مدیریت واحد بر کوهستان‌ها ایجاد شود

مدیر عامل انجمن حفظ محیط زیست کوهستان ایران با اعلام اینکه خلا مدیریت واحد بر کوهستان‌ها در سازمان محیط زیست وجود دارد، گفت: این خلا در فضای محیط زیست ایران باید پر شود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، عبدالله اشتری در جشن تیرگان و بزرگداشت روز ملی دماوند که در شهر رینه آمل برگزار می‌شود، با اشاره به اینکه اهمیت کوهستان برای دنیا از سال 92 به بعد شناخته شده است، اظهار کرد: حفاظت از کوهستان جز اسناد بین‌المللی قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه بیشتر تلاش‌ها برای حفظ کوهستان از سال 2002 به بعد صورت گرفته است، عنوان کرد: در تمامی این بندها ایران و اهمیت کوهستان‌های ایران نیز دیده می‌شود.

 

اشتری با تاکید بر اینکه جایگاه کوهستان در سلامت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور اهمیت دارد، افزود: باید برای مدیریت کوهستان برنامه‌ریزی و مدیریت جدی صورت گیرد.

 

این فعال محیط زیست با اشاره به اینکه کوهستان‌ها از نظر تنوع زیستی، جنگلی و مرتعی اهمیت زیادی دارند، بیان داشت: کوه نوردان انتظار دارند نه تنها به کوه دماوند کمک شود بلکه مدیریت واحدی نیز بر کوهستان‌ها اختصاص داده شود.

 

مدیرعامل انجمن حفظ محیط زیست کوهستان ایران با اشاره به اینکه 12 سال از اعلام 11 دسامبر به عنوان روز جهانی کوهستان می‌گذرد، افزود: این روز اعتبار جهانی به کوهستان‌ها داده است و سازمان محیط زیست نیز باید قدمی در راه اعتلای این کوهستان‌ها بر دارد.

 

به گزارش ایسنا، اشتری در این مراسم از سوی فعالان محیط زیست به عنوان چهره برگزیده محیط زیست کشور در سال 94 انتخاب شد.

 

 

 

/ 0 نظر / 47 بازدید