کافه کوه ، اتفاقی فرخنده در کوه نوردی ایران

"کافه کوه یا رویای زندگی ... نمی‌دانم چرا هر وقت پای کامپیوتر می‌نشینم بی‌اختیار به وبلاگ‌هایی که اخبار کافه کوه را پوشش می‌دهند سر می‌زنم... مکث، کومالیا و پلوار 70 و ... انگار دلم شوق پرواز به سوی دوستان ندیده و نشناخته‌ام دارد... آدم احساس می‌کند بدون اینکه این دوستان را دیده باشی و یا نشسته باشی اینقدر احساس راحتی و نزدیکی می‌کنی. در اینجاست که دوست داشتن بی‌دلیل معنا و مفهوم خاص پیدا می‌کند. زیرا معتقدم دوست داشتن هر شی باید بدون دلیل و علت باشد. بدون اینکه دوستان کافه کوهی را از نزدیک دیده باشی و یا برنامه‌ای مشترکی رفته باشی دریایی از عشق و دوست داشتن را در بین خود احساس می‌کنی.  آشنایی با کافه کوه در فضای مجازی برای من یک رویا بود. وقتی با بی‌مهری‌ها و دورنگی‌های روزگار روبرو می‌شوم، وقتی تک رنگ بودن رنگ خود را از دست می‌دهد و از سوی دیگر زندگی در تکرار لحظه ها امتداد می‌یابد ، برای گریز از این مخمصه هولناک، کافه کوه می‌تواند یک غنیمت بوده و دریچه‌ای به سوی عشق و مهربانی و تک رنگی باشد. احساسم این است که در کافه کوه زمان و تکرار لحظه‌ها و یا خسته بودن از  لحظات تکراری زندگی بی‌مفهوم بوده باشد. به امید دیدار در کافه کوه و آشنایی با دوستان مهربان "

 

نوشته ی بهرام یعقوبی در وبلاگ یاغیش از آذربایجان شرقی

 .

 

 "کافه کوه مهر، دریچه‌ای بسوی دوستی ... کافه کوه مهر هم برگزار شد، به نظرم اینبار فضای جمع بیشتر شبیه "بودن در کافه" شده بود، عده ای با هم گپ می‌زدند... عده ای جدول حل می‌کردند... عده ای عکس می‌انداختند و خنده‌هایی از ته دل فضا رو پُر کرده بود... دوستان خوبی رو که دلم براشون خیلی تنگ شده بود را دوباره دیدم .  دوستان زیادی هم بودند که جاشون خیلی خالی بود: آقای زارع گرامی، فرشته‌ی کافه کوه، آرزو و مهدی ، آقای شایق عزیز، پرستو ابریشمی، علیرضا(صدرا) و دوستان مهربونش، آقای صدقی گرامی و ژینا، سحر و دوستانش، آیاز و رامیار و برج سینای عزیز، مهشید صبری عزیزم که به کافه کوهیان هم گفتم چه خوب می‌شد می‌بود و با هم غم نبودن مینایش را در سکوت اشک می‌ریختیم... و همه کسانی که الان حضور ذهن ندارم اما به یادشون بودیم... از هر دری سخن گفتیم... از فدراسیون... از عظیم و صعودهاش... از رفتارهای اخیر وبلاگ‌نویسان و تاثیرش بر دنیای کوه‌نوردی..."

 

نوشته ی لیلی رهنما در وبلاگ مکث

 

.

/ 3 نظر / 3 بازدید
لیلی رهنما

کافه کوه و کلاغ های خوبش...

عباس ایلاقی

لیلی جان یعنی چی ؟ یعنی هر کی با فرامرز اومد کافه کوه کلاغه؟ یا کلن هر کی تو کافه کوه شرکت کنه کلاغه؟[چشمک] آقایون کافه کوهی همه با هم : قار قار قار قار عباس ثابتیان چرا نمیگی بگو دیگه [نیشخند] مخلص همه کلاغهای دنیا هستیم [ماچ][ماچ]

لیلی رهنما

آقای ایلاقی فکر می کردم منظور کامنتم واضحه اما خُب عادت کرده ایم به اینکه بلاگرهای کوهنورد از هر سلامی هزاران معنا و مفهوم اقتباس کنند که هیچ کدامش هم شبیه علیک نباشد! شفاف سازی معنای کامنتم این می شود که : کافه کوه و کلاغ هایی که چنین خوب است و از کافه کوه چنین خوب می نویسد! حالا اگر لازم است باز هم توضیح دهم!