تلاش4 روزه امدادگران برای نجات کوه نوردان مفقود شده در برف

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از نجات چهار کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات جبال بارز پس از چهار روز خبر داد.

حسین درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،در تشریح جزئیات نجات چهار کوه نورد مفقود شده گفت: در 16 دیماه (دوشنبه) از طریق تماس مردمی امدادگران جمعیت هلال احمر کرمان در جریان مفقود شدن چهار کوه نورد در ارتفاعات جبال بارز قرار گرفتند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه با توجه به سردی هوا و بارش برف بی سابقه در این منطقه بلافاصله امدادگران تیم‌های کوهستان برای یافتن سرنخی از ردپای این چهار کوه نورد محبوس شده به محل حادثه اعزام شدند، گفت: با توجه به سردی هوا احتمال یخ زدگی این چهار کوه نورد وجود داشت و امدادگران به صورت شبانه روزی به جستجوی این افراد پرداختند.

 

وی با بیان اینکه سرانجام در ارتفاع سه هزار متری ارتفاعات جبال بارز بین حد فاصل جیرفت و بم ردپای این کوه نوردان محبوس شده پیدا شد، گفت: سرانجام در ساعات پایانی روز گذشته امدادگران پس از چهار روز تلاش بی وقفه توانستند این کوه نوردان مفقود شده را بیابند.

درخشان با بیان اینکه حال عمومی این کوه نوردان مساعد گزارش شده است، گفت: با این حال با توجه به سردی هوا و احتمال آسیب پذیری این کوه نوردان پس از چهار روز این افراد با بالگرد جمعیت هلال احمر به کوهپایه منتقل شدند.

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید