برم فیروز : سوء تفاهم یا کتمان حادثه ؟!

در حالی که گفته می شد 8 کوه نورد از گروه کوهنوردی کارکنان دانشگاه شیراز در کو ه های سپیدان مفقود شده اند،علی مزارعی سرپرست گروه کوه نوردی کارکنان دانشگاه شیراز در واکنش به خبر برخی رسانه ها مبنی بر ناپدید شدن گروه مذکور اظهار داشت: بعدازظهر روز پنج شنبه کنار قله رنج کمپ برپا کردیم و صبح جمعه قصد داشتیم به قله مزبور صعود کنیم، اما به دلیل کولاک شدید، توقف را بر صعود به قله ترجیح دادیم تا مشکلی برای گروه پیش نیاید در ادامه نیز از صعود به قله منصرف شدیم و به شیراز مراجعت کردیم.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، وی افزود:به دلیل سوء تفاهم پیش آمده گروه امداد چنین وانمود کرده است که گروه کوه نوردی کارکنان دانشگاه شیراز گرفتار کولاک شده است، اما خوشبختانه تمامی افراد گروه صحیح و سالم به شیراز آمدند. به گزارش ایسنا از فارس همچنین روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان نیز در نمابری به این خبرگزاری بدون آنکه نامی از گروه کوه نوردی کارکنان دانشگاه شیراز ببرد، آورده است: هشت نفر کوه نورد که از روز پنج شنبه جهت صعود به قلل منطقه سپیدان به این منطقه عزیمت نموده بودند با تغییر وضعیت هوا و بارش برف و کولاک شدید مجبور به بیتوته اضطراری گردیده بودند، توسط امدادگران تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر سپیدان، کوهنوردان هیأت کوه نوردان سپیدان و همکاری پیست اسکی پولاد کف سپیدان نجات یافتند. گروه های امدادی از زمان اعلام این حادثه به وسیله دو دستگاه آمبولانس و تجهیزات امدادی مورد نیاز از سه مسیر به طور همزمان جستجو را آغاز نموده و پس از 12 ساعت جستجو در شرایط بد آب و هوایی و بارش برف و کولاک شدید در منطقه کوه رنج موفق به یافتن این افراد شدند و همگی این افراد از سلامت کامل برخوردار می باشند.
خبرگزاری ایسنا ـ استان فارس
 
.............................................................................

 

385039749.jpg

ضمن عذرخواهی و جهت اطلاع کلیه ی دوستان عزیز :
به نظر می رسد نسخه ی جدید پرشین بلاگ در پاره ای قسمت ها از جمله تائید و نمایش پیام های خوانندگان با مشکل مواجه است که بنا به اطلاع مدیران سایت ٬ قرار است این مشکلات به زودی رفع شود .
/ 6 نظر / 3 بازدید
T.K

اتفاقآ خوب شد توضیح دادید چون این سوالی بود که قصد داشتم امروز بپرسم!

محسن انواری

سلام. ظاهرا سو تفاهم عجیبی در قضیه ی گم شدن گروه دانشگاه شیراز پیش آمده. پریشب اخبار شبکه ی فارس با سرپرست گروه مصاحبه ای داشت. خودم هم دیروز پیست اسکی پولادکف بودم. ظاهرا تیم قصد صعود قله 3850 متری رنج رو داشته که معمولا صعود به این قله یک و نیم روزه انجام می شه. پنجشنبه عصر راننده ی مینی بوس تیم رو پیاده می کنه و ظهر جمعه طبق قرار قبلی در محل حاضر می شه. جمعه از صبح منطقه دچار کولاک و باد شدید می شه. وقتی راننده 3 ساعت منتظر می مونه و هیچ خبری از تیم نمی شه به مسئولین پیست اسکی پولادکف خبر می ده و اونها مسئله رو به هلال احمر سپیدان گزارش می کنن. مشکل از وقتی شروع می شه که راننده به اشتباه می گه که تیم قصد صعود قله برم فیروز رو داشته و 3 تیم امداد و نجات تا ساعت 23 منطقه ی برم فیروز رو جست و جو می کنن. ظاهرا بعد از اتمام کولاک تیم به محل قرار بر می گرده!

محسن انواری

رفع ابهامات گم شدن کوهنوردان دانشگاه شیراز: http://esteghlalgroup.mihanblog.com/post-153.aspx

T.K

در این وادی نا امن ، موریانه های دروغ با چه امنیتی ریشه درخت اعتماد را می جوند ! ======================= هر کذبی برای پر کردن کردن صفحه ای !!؟؟

محسن انواری

سلام. ظاهرا سو تفاهم عجیبی در قضیه ی گم شدن گروه دانشگاه شیراز پیش آمده. پریشب اخبار شبکه ی فارس با سرپرست گروه مصاحبه ای داشت. خودم هم دیروز پیست اسکی پولادکف بودم. ظاهرا تیم قصد صعود قله 3850 متری رنج رو داشته که معمولا صعود به این قله یک و نیم روزه انجام می شه. پنجشنبه عصر راننده ی مینی بوس تیم رو پیاده می کنه و ظهر جمعه طبق قرار قبلی در محل حاضر می شه. جمعه از صبح منطقه دچار کولاک و باد شدید می شه. وقتی راننده 3 ساعت منتظر می مونه و هیچ خبری از تیم نمی شه به مسئولین پیست اسکی پولادکف خبر می ده و اونها مسئله رو به هلال احمر سپیدان گزارش می کنن. مشکل از وقتی شروع می شه که راننده به اشتباه می گه که تیم قصد صعود قله برم فیروز رو داشته و 3 تیم امداد و نجات تا ساعت 23 منطقه ی برم فیروز رو جست و جو می کنن. ظاهرا بعد از اتمام کولاک تیم به محل قرار بر می گرده! رفع ابهامات گم شدن کوهنوردان دانشگاه شیراز: http://esteghlalgroup.mihanblog.com/post-153.aspx

کللاغ ها ...

به دلیل همان مشکل توضیح داده شده در نسخه ی جدید پرشین بلاگ و همچنان با عرض پوزش : پیام های دوستان با بازنویسی مجدد منتشر می شود .