هیچ ورزشکاری حق ندارد مستقل به رقابت‌های برون مرزی برود

دبیر فدراسیون کوه‌نوردی می‌گوید، هیچ ورزشکاری نمی‌تواند و نباید بدون داشتن مجوزهای لازم از سوی فدراسیون عازم رقابت‌های بین‌المللی شود. او گفت که محرومیت یخ‌نورد حاضر در جام جهانی روسیه هم به دلیل عدم اطلاع فدراسیون از سفر او بوده است.

 هادی صابری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد محرومیت یخ‌نورد ایرانی حاضر در رقابت‌های جام جهانی به دلیل عدم اطلاع و هماهنگی با فدراسیون اظهار کرد: مسعود زینالی بدون آنکه به فدراسیون اطلاع دهد در جام جهانی یخ‌نوردی روسیه شرکت کرده بود و به دلیل همین تخلف با او برخورد صورت گرفت.

 او با بیان اینکه از نظر قانونی فدراسیون بالاترین نهاد ذی‌صلاح ورزش در کشورها هستند، گفت: هر ورزشکاری که بخواهد در رقابت‌های بین‌المللی حضور پیدا کند، باید مجوزی را از سوی فدراسیون مربوطه و وزارت ورزش و جوانان داشته باشد. مسعود زینالی به صورت شخصی مکاتباتی را با فدراسیون کوه‌نوردی روسیه انجام داده بود و به صورت شخصی عازم جام جهانی یخ‌نوردی شد.

 دبیر فدراسیون کوه‌نوردی افزود: اگر هر ورزشکاری بخواهد با هزینه شخصی عازم رقابت‌های بین‌المللی شود، پس جایگاه فدراسیون چه می‌شود؟ اگر اتفاقی برای یک ورزشکار در رقابت‌های بین‌المللی بیفتد در ابتدا همه از فدراسیون مربوطه پرس و جو می‌کنند.

صابری با بیان اینکه فدراسیون برای اعزام ورزشکاران به مسابقه‌های جهانی هماهنگی‌هایی را با وزارت ورزش و جوانان انجام می‌دهد، اظهار کرد: فدراسیون‌های هر رشته ورزشی لیست از رقابت‌های بین‌المللی رسمی به وزارت ورزش و جوانان می‌دهند و پس از بررسی از سوی وزارت، ورزشکاران اعزام می‌شوند.

 او خاطرنشان کرد: فدراسیون کوه‌نوردی در جریان اعزام مسعود زینالی به جام جهانی یخ‌نوردی نبود و ما در کمال ناباوری زمانی که لیست نهایی شرکت کنندگان آن رقابت‌ها اعلام شد، اسم این ورزشکار را به عنوان نماینده ایران دیدیم.

 صابری با بیان اینکه صلاحیت حضور یک ورزشکار در رقابت‌های بین‌المللی از سوی فدراسیون تعیین می‌شود، گفت: فدراسیون هر رشته ورزشی طی نشست‌هایی در کمیسیون فنی و اعلام نظر کارشناسان، صلاحیت حضور یک ورزشکار در رقابت‌های بین‌المللی را تایید می‌کند.

 دبیر فدراسیون کوه‌نوردی افزود: اینکه گفته می‌شود محرومیت این ورزشکار به خاطر مسائل شخصی و مصاحبه‌هایی که انجام داده بوده را به هیچ عنوان قبول ندارم. در جلسه‌ای که برای بررسی وضعیت این ورزشکار تشکیل شد، نمایندگان وزارت ورزش و جوانان هم حضور داشتند و محرومیت او به دلیل مشکل فنی بوده است.

 

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
-

این را بدانید که وزارت اینقدر بیکار نیست که در خصوص مسئله به این کوچکی در فدراسیونی مثل فدراسین کوهنوردی اظهار نظر کند! نهایتا نامه معرفی اسامی را امضا میکند و بس! ولی خود فدراسیون باید بگوید که چرا این فرد را نمیخواسته که اعزام کند!!