تکرار حوادث تراژیک در نانگاپاربات

                                                             

Go Mi-Sun  ستاره کوه نوردی تیم کره بود . او سال گذشته از حادثه ی K2 جان سالم بدر برد  اما امسال در نانگاپاربات ...

 

« صعود به قله نانگاپاربات در پنچشنبه 18 تیر  با مرگ دو کوه نورد همراه شد . کوه نورد اتریشی بنام ولف ( Wolfgang Köblinger ) در چند متری قله بر اثر وزش باد ناپدید گردید و جستجو برای یافتن وی تا بحال نتیجه نداده است . 

.

.

هم چنین کوه نورد کره ای بنام خانم گومی یانگ قربانی دیگر این کوه سرسخت می باشد وی ساعت 10 شب جمعه موفق به فتح قله می شود اما بدلیل شرایط بدی که داشته نفرات کمپ 4 به کمک   او   رفته و او   را پایین  می آورند . روز شنبه قدری حال او بهبود یافته و بسمت کمپ های پایین تر حرکت می کنند . در حین پایین آمدن به سمت کمپ 2 بدلیل سر خوردن سقوط می کند . امروز یکشنبه  21 تیرساعت 11 صبح دو هلی کوپتر پس از گشت زنی کامل  محل سقوط  را شناسایی  و فردا برای انتقال جنازه این کوه نورد  در صورت مساعد بودن هوا اقدام خواهد شد .هم چنین در مورد اوضاع بیس کمپ نانگاپاربات بعد از این حادثه عنوان می شود که  سرپرست و اعضاء تیم کره ماتم زده بوده و در فقدان هم نورد خود بسیار متاثر هستند و هیچ اثر و نشانی از شادی فتح قله دیده نمی شود  و سنگینی این ضایعه در وجود آنها احساس می شود .  در مورد سرعت عمل تیم کره در استفاده از هلی کوپتر و جدیت برای جستجو عنوان گردید که به محض بروز حادثه اقدامات لازم در زمان کوتاهی انجام پذیرفته است .

کمپ ۴ در مسیر کین شوفر (٢٠٠٩)

جو گارسیا ، محمد امین و محمد علی از تیم جستجو نفرات اولی بودند که به قله رسیدند . خبر دیگر اینکه تیم بین المللی موفق به گشودنیک مسیرجدید و فتح قله  شد »

.

از سایت : گروه کوه نوردی قاجر قروه

http://ghajer.com

/ 3 نظر / 4 بازدید
رها

سلام و درود شهرام ناظری هم با آواز زیبای "خس و خاشاک" به جنبش سبز پیوست. دانلود کنید(تصویری مخصوص موبایل) http://www.4shared.com/file/117562070/f056b01c/video_shahram_nazeri_khaso_khashak_.html این هم اه پی تری اش با کیفیت بهتر http://www.4shared.com/file/117737461/2bb5c75e/Shahram-Khaso_Khashak.html این هم خرمگسی که آمده بود سراغ ا.ن. http://www.4shared.com/file/116901504/f2f1b1a8/AN_online.html بدرقه ا.ن. در دانشگاه صنعتی شریف با شعار دروغگو دروغگو توسط دانشجویان(قابل پخش روی موبایل) http://www.4shared.com/file/111147373/de468b81/Badraghe.html ندا: ندای مظلومیت ایران و ایرانی(قابل پخش روی موبایل): http://www.4shared.com/file/113836009/c998b195/NEDA.html و آهنگ وطن تو سبزجاودان بمان با صدای همایون شجریان http://www.4shared.com/file/113194785/ca0ee0d1/3_vAtan-shajarian-dastan-tehrandelawaznet.html دانلود کنید و لینک را برای همه بفرستید

مهدی

دم تیم ایرانی پارسال گرم از 6 نفر 5 نفر صعود کردن 1 نفر کشته دادند

حمید

واقعا حیف اسم سرپرست و مسئول فنی که روی کاظم و لیلا گذاشتن اگه عملکرد سرپرست الان تیم کره در نانگا رو ببینن که این دو نفر (کاظم و لیلا ) میگن ما باید کاندیدای ریاست جمهوری بشیم