تجمع اعتراض آمیز کوه نوردان زنجانی

شماری از اعضای گروه‌های کوه‌نوردی زنجان به دلیل نگرانی از تخریب طبیعت 'گلجیک' در مقابل دفتر هیات کو‌ه نوردی و صعود های ورزشی این استان واقع در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان جمع شده و خواسته های اعتراضی خود را به مسوولان این هیات بیان داشتند

 

به گزارش ایرنا ، این تجمع شامگاه امروز /سه شنبه/ با حضور قریب به 35 کوه نورد زن و مرد انجام شد و تجمع کنندگان خواستار حمایت مسوولان هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی زنجان شدند تا مانع تخریب محل آموزش و تمرین گروه های کوه نوردی زنجان شوند.

یکی از تجمع کنندگان به نماینده گی از اعضای گروه های کوه نوردی 'فراز، اورست ، هورامان و آلوارس' زنجان گفت: دیواره های بیستون کوچک زنجان (کوه گلجیک) به خاطر وجود معدن سنگ و ماسه تهدید می شود و استخراج مواد معدنی از این منطقه سنگ نوردی نگرانی کوه نوردان و دوستداران طبیعت را موجب شده است.

فربد وثیقی افزود: این منطقه که برای کوه نوردی و سنگ نوردی بسیار مناسب است با خطر جدی تخریب مواجه است و گروه های کوه نوردی زنجان از هیات انتظار یاری دارند تا بلکه با پی گیری های جدی حقوقی و ارایه راه کارهای کارشناسی شده مناسب مانع از ادامه روند آسیب رسانی به کوه گلجیک شود.

وی با ابراز امیدواری به اینکه این منطقه که دارای دیواره سنگ نوردی می باشد و زنجان نیز به لحاظ دیواره در فقر به سر می برد همچنان حفظ شود اظهار کرد: گروه های کوه نوردی به دلیل انس ، عشق و علاقه وافر به کوه گلجیک ، تخریب این منطقه بسیار جذاب و فرح بخش را برنمی تابند به خاطر دغدغه و نگرانی های بوجود آمده در مقابل هیات گرد آمده اند تا بلکه چاره اندیشی جدی در این خصوص صورت گیرد.

وثیقی افزود: انواع جانوران وحشی ازجمله کل ، بز ، قوچ و گرگ در این منطقه و در ارتفاعات کوه گلجیک مشاهده می شود و حیف است این طبیعت زیبا و وحشی با این کار مورد تخریب و تهدید قرار گیرد.

مسوول کارگروه محیط زیست هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان نیز ، گفت: کوه نوردان عزیز به خانه خود خوش آمدید و 'گلجیک' باعث شد تا خانواده بزرگ کوه نوردی دور هم جمع شوند که این مایه دلگرمی و انگیزه است.

خلیل ببری افزود: مسوولان این هیات ورزشی نیز به طبیعت و محیط زیست عشق می ورزند و به حتم به دغدغه و نگرانی های شما اهمیت ویژه ای قایل هستند و در این مسیر کوه نوردان را تنها نخواهند گذاشت.

 

 

 

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
فربد

50 نفر بودیم که 35 نفر در هیئت جلسه تشکیل دادیم