روز سیاه تالاب هامون

 

یک میلیون و دویست هزار بچه ماهی در تالاب هامون به کام مرگ رفتند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، در پدید‌ه‌ای نادر چند روز پیش حدود یک میلیون و دویست هزار بچه ماهی در تالاب هامون جان خود را از دست دادند این در حالی ست که برخی از مسئولان مربوطه در حد انتظار به بررسی این موضوع نپرداخته‌اند.

 

با توجه به ارزش حیاتی شیلات در استان سیستان و بلوچستان بروز این گونه رخدادها به هیچ عنوان قابل قبول نیست از طرف دیگر عبور گذرا از این موضوع بر نگرانی‌ها می‌افزاید.

 

جای سوال اینجاست که چرا مسئولان مربوطه احتمال هر گونه پیشامد را نمی‌دهند تا شاهد این چنین مشکلاتی نباشیم.

 

در حاشیه جلسه کارگروه تالاب هامون که در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان علت این رخداد را گرمای شدید هوا و کمبود اکسیژن تلقی کرد و افزود: به دلیل آنکه ماهی‌ها امکان عبور از سد را نداشتند در پشت سد دچار کمبود اکسیژن شدند و جان خود را از دست دادند.

 

 

 

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
روشنک

می ترسم که روزی برسد که هیچ دریاچه ای دیگر دراین سرزمین نباشد.. هیج یادم نمی رود خاطره قایق سواری و عکاسی از گونه های پرنده نایاب دریاچع پریشان نزدیکای کازرون فارس مثل لک لک پا خاکستری در دوران دانشجویی.. حالا از آن چیزی باقی نمانده .. امروز هم نوبت هامون است..یکی یکی دارند می میرند.. دلم می گیرد..