نجات کوه‌نوردان گرفتار در طوفان

مسئول بخش امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی از سلامت کامل کوه‌نوردان گرفتار در طوفان روز یکشنبه خبر داد.

 

حمید مساعدیان در گفت و گو با ایسنا، از نجات تیم کوه‌نوردی ایرانی – ترکیه‌ای که به ارتفاعات دماوند صعود کرده بودند خبر داد و گفت: خوشبختانه با اقدام به موقع نیروهای هلال احمر و با توجه به هشدارهایی که از پیش داده بودیم، این گروه بدون هیچ مشکلی نجات پیدا کرد.

 

او ادامه داد: این گروه شامل 5 کوه‌نورد ایرانی و 5 کوه‌نورد ترکیه‌ای بود که از مسیر شمال شرقی دماوند اقدام به صعود کرده بودند. البته ما از پیش هشدارهای لازم را در مورد نامساعد بودن آب و هوا و احتمال وقوع طوفان به آنها داده بودیم.

 

مسئول بخش امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی خاطر نشان کرد: این گروه کوه‌نوردی قبل از مکان "تخت فریدون" به طوفان بر می‌خورد و مجبور به بازگشت می‌شود و به دلیل آن که به تاریکی هوا می‌رسد، نیروهای هلال احمر اقدام به جستجو برای پیدا کردن آنها می کنند که در نهایت دیروز(دوشنبه) این گروه نجات پیدا می‌کند.

 

مساعدیان به حضور نداشتن دیگر گروه‌های کوه‌نوردی در هنگام طوفان و به مشکل برنخوردن آنها نیز اشاره کرد، گفت: خوشبختانه در هنگام وقوع طوفان هیچ گروه کوه‌نوردی دچار مشکل نشد و اتفاقی برای کوه‌نوردان در هنگام وقوع طوفان رخ نداده است.

 

 

 

 اداره کل هواشناسی از ادامه بارندگی در مناطق مرتفع و کوهستانی استان تهران خبر داد

محمدمهدی عشقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برهمین اساس آسمان استان تهران در 48 ساعت آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد، افزایش ابر و در ارتفاعات با بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

وی بیشینه دمای امروز تهران را 31 درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود دمای هوا در تهران امشب به 18 درجه سانتی گراد برسد.

عشقی یادآور شد: مناطق فیروزکوه - امین آباد با شش درجه سانتی گراد و ورامین با 40 درجه سانتی گراد به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط استان تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی استان تهران گفت: ایستگاه های آبعلی با 28.8 میلی متر و فرودگاه امام خمینی (ره) با 0.4 میلیمتر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارندگی استان تهران در 24 ساعت گذشته را داشتند.

 

 

/ 0 نظر / 48 بازدید