عملیات نجات دو کوه نورد گرفتار در ارتفاعات اردل بدون نتیجه پایان یافت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات جستجو و نجات دو کوه نورد مفقود شده در ارتفاعات اردل از سوی امدادگران این جمعیت، پس از شش روز تلاش، بدون نتیجه پایان یافت

محمد فروغی، عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شهرکرد افزود: امدادگران و نجاتگران تخصصی کوهستان جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری بدنبال تماس مردمی مبنی بر مفقود شدن دو کوه نورد گردشگر در ارتفاعات 'زردیال' شهرستان اردل، عملیات جستجو و نجات خود را از بامداد روز یکشنبه 14 تیر 1394 آغاز کردند.

وی تأکید کرد: شورای عملیات هلال احمر چهارمحال و بختیاری عملیات جستجو و نجات را به مدت شش روز انجام دادند اما این عملیات، دیشب بدون رسیدن به نتیجه پایان یافت.

فروغی افزود: شش تیم پنج نفره تخصصی کوهستان به مدت شش روز و در مجموع، 180 نفر روز، عملیات جستجو و نجات را انجام دادند. وی تصریح کرد: در این مدت، دو تیم چهار نفره تخصصی سیلاب و غواصی به مدت سه روز و در مجموع 24 نفر روز برای یافتن کوه نوردان گرفتار شده تلاش کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری بیان داشت: سه تیم پنج نفره از نیروهای داوطلب محلی نیز مدت شش روز و در مجموع 90 روز، به جستجوی گرفتار شدگان پرداختند.

وی اضافه کرد: همچنین سه تیم چهار نفره امداد و نجات هوایی به مدت دو روز و در مجموع 24 نفر روز، کار جستجوی کوه نوردان مفقود شده را بر عهده داشتند.

فروغی گفت: جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در شش روز گذشته برای عملیات جستجو و نجات، هفت دستگاه خودروی امدادی را به کار گرفت.

وی اظهار کرد: در همین زمینه، دو فروند قایق رفتینگ به مدت سه روز و در مجموع شش فروند روز و  یک فروند بالگرد به مدت دو روز و در مجموع دو فروند روز، برای یافتن  این کوه نوردان به کار گرفته شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این کوه نوردان اهل نجف آباد استان اصفهان بوده و قصد عزیمت به آبشار 'زردلیمه' از توابع شهرستان اردل را داشتند.

وی اضافه کرد: عملیات جستجو و نجات کوه نوردان گرفتار بوسیله قایق های رفتینگ، از روستای 'گزستان' شهرستان کوهرنگ آغاز شد و تا دریاچه سد کارون چهار در شهرستان اردل ادامه پیدا کرد.

/ 0 نظر / 43 بازدید