لخت شدن در اعتراض به گرمایش زمین

                 

حدود ششصد نفر از طرفداران محیط زیست برای جلب توجه بیشتر به پیامدهای گرمایش زمین، در کنار یخچالی طبیعی در کوههای آلپ سوئیس کاملاً برهنه شدند و اجازه دادند از آنان عکس گرفته شود .

گروه موسوم به صلح سبز که طرفدار محیط زیست است به اسپنسر تونیک، عکاس آمریکایی مأموریت داده بود که در دامنه یخچال طبیعی موسوم به آلچ که هرسال مقدار زیادی از حجم آن کاسته می شود، برای تبلیغ، عکسهای مورد بحث را بگیرد. صلح سبز اظهار امیدواری کرده که استفاده از این عکسها در پوسترها و تابلوهای تبلیغاتی سبب شود که سیاستمداران و مردم به خود بیایند و متقاعد شوند که باید برای مقابله با آلودگی هوا و تغییرات جوی، تلاش بیشتری کنند.

خبر از : سايت BBC

 

 

/ 4 نظر / 4 بازدید

توی ترافیک بودم به بدبختی ماشین گیر آورده بودم ، طبق معمول باید از ترافیک خفقان شبانه خیابون های تهران رد می شدم. عادت شده، این ساعات لحظاتی هست که فکر رو آزاد کنیم برای پرواز شبانه ، راننده بی تابی می کرد ،‌هوا گرم بود. نگاهی انداختم به ماشین ها اطرافمون ۹۰٪ ماشین ها تک سرنشین بودم ، یاد مطلب آب شدن یخچال های دماوند و تبت افتادم ، بلند گفتم اینهم ماشین تکی نفره اونوقت می گن زمین گرم شده ! راننده به خنده گفت به ما چه که زمین گرم شده ما می خواهیم راحت برگردیم نه اینکه با این اتوبوس ها و مترو و تاکسی هایی که شلوغ هستند و گیر نمی یاد! یکی از صنعت های اصلی و قطب های اقتصادی ایران خوردو سازیه! اکر چند میلیون ایرانی هم لخت بشن کسی دست از خودرو شخصی برمی داره؟ شاید نیم درصد.

شايد...

سلام. مطلب جالبی بود. ولی جدای از جالبی به عنوان يه خواننده بی جنبه ايرانی يه پيشنهاد دارم!با توجه به اينکه ما ايرانی ها هميشه ظاهر قضيه رو ميگيريم اين پست شما ميتونه بد آموزی داشته باشه! برا نمونه يهو ديدید برنامه دماوند رو همه لخت اومدن برا اعتراض به نميدونم مثلا حضور مجسمه صياد شيرازی رو قله يا عدم اسفالته بودن جاده دماوند!خلاصه بهونه زياد ميتونه باشه. ولی به هر حال خوش باشيد

کلاغ ها ...

سلام. ـ در باره ی بی خطر بودن اين يادداشت برای همه خواننده های بی جنبه و همه اون ايرانی هايی که فقط ظاهر قضيه ی رو ميگيرن و به خصوص همه اونايی که ميخوان برن دماوند و ... از « کميته تشخيص پست ها و پيام های بودار(!) » استعلام کرديم ٬ گفتند بهونه ای در آن نمی بينيم و مسئولیت کلیه اتفاقات و پیشامدهای احتمالی را می پذیریم . ـ اگر فرصتی شد نگاهی به کتاب « زیستبوم و پایان پست مدرنیته » داشته باشید . به تازگی و توسط نشر چشمه منتشر شده است ...« در لحظه های رادیکال٬ مدرنیسم همیشه حس شیطنت آمیز طنز دارد . ظاهرا بودریار فکر می کند که بعد از دوره ی خشک مدرن ٬ طنز با پست مدرنیسم شروع می شود . اما ... » ـ ولی به هر حال دماوند خوبی داشته باشید

مگه شما نمياييد دماوند؟!!