مگه اینجا شهر هرته که مستقیما برای ما نوشته اید ... باید از طریق هیئت اقدام کنید و ... " و بعد نوبت به افشاگری رسید . افشاگری های داغ و البته همراه با توهین : " هر شرکت طرف قراردادی را تائید نمی کنند ... فلان شرکت طرف قراردادی که قله ی 4500 دلاری برودپیک را 6000 دلار قیمت می دهد قبول دارند و تائید می شود چون بهشون 20% کمیسیون میده ... با تیم های مستقل مشکل دارند ... من بهتون می گم : با تشکیل هر تیم مستقل اینا هم ( فدراسیونی ها ) براش یه تیم تخریب درست می کنن  ... برای تخریب تیم ها در فدراسیون برنامه ریزی دارند ... مثلا همون برنامه نانگاپاربات ... هنوز تو فرودگاه بودن که اینا براشون تیم تخریب رو درست کرده بودن ... و پیام آخرم برای اینا به عنوان کیومرث بابازاده : ممکنه شماها پست های بزرگی داشته باشید اما مطمئن باشید که مغزهای کوچکی دارید ... "  

_ مضمون سخنان بابازاده ، تعدادی از مدیران انجمن را غافلگیر کرده بود . عباس ثابتیان خود را به سرعت به نزدیکی تریبون رساند و تذکر پایان وقت به او داد . تذکری که البته فایده ای هم نداشت . کیومرث بابازاده آمده بود که انتقام بگیرد . لحن و نوع رفتار بابازاده به لحاظ سواستفاده از موقعیت تریبون انجمن چنان زشت و غیراخلاقی بود که حتی محمدتقی بهره ور هم اعتراض کرد . محمدتقی بهره وری که در تمام این سال ها ، همگان او را یکی از سرسخت ترین و جدی ترین منتقدان فدراسیون کوه نوردی می دانند . بهره ور گفت : " درست نیست وقتی کسی حضور ندارد که بتواند از خودش دفاع کند ما این گونه ... بهتر است با حضور نماینده ای  از فدراسیون این مسائل مطرح شود " و زمانی که بحثی کوتاه میان حضار در گرفته بود که چه راهکاری برای گفت و گوهای دو طرفه بهتر است و چگونه می توان این مسائل را به گوش فدراسیونی ها رساند ، کیومرث بابازاده که دیگر در محل خود بین حضار قرار گرفته بود فریاد زد : " آنتن هاشون که هستند !! " .

_ ما همه خود را کوه نورد می دانیم . بسیاری از ما به خط مشی و سیاست های فدراسیون کوه نوردی انتقاد داشته و داریم . در تمام این سال ها به هر شکل که توانسته ایم انتقاد خود را مطرح و بر آن پای فشرده ایم اما ... به عنوان یک شرکت کننده در جلسه ی روز دوشنبه انجمن کوه نوردان ، رفتار کیومرث بابازاده به نظرم بسیار زشت و غیراخلاقی بود .

_ هیئت مدیره ی فعلی انجمن کوه نوردان برای اولین بار توانسته است حضور اکثریتی و غالب کوه نوردان مستقل را در خود شاهد باشد . چیزی که چندان خوش آیند متولیان دو باشگاه بزرگ تهرانی که خود را پدرخوانده های کوه نوردی ایران می دانند نیست و دیدیم که در آخرین انتخابات چه تلاشی کردند و البته چه شکستی هم خوردند !! در نگاهی کم و بیش بدبینانه حتی می توان چنین رفتارهایی را از سوی افرادی مانند کیومرث بابازاده آگاهانه و در جهت ضربه زدن و تحت فشارقراردادن کوه نوردان مستقل هیئت مدیره فعلی انجمن هم دانست . برای این نگاه کم و بیش بدبینانه دلیل هم داریم : افرادی مانند بابازاده و عباس محمدی هر دو ریاست بر  انجمن کوه نوردان را در سابقه خود دارند  و دیده ایم که در زمان مسئولیت ، صدایشان در نمی آید !! و آنچه مثل نقل و نبات از دهانشان بیرون می ریزد : تعامل و همکاری با فدراسیون و استفاده از امکانات آن است !! و حالا بعید است که ندانند چنین رفتارهایی می تواند چه فشارها و آسیب هایی را برای مدیران فعلی دربر داشته باشد .

