از وبلاگ امير بهرامی :
تصویر گویاست . از گاما بگ خبری نیست !

بیمار در کماست . امکانات پزشکی عبارتند از : گوشی ، سرم ، قدری دارو ، کیسه خواب اضافی !


و چنگال !!!


تیم پزشکی ! ، شادمان! ، پس از صعودی موفق! ، بر سر بیمار حاضر است .

ولی.... ،

مردی که چنگال به دست دارد کیست ؟ مردی که چنگال به دست دارد به چه می اندیشد ؟ با چنگال قرار است چه حرکتی جهت بهبود حال بیمار انجام دهد ؟

بله ، درست حدس زدید .

او رئیس است . رئیس وقت ! ؛ رئیس ، صادق آقاجانی .

بله درست حدس زدید .

رئیس با چنگال تست میکند که آیا حس درد در بیمار وجود دارد یا خیر! . هنوز رئیس باور ندارد بیمار در کماست ! . قطعا تشخیص رئیس بهترین تشخیص است ! ، حتی در امور پزشکی! . پس فقط باید رئیس را تایید کرد تا حضوری مستمر داشت . شاید هم تایید تشخیص رئیس ، از این جهت که اصلا تشخیص دیگری وجود ندارد!

چگونه است که یک پزشک (؟!) - محمود گودرزی - اجازه میدهد تا رئیس در کارش مداخله کند ؟ مگر، هم او نبود که ساعاتی قبل تر ، دست یاری پزشکانی متخصص ، با وجدان و انسان دوست از بلاد کفر! را قطع ! کرده بود و اقدامات درمانی انجام شده از جانب آنها را غیر ضروری؟!
آری ، در فرهنگ این مردمان اینگونه است که رئیس از تمامی علوم آگاه است . نباید با رئیس مخالفت کرد . باید همیشه رئیس تایید شود تا حضور استمرار یابد!

ای کاش مقاله نویس ارزشمند ! ، کسی که به تعریف خودش! ، مقاله هایش در کنفرانس های بین المللی بسیار مورد توجه قرار میگیرد ! – حمید مساعدیان را میگویم که او را نیز پزشک میخوانندش! – مقاله ای هم در خور، در باب کاربرد چنگال در پزشکی نوین می نوشت ! تا هم رئیس را بیشتر خوش آید ! و هم پزشکی نوین گامی به جلو بردارد!

باید برای جامعه پزشکی گریست . باید برای کوهنوردی گریست . باید برای مردم ، که چنین قهرمانانی دارند گریست . وای بر جوانان آینده این مملکت که چنین الگوهایی خواهند داشت .

وبلاگ : از صعود اورست تا سقوط انسانيت

.................................................................................

کلاغ ها :

افشاگری های امير بهرامی عليه ی بی کفايتی  مديران و مسئولين فعلی فدراسيون کوه نوردی  ابعاد جدی تری يافته است .  عکس ها را با دقت ببينيد ! حالا ديگر همگان از تمامی قضايای پشت پرده ی  برنامه ی اورست سال گذشته ی کوه نوردان دولتی ايران ( از ماجرای فرمايشی بودن اردوهای انتخابی و گزينش های از پيش تعيين شده ٬ مانند وقتی رضا زارعی نام همسرش رويا غضنفری را بدون هيچ توضيحی به افکار عمومی در ليست انتخابی قرار داد ٬  تا وضعيت به شدت نگران کننده و بحرانی ليلا بهرامی هنگام صعود و بی مسئوليتی و ولع حريصانه ی پزشک تيم برای صعود و رها کردن او و يا تا ماه ها دروغ گفتن به مردم و رسانه ها پيرامون اسامی و تعداد صعود کنندگان و ... ) آگاهی يافته اند ٬ اما اينکه صادق آقاجانی ( رييس فدراسيون کوه نوردی  و سرپرست تيم اعزامی سال گذشته ی اين فدراسيون به اورست ) با چنگال !!! مشغول انجام چه عملياتی بروی ليلا بهرامی و در آن وضعيت بحرانی اش می باشد ٬ نکته ای عجيب و غير قابل درک است !! آيا کسی می تواند توضيح دهد هدف اين آدم از قرار دادن پشت چنگال روی پوست صورت ليلا بهرامی چيست ؟! و يا به چه حقی به خودش اجازه ی دخالت در امور پزشکی و معاينه ی بيمار را داده است ؟!

اين عکس ها و نبوغ خارق العاده ی صادق آقاجانی در کشف قابليت های فوق العاده ی چنگال (!!) می توانست موضوع جذابی برای يک طنز تمام عيار و گزنده باشد ٬ اما نه ! ديگر جايی برای طنز نيست . با امير موافقم : ...  باید برای جامعه پزشکی گریست . باید برای کوهنوردی گریست . باید برای مردم ، که چنین قهرمانانی دارند گریست...

ـ گام های ستودنی امير بهرامی در پاسداری و دفاع از ارزش های فراموش شده ی انسانی به حمايت نياز دارد . از او دريغ نکنيد !

 

/ 3 نظر / 15 بازدید
کوه نورد اورست

آقا ترا به خدا این آقای امیر بهرامی به جای اینکه زمین وزمان را ناسزا بگوید بهتر نبود دخالت نکند ویک وکیل مجرب خانم محترم لیلا بهرامی بگیرد وقضیه را پیگیری نماید .بابا فدراسیون کوه نوردی آبروی چند ساله دارد شما چه کاره هستید که این همه توهین می کنید؟کوتاهی کردند می آیند در محضر قانون جواب می دهند .این همه گفتی چی دست تو گرفت .اصلا به تو چه ربطی دارد؟ مگر لیلا به سن قانونی نرسیده؟ بابا تو دیکه کی هستی.یک جوری به همه حمله می کنی که انگار این مملکت قانون نداره اگر مدرک دادی داداش من برو دادگاه شکایت کن واین همه توهین نکن. بدان طرفات آدم های با شخصیتی هستند وانشا’الله خداوند به راه راست هدایتت کنه امیر جون.

آقا انگار حلت خوب نیست . خدا شفا دهد

آقا انگار حالت خوب نیست. خدا شفا بده