محمود شعاعی : در صعودهای اخیر تنها چهار نفر مجوز داشتند!

  این هفته‌ها کوه نوردان ایران فعال بودند و توانستند بر قلل مرتفع جهان بایستند، هر چند برخی از این صعودها تکراری بود، اما ثابت کرد که هنوز هم کوه نوردان ایرانی می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند . رییس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزش گفت: در این صعودها تنها چهار نفر با مجوز شورای برون مرزی به اجرای برنامه پرداختند . محمود شعاعی اظهار کرد: عظیم قیچی ساز، ایرج معانی، محمود هاشمی و رضا بهادرانی چهار نفری بودند که با مجوز شورای برون مرزی اعزام شدند. البته تمام هزینه‌ها را خودشان پرداخت کردند و فدراسیون تنها هماهنگی‌های لازم را انجام داد. وی افزود: برخی از کوه نوردان حاضر در منطقه به خاطر حضور همین نفرات بود که برای صعود آمده بودند. کاری که نفرات ایران انجام دادند کار بسیار سطح بالا و جهانی بود، چرا که این صعود به صورت آلپی و در کمترین زمان صورت گرفت که نیاز به آمادگی جسمانی بسیار بالایی دارد.  رییس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزش با تقدیر از عملکرد عظیم قیچی ساز کوه نوردی اهل آذربایجان شرقی گفت : این ایرانی با غیرت نخستین ایرانی لقب گرفت که توانسته است 7 قله بالای هشت هزار متر را صعود کند. قیچی ساز هم چنین به قله «کانچن چونگا» بدون اکسیژن صعود کرد که کار بسیار خوبی بود.  وی در پاسخ به این پرسش که چرا فدراسیون کوه نوردی این مدت بیشتر صعودهای تکراری که سال‌های گذشته انجام شده است را انجام می‌دهد و برنامه ویژه‌ ای ندارد، خاطر نشان کرد: آخرین اعزام در قالب فدراسیون صعود به قله «دائو لاگیری» بود و پس از آن فدراسیون تصمیم گرفت بیشتر روی قلل 8هزار متری کار کند که تاکنون به آن‌ها پرداخته نشده است همانند «کانچن چونگا» یا آناپورنا . شعاعی یادآور شد : با توجه به کمبود اعتباراتی که فدراسیون دچار آن بود ، هم چنین سعی کردیم که بودجه باقی‌مانده را در بخش سنگ نوردی هزینه کنیم و برای آینده کار کنیم . رییس فدراسیون کوه نوردی در مورد جذب مربی سرشناس برای تیم ملی سنگ نوردی ایران گفت : در سنگ نوردی حضور مربیان این طور نیست که تمام سال را به یک کشور بروند و حضور داشته باشند بیشترین زمان که این مربیان در یک کشور به عنوان مربی می‌توانند حضور داشته باشد، دو ماه است که رایزنی‌های لازم برای این مربیان هم انجام شده ، اما با توجه به کمبود اعتبارات فدراسیون و حجم و تراکم برنامه‌های این مربیان هنوز نتوانسته‌آیم مربی مورد نظر را جذب کنیم .  وی افزود : ایران میزبانی مسابقه‌های مسترکاپ را گرفت و اگر بتوانیم این مسابقات (جام فجر) را به صورت بین‌المللی و در سطح بالایی برگزار و وارد تقویم فدراسیون جهانی کنیم به سنگ نوردی ایران اعتباری دیگر می‌افزاییم ...

ایسنا

.