_ آقای کیومرث بابا زاده ! متاسفم که این چند خط را برایتان می نویسم . جدای از صحت یا عدم صحت آنچه  در باره ی تشکیلات فدراسیون کوه نوردی و مدیران آن گفتید ، باور به صداقت شما بسیار سخت و غیرممکن شده است . چرا تا دیروز ساکت بودید ؟ این میزان انحطاط و فسادی که برای فدراسیون ذکر کردید آیا یک شبه رخ داده است ؟! شما که همیشه یکی از همکاران وکارشناسان ثابت شان بودید و همواره همه گونه تلاش و مساعدت را در جهت خواسته هاشان از خود بروز داده اید . آقای کیومرث بابازاده ! در تمام این سال ها آیا دعوتی از سوی فدراسیون کوه نوردی بوده است که شما به آن نه گفته باشید ؟!  متاسفم ، اما در مورد شما شناخت و تمایز میان فرصت طلبی محض و آن صداقت و اصالت شخصیتی که انتظارش را داریم کار چندان دشواری نیست . آقای کیومرث بابازاده ! حالا که به تیم دوم تان برای برودپیک مجوز نداده اند به یک باره  یاد مصیبت های کوه نوردی مستقل ایران افتاده اید و سنگ آن را به سینه می زنید ؟!  این فرصت طلبی نیست که وقتی برای تیم اول تان همه گونه همکاری کردند و حتی به فرودگاه برای استقبال هم آمدند و یکدیگر را برای عکس یادگاری در آغوش هم گرفتید و ... ساکت بودید و انتقاد نمی کردید و اعتراض نمی کردید و ... ؟!

این فرصت طلبی نیست ؟! آقای کیومرث بابازاده ! متاسفم . نمی توانم شما را نماینده شایسته و صادقی برای کوه نوردی مستقل کشورم بدانم و بعید می دانم که نسل فعلی و جوان کوه نوردی مان  نیز بخواهد به  ساده گی فریب شعارها و بازی های نمایشی شما _ مانند آن چه در جلسه ی انجمن شاهدش بودیم  _ را بخورد .

.

/ 19 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حالا

دست آقای بابازاده درد نکنه حرف دل ما رو زد.

سائل

جناب نصیری: 1- چرا به تنها موضوعی که نپرداختید صحت و سقم ادعاهای بابازاده بود. در این مطلب چیزی جز تخریب شخصیت وی دیده نمی شود. آیا شما نیز انتقام فدراسیون را از بابازاده گرفته اید؟ آیا رفتار تخریبی شما ایهام تیم تخریب را دامن نمی زند؟ 2- تا جاییکه حافظه پیر اینجانب یاری می کند 2 نفر از اعضای هیات مدیره از کلوب دماوند هستند. اگر اشتباه می کنم اصلاح بفرمایید. 3- چرا دلایل عدم پذیرفته شدن یک کار بکر و نو از سوی آرشیها از طرف فدراسیون اعلام نشده؟ این در حالی است که فدراسیون حتی از قله های هفت هزار متری آذربایجانیها در شورای حمایت نموده. آیا تکمیل مسیر ایرانیان روی برودپیک هشت هزار متری ارزش کمتر از صعود از مسیر نرمال لنین دارد؟ با توجه به سوابق موجود شما نمی توان باور کرد که این موارد ساده از چشم شما مخفی مانده باشد. برایمان بسیار جالب بود که در کنار فدراسیونی که همیشه منتقد آن بوده اید و در مقابل کوهنوردی مستقل صف آرایی کردید. ما از زمانی که از فدراسیون انتقادهای بجایی می کردید و به سبب آن طرفدارانی چند پیدا کرده بودید تا کنون تغییری در رفتار مافیایی فدراسیون ندیدم. لذا انگیزه شما در این چرخش موضع

