صعودهای خط الراسی ... چهارشنبه در شبکه ورزش

یادی از «گغام میناسیان» و
«پیمایش‌های خط الرأسی»

از شبکه ورزش
سیما
 

عکس از:  عباس ثابتیان
 
«پیمایش ها و صعودهای خط الرأسی» یکی از سبک‌ها و روش‌های کوه‌نوردی‌ست که در نوع خود از جذابیت‌ها، تنوع و دشواری‌های خاصی برخوردار است ... بر اساس جستار و یافته‌های مندرج در کتاب «تاریخ کوه‌نوردی و غارنوردی ایران» (داود محمدی فر)، می‌توان «گغام میناسیان» که متأسفانه هفته‌ی گذشته در سن ۹۲ ساله‌گی مرحوم شد را از پیش‌گامان و کوه‌نوردان پیشرو در صعودهای خط‌ ‌الرأسی قلمداد کرد.
 
 
دربرنامه‌ی چهارشنبه ۲۱ خرداد «حرکت از نو» از شبکه ورزش سیما؛ یادی خواهیم کرد از این بزرگ مرد کوه‌نوردی کشور و به همین بهانه از نسل جوان کوه‌نوردان کشورمان نیز «وحید نبی پور» (از کوه‌نوردان خوب استان البرز) که دارای سوابق و تجربیاتی در این خصوص از جمله «پیمایش خط الرأس دماوند به علم کوه» است، دعوت کرده ام تا میهمان برنامه ما باشد و پیرامون این پیمایش‌ها با هم گفتگو کنیم.
 
یادی از «گغام میناسیان» و گفتگو با "وحید نبی پور"  را روز چهارشنبه ۲۱خرداد ساعت ١٢ ظهر به صورت زنده از شبکه تلویزیونی ورزش ملاحظه نمائید.
 
 
 
 
 
 
 
/ 1 نظر / 5 بازدید
روشنک

متأسفانه هیچ علاقه ای به تلویزیون ایران و کانالاش ندارم.. راستش رو بخواین نمی تونم خودم رو راضی به تماشای تلویزیونی کنم که همیشه من رو به عنوان یک زن ایرانی مدرن و روشتفکر نادیده گرفته و در چارچوبای محدود و احمقانه خودش مورد توهین قرار داده.. خیلی از آدم حسابی های قدیمی یا جدید دیگه خاظر به عمکاری با تلویزیون نیستن چون نمی خوان به عقاید خودشون توهین کن. من اونها رو تحسین می کنم که از شغل و درآمدش می گذرن به خاطر رسیدن به هدفی والاتر و برتر.