/ 4 نظر / 3 بازدید
نیما

با سلام.جناب نصیری اگه امکانش براتون وجود داره یک قسمت از وبلاگتون رو به نقشه ها و کروکی های منطقه البرز اختصاص بدین تا برای علاقه مندان قابل استفاده باشه

ناشناس 2

اين ايراني با غيرت نخستين ايراني لقب گرفت كه توانسته است 7 قله بالاي هشت هزار متر را صعود كند. قيچي ساز همچنين به قله «كانچن چونگا» بدون اكسيژن صعود كرد كه كار بسيار بزرگی بود. سلام كاري به كار صعود عظيم ندارم، عظيم ‌آدم قوي هست و همه قبولش دارن و به هيچ عنوان اين پيام ربطي به فعاليت حرفه اي او نداره، آدم بي سرو صدايي هم هست، مثل مرحوم مهدي اعتمادفر، البته مرحوم اعتمادفر هزينه صعودش رو خودش مي داد؛ اما خدايش عظيم قيچي ساز پول از كجا مي ياره سالي 2 تا 8تايي مي ره؟ چرا بقيه حتي براي يه 7تايش بزور مي تونن پول جور كنن اونم با هزار تا وام و قرض و غوله؟ چطوره كه عظيم قيچي ساز مي تونه مجوز شواري برون مرزي بگيره اما بقيه نه؟ چطوره كه فدراسيون اين همه از عظيم قيچي ساز طرفداري و تبليغش رو مي كنه اما مال بقيه رو نه؟ چطوره آقاي شعاعي شخصا توي اكثر بدرقه ها و استقبال هاي عظيم قيچي ساز حضور داره اما مال بقيه رو حتي دبير هم بزور مي آد؟ عظيم قيچي ساز خونش چه رنگي هست كه مال بقيه نيست؟ کسی هست یه توضیح بده به ما؟

غیرتــتون منو کشته2

... عظیمه با غیرت ، اما بر خلاف این ضعیفه هر جا حرف زده و مصاحبه کرده از نظام و جرثومه هایی که ما باشیم تعریف کرده و گفته که چقدر ما در حال خدمت به ملتیم!!! اون هم (تاکید می کنم!) اصلا بدون اینکه فدراسیون کمکی بهش کرده باشه!! ... تازه شم! عظیم خودش خیلللی پول داره و اصلا نیازی به پول فدراسیون نداره! عین بقیه ی خودی ها و عزیز کرده ها و فرصت طلب ها و نوچه ها و بقیه ی دوستان نظام که خودشون پول دارن!!! و نظام اصلا کمکی به اونها در پول به دست آوردنشون نکرده!! ... تازه ما خودمون ( یعنی فدراسیون!) که اصلا پولی نداریم! فوقش ماهی سه چار هزار دلار که من که رئیس فدراسیون باشم باهاش میرم فرانسه و چین و ژاپن و اینا خلاصه غیرت همینجوری شرو شر داره از پک و پوز ما می ریزه (همین طور که در عکس هم شما ملاحظه می فرمایید!!!)

غیرتــتون منو کشته1

مرتیکه اصلا اسمی هم از «لیلا اسفندیاری» نیاورده! حداقل می تونس بگه : بعله! در این بین یک «ضعیفه ای» هم بود که توی گاشربروم کشته شد!! ... همون گاشربرومی که عظیم با غیرت ما توی همون روزی به قله ش صعود کرد که این ضعیفه گویا تونسته صعود کنه! و توی برگشت عظیم با غیرت ما در غیرتی مثال زدنی بزرگترین کاری رو که میشه برای یک هم وطن ، یک انسان و یک زن خسته کرد انجام داده و با قهرمانی تمام شاهد سقوطش بوده!!!! ... وبعد هم بالاسر جنازه ش رفته تا مطمئن بشه کشته شده!! البته ما هیچ کمکی به عظیم جان نکردیم و اون با همون غیرت مثال زدنیش تونست ده تا اسپانسر برای خودش پیدا کنه و در یک فصل سه تا قله رو صعود کنه!!! .... و ما اصلا هم به هر جای دولتی و ورزشی که اون ضعیفه برای پیدا کردن اسپانسر رفت زنگ نزدیم که بگیم مبادا بهش کمک کنین که طرف شدیدا غیر خودیه و اطلاعاتم تلفنش رو داره کنترل میکنه (اونم ما خودمون البته خبر داده بودیم!) تا ببینه این با کجاها حرف زده و مصاحبه کرده و پنبه ما که فدراسیون جمهوری اسلامی باشیم رو زده!