لیلی رهنما و کافه کوه بهمن ماه

روزها بی‌وقفه می‌آیند و  پاسی از شب فرا می‌رسد و فردایی دیگر و تا سر بجنبانی هفته می‌شود به چهار که  وای: می‌بینی یک ماه شده است و  آخرین پنج‌شنبه بهمن هم بی‌صدا آمده و دل هوس کافه‌ای دگر کرده... در آن بالا  و خنکای کوهستان  چه می‌چسبد یک پیاله چای که با دوست بنوشی... و  دلتنگ دیداری شوی از جنس محبت و خنده‌ای که بر لب‌ها نقش می‌بندد.

گاهی خوب است ما آدم بزرگ‌ها مثل کودکان وقتی سر حوادث روزگاری که بسان اسباب بازی های زندگی هستند: پنجه در پنجه ی هم می‌اندازیم و قهر می‌کنیم تا روز قیامت!! خیلی زود برایمان قیامت شود و آشتی شویم.

اصلا کافه کوه برای همین آمده است تا قهر قهر هایمان آشتی شود، بسان معجزه‌ای مجازی که حقیقی می‌شود  فقط با یک استکان چای که رد بخارش میانمان رقص‌کنان بالا می‌رود و محو می‌شود و بوی خوش چای را به مشام می‌رساند.

کافه کوه می‌خواهد پی بریزد و اثبات کند تعمیق دوستی‌ها را که بهره گیرد از آن گذر عمری که روز شب نشده ماهش می‌آید و حیف که این گذر عمر بر کینه‌ها استوار بماند و ندانیم که می‌شود به هر بهانه‌ای شادی‌ها را قسمت کرد.  

به رسم همه کافه‌ها یکدیگر را می‌بینیم... آشنا می‌شویم با هم... می‌پرسیم از حال و روز این چند وقته ... و می‌نشینیم دور هم به هم‌اندیشی، اینبار هم‌اندیشی‌مان درباب دو موضوع خواهد بود:

کافه کوه می‌گوید دو موضوع است که هم‌اندیشی درباب آنها ما را به نتایج شگفتی خواهد رساند:

تفاوت کوه‌نوردان وبلاگ‌نویس و کوه‌نوردان وبلاگ‌ننویس! 

و

موضوع دوم را خود کافه کوه در دیداری حقیقی و دور از کیبورد و مانیتور خواهد گفت.

کافه کوه می‌رود  دومین ماه تولدش را به شادی بنشیند، کودکی نوپا که قرار است مادران و پدرانی چون ما دستش بگیریم و پابه پا ببریمش... تا رشد کند این ایده و رشد دهد افکارمان را.

پنجشنبه 27 بهمنُ کافه محمد تهرانی ُ ساعت 14 : کافه کوه منتظر است .

 

لیلی رهنما در وبلاگ مکث  http://www.maakss.blogfa.com

 

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
رامیار

خیلی متاسفم که نمی توانم در این دیدار زیبا شرکت داشته باشم ! چشم انتظار عکسهایش خواهم ماند پیام رسان سلام ما به تمامی دوستان باشید [گل]

برج سینا!

به امید دیدار ...

دیار الوند-بیات

درود ی پیش بینی در کافه کوه چند ماه بعد احتمالا شهرستانی های تنبلی مثل من میتونند از طریق ویدئو کنفرانس در اون شرکت کنند که قطعا با دانشی که بچه ها دارند این مهم فراهم خواهد شد به هر حال امیدوارم این نشست خوب و خوش برگزار بشه و همه در کنار همه مصداق شعر زیر عمل کنند گفته بودم گر تو بیائی غم دل با تو بگویم چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیائی ای فرامرز جان

کوه‌نوشت

سلام؛ ... هم‌زمان مجری یک همایش هستم ... و افسوس که غایبم! محفل‌تان گرم و صمیمی باد!

زینب یعقوبی

سلام خوش بگذرد شادمان باشید[گل]

جمشید واحدی

سلام آقای نصیری بیاییم بقول خودتان به رسم همه کافه ها یکدیگر را ببینیم و آشنا شویم واز حال وروز این ماه گذشته بپرسیم ودور هم بنشینیم و موضوعی دیگر برایش تعریف نکنیم این یک پیشنهاد است بگذاریم کافه کوه محمد تهرانی ساده باشد

پرویز ستوده شایق

با سلام به دوست عزیز درود و سلام بر بزرگ مرد کوهستان ، و تشکر از شما برای تمام تلاشتان خیلی خوشحالم که دیدار ها را تازه خواهیم کرد ، چقدر دوست داشتنی است سادگی ها ، درود بر کافه کوه و ابداع آن ....