دو کوه نورد آذربایجان شرقی از مرگ حتمی نجات یافتند

                                                                                                             کوه قوچ گلی ( کمال )

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بستان آباد از نجات دو کوه نورد در کوه کمال در این شهرستان خبر داد . قاسم قمری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : چهار کوه نورد بعد از ظهر روز جمعه به منظور صعود به قله 2850 متری کمال ، عازم این کوه شدند که به دلیل نامساعد بودن هوا و بوران ، دو نفر از آنان از مسیر اصلی منحرف و ناپدید شدند . وی افزود : دو کوه نورد دیگر بلافاصله با فوریت های پلیس تماس گرفتند و موضوع را به اطلاع مرکز 110 شهرستان رساندند. این مرکز نیز اداره راه و ترابری و هلال احمر شهرستان را در جریان قرار داد و دو تیم امدادی از راه و ترابری با تمام امکانات به همراه دو تیم از هلال احمر بستان آباد عازم منطقه شدند . وی خاطرنشان کرد : تیم های اعزامی به منطقه تمام طول شب گذشته را به جستجوی این دو کوه نورد ناپدید شده ، گذراندند و بالاخره ساعت هفت صبح موفق به پیدا کردن این دو کوه نورد شدند و آنها را نجات دادند . در حال حاضر خطری سلامت کوه نوردان را تهدید نمی کند .

ایرنا

.

/ 3 نظر / 4 بازدید
محمد ابرهیمی

سلام فرامرز جان اقا خسته نباشی وبلاگت عالیه یعنی 20202020 فقط یه چیزی ارتفاع قله رو فکر کنم منبع اشتباه زده بوده چون ارتفاع کمال قوچ گلی 3750 هست كه به اشتباه 2850 زده بوديد با اجازتون لينكتون كردم موفق باشيد

فافاشی

ضعف سرپرست برنامه

کوهنورد تبریزی

خاک بر سر " رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بستان آباد " که تا حالا نفهمیده که ارتفاع کوه کمال 3707 متر بوده و کوهنوردان گم شده 2 نفر بودند نه 4 نفر.