مرگ 94 کوه نورد کشور در 10 ماه!

رئیس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی کشور از برگزاری کلاس های تخصصی آموزش هیمالیا نوردی از سال آینده خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، رضا زارعی در حاشیه مسابقات سنگ نوردی جام فجر در همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهم ترین برنامه های فدراسیون برای سال آینده برگزاری کلاس های آموزشی هیمالیا نوردی است. در این مقوله قصد داریم برای اولین بار دوره های آموزشی برگزار کنیم تا نفرات هیمالیانورد را از ابتدا زیر نظر بگیریم.

وی با اشاره به دیگر برنامه های فدراسیون برای سال 93 تصریح کرد: قصد داریم لیگ برتر سنگ نوردی را در سال آینده راه اندازی کنیم. مسابقات لیگ سبب می شود تا ورزشکاران در کوران مسابقات قرار بگیرند. همچنین در بازی های لیگ علاوه بر اینکه قهرمانان کشور آمادگی خود را حفظ می کنند، جوانان نیز می توانند ظهور کرده و خودی نشان بدهند. زارعی اضافه کرد: حضور در بازی های جام های جهانی و آسیایی سنگ نوردی و همچنین بازی های ساحلی آسیا که برای اولین بار برگزار خواهد شد از دیگر برنامه هایی است که برای سال آینده در نظر داریم.

 

زارعی با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در کوه های کشور یادآور شد: در فدراسیون کارگروهی تحت عنوان جست و جو و نجات وجود دارد که تعامل خوبی با ستاد بحران استان تهران و جمعیت هلال احمر کشور برقرار کرده است. در دهه فجر امسال همین ستاد 11 مصدوم را از کوه ها نجات دادند. در استان ها نیز دنبال تشکیل این کارگروه هستیم تا تیم های جست و جو در کوه های کشور حضور پیدا کنند.

وی گفت: سال گذشته تا دی ماه، 94 نفر در کوه های کشور جان خود را از دست دادند.

 

 

 

/ 3 نظر / 3 بازدید
ح3ـین

درود جناب نصیری ... مثل اینکه باید علاوه بر سرطان و حملات قلبی و تصادفات و ... که عاملان اصلی مرگ و میر تو ایران هستن ... کوهنوردی رو هم متاسفانه اضافه کنیم !!!

عيسى

94 نفر طى 10 ماه؟!! چه آمار وحشتناکى![ناراحت]

فرهنگ

خیلی تاسف آور است.تقریبن هر 3 روز یک نفر!