تازه كار

احتمالا آقای بابازاده هم برای سخنانشان دلایلی دارند اما به نظرم این توضیحات می تواند ایهامات شما و شاید برخی دیگر را برطرف نماید. در خصوص تریبون: http://alpineclub.ir/fa/node/811 و در خصوص پاسخ فدراسیون: http://alpineclub.ir/fa/node/812

بی کار

جناب سائل مگر فدراسیون دو سال قبل از آرش حمایت نکرد؟ اینکه چرا امروز درخواست آرشیها برگشته را شاید بشه در ترکیب جدید تیم آرش برای برودپیک جستجو کرد که از تعدادی جوان فاقد تجربه لازم برای یک 8000 متری آنهم از مسیر جدید شکل گرفته و شاید هم در کامنت مطلع که پائینتر آمده؟

شاهین

1-شما چقدر منصف و خوب هستید میشه علت شکست سکوت واعتراض علنی عباس محمدی این باشه که االان خودش مسول انجمن کوه نوردان نیست و میخواهد همه چیز را بهم بزند که بگوید فقط من میتوانم انجمن را اداره کنم وخیلی مسایل دیکر عباس ثابتیان هم ببخشید درگوش خر خوابیده فکر میکند محمدی دوست او و انجمن است ولی من میدانم جه خبر است حساب بابازاده هم جدا از این ها نیست خیلی حرف هست ک بماند******** ***********

مرتضی زارع

بابادم فوتبال گرم یکی کوهنوردی رادریابد.اولاکسانی یاباشگاهی یاانجمنی یافدراسیونی سرتاپاغرق دراشتباهند اگرفکر می کنند پدرخوانده یانماینده یامتولی کوهنوردی هستنند اگرحضرات ازگرده کوهنوردی پیاده شوند کوهنوردی کمرراست میکند کوهنوردی رودخانه خروشان ودرجریان است احتیاج به قیم ندارد.

مفیدی

كلاغ‌ها انسان‌هاي شرور را رسوا مي‌كنند! http://www.tabnak.ir/fa/news/174111/كلاغ‌ها-انسان‌هاي-شرور-را-رسوا-مي‌كنند!

نکته سنج

به نظر من فدراسیون در کار آرشیها اختلال ایجاد کرد زیرا: اولا نگران بود موفقیت آنها که از نظر جامعه جهانی قابل تامل بود؛ موفقیت عظیم قیچی ساز را که کارش از لحاظ جهانی یک کار عادی است تحت تاثیر قرار ندهد! طبعا اگر آرشیها موفق می شدند؛ موفقیت عظیم که فدراسیون به آن دل بسته و روی آن مانورها می کند در حاشیه قرار می گرفت. ثانیا آرشیها با پارسال تکه یخ آب شده ای که تربیت بدنی از طریق فدراسیون به آنها داده شده بود را نپذیرفتند و فدراسیون هم نگران فاش شدن میزان یخ آب شده است و هم می خواهد شاخ آرشیها را بکشند. اگر این افکار درست باشند باید در مفید بودن این فدراسیون دوباره اندیشید. اگر این افکار غلط است؛ درست آنرا یک نفر ارائه کند و توضیح مستند,مستدل و قابل قبولی ارائه کند

........

اون وقت که ارشیها سکه های فدراسیون رو رد کردند همه می دونستند که تیم ارش رو اذیت می کنند. نه به اون سکه دادنشون نه به این کارشکنی عجب روزگاری شده ای داد

يعني برنامه آرشي ها كنسل ميشه؟