ایران میزبان کمپ کوه نوردی جوانان جهان

کمپ جوانان اتحادیه جهانی کوه‌نوردی به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

 به گزارش ایسنا، کمپ جوانان اتحادیه جهانی کوه نوردی از دوم تا ششم مرداد ماه به میزبانی فدراسیون کوه‌نوردی و با حضور 48 کوه‌نورد خارجی از 16 کشور جهان و همچنین «کریستف ویلیچکی» کوه‌نورد نامدار لهستانی در کوه دماوند برگزار خواهد شد.

براساس تقویم اتحادیه جهانی کوه نوردی(UIAA) هرساله کمپ جوانان در یکی از کشورهای جهان و به صورت کارگاه‌های آموزشی و صعود برگزار می‌شود و بنا بر درخواست فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، این کمپ امسال در ارتفاعات دماوند برپا خواهد شد.

قرار است کمپ جوانان 2015 بر روی قله دماوند همراه با کارگاه آموزشی پزشکی کوهستان و کمپ 2016 بر روی قله سبلان همراه با کارگاه آموزشی یخ‌نوردی برگزار شود.

در کمپ دماوند 48 کوه‌نورد خارجی از 16 کشور جهان و همچنین اعضای تیم‌های ملی جوانان و امید کوه نوردی ایران حضور دارند.

افتتاحیه این کمپ در قرارگاه پلور روز جمعه دوم مردادماه با کلاس پزشکی کوهستان و آشنایی کوه نوردان با شرایط هم هوایی خواهد بود. بر اساس برنامه پس از این کلاس حاضران راهی گوسفندسرای دماوند شده، پس از 3 روز بر اساس برنامه به مرتفع‌ترین کوه ایران صعود می‌کنند. همچنین اختتامیه این کمپ هفتم مردادماه در تهران برگزار خواهد شد.

در این برنامه همچنین «کریستف ویلیچکی» کوه‌نورد نامدار لهستانی و پنجمین فردی که موفق به صعود به تمامی قلل 8 هزارمتری دنیا شده به عنوان میهمان ویژه حضور پیدا می‌کند.

 

 

 

/ 0 نظر / 77 بازدید