محو کردن K2 و توضیح هیئت کوه نوردی استان کرمانشاه

 

" در سایت کلاغ انتقادی به مضمون بنر استقبال از کوه‌نورد کرمانشاهی جناب آقای رضا شهلایی ،جهت بازگشت قهرمانانه از صعود قله k2 صورت گرفته است که به دلیل گذشت چند ماه از این استقبال موجب تعجب کرمانشاهی‌ها شد ولی هیات کوه‌نوردی استان کرمانشاه علیرغم تاخیر چند ماهه در ابراز این انتقاد لازم می داند جهت اطلاع متولیان و خوانندگان سایت مذکور توضیحاتی ارائه دهد: اینکه استفاده از فعل "محو شد" اشتباهی از جانب شرکت تبلیغاتی تهیه کننده‌ی بنر های استقبال بوده است بطوری که اعضای هیات کوه‌نوردی استان هم با عمل انجام شده و درست در روز ورود ایشان به کرمانشاه مواجه شدند که به دلیل فرصت کم چاره‌ا ی جز پذیرش آن وجود نداشت و اما لزوم انعکاس این اشتباه تبلیغاتی آنهم بعد از گذشت ماه ها چه می‌تواند باشد بر ما پوشیده است. "

 

اطلاعیه‌ی هیئت کوه‌نوردی استان کرمانشاه

 

 

کلاغ‌ها : دوستان عزیز در هیئت کوه‌نوردی استان کرمانشاه‌! لزوم انعکاس این موضوع ، فقط یادآوری نکته‌ای ساده به شما و همکاران‌تان بوده است : ضرورت عذرخواهی از افکار عمومی!  ... حتی اگر توضیحات غیرقابل درک شما را مبنی بر انداختن گناه بر گردن شرکت تبلیغاتی بپذیریم ، هم‌چنان برای عدم عذرخواهی شما از افکار عمومی در این چند ماه گذشته پاسخی نداریم !!

 

حالا دلیل این همه سرسختی و مقاومت برای بیان یک پوزش و عذرخواهی ساده از افکارعمومی چه می‌تواند باشد ، باور بفرمائید بر ما پوشیده است!!

 

 

 

/ 11 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سرخورده

حیف شد من قصد داشتم سال بعد برم k2 ظاهرا دیگه محوشده !!!

کاوه

سلام فرامرز نصیری به نظر من خیلی هم نیاز به عذرخواهی نیست. هرچند که دلیل هیئت هم واقعا" مضحک و غیر قابل باور است. از منظر دیگری به موضوع بنر نگاه می کنم. تو هم بیا نگاه کن. شاید به جمع بندی دیگری برسیم. یادم میاد، اون موقع ها که کوه می رفتیم بعضا" پیش می آمد که دقیقا" همین واژه ی محو را نیز ما استفاده می کردیم. راستش دیشب در مورد همین موضوع با یکی از همنوردان آن سال ها صحبت می کردیم. ایشان به من یادآوری کرد. دیدم راست می گوید. به یاد من هم آمد. حالا زیاد مرور گذشته را طول و تفصیل نمی دهم. ما از این منظر این حرف را می زدیم ( البته مطمئنم درک می کنی که ما به شوخی و تجدید روحیه و قوا این کلمه را به کار می بردیم و ایدئولوژی خاصی در آن نبود ) : یک بار شماری چند از دوستان تازه پا به کوه در کلکچال با ما بودند. خسته شده بودند و وقتی به قله رسیدیم دقیقا" همین جمله را یکی از همنوردان عزیز خطاب به آنها به کار برد. گفت : " تا الان قله همش جلوی شما ابراز وجود می کرد! اما حالا کجاست؟ محو شد! دیگر شما آن را نمی بینید " ( نقل به مضمون )

کاوه

بنابر این فرامرز جان اون جمله ی مندرج در بنر - فارغ از توجیه بچه گانه آن که حالا کمی هم توهین به شعور مخاطب است - نباید تا این حد محل تنش شود. فرامرز جان، بیا به همان مکاتب راستین کوهنوردی و کوه پیمایی که در آن پرورش یافتیم، برگردیم. بیش از این به نظر من کمی لجاجت است. قربانت کاوه

تازه وارد

البته منظور اون که بنر را نوشته این بوده که یک لیستی از قللی که آقای شهلایی میخواهد آنها را پیمایش کند وجود دارد و در آن لیست " قله K2 سختترين و دومين قله جهان در گامهاي رضا شهلايي با اقتدار محو شد " و واضح است مي توانست با جملات بهتري توضيح دهد. ولي نميدانم حتما بايد معذرت خواهي بكند يا نه

همنورد

آقا یه سؤال خیلی ساده، شما تا حالا بابت موضوعی از کسی عذرخواهی کرده اید که حالا از دیگران توقع دارید؟! اگر اینچنین است یک نمونه اش را مثال بیاورید لطفاً!

همنورد

اینکه پشت اسم مجازی قایم شدم امکانی است که دارم و از اون به هزار دلیل می تونم استفاده کنم و فکر نکنم برای کسی خیلی مهم باشه. اما اینکه شما نقدی می کنید که خودتون بهش عمل نمی کنید و سؤال را با سؤال جواب می دید احتمالا برای خوانندگان وبلاگ اهمیت بیشتری داره. پس بهتره طفره نرید لطفاً!!

همنورد

شوخی می کنید؟ بعنوان خواننده چندین ساله این وبلاگ به یاد ندارم بابت چیزی از کسی عذرخواهی کرده باشید! پیشداوری در کار نیست لطف کنید مثال بیاورید

همنورد

بازهم که روشتان مقابله به مثل و فرافکنی است! اما در سوالتان جواب به شکل ظریفی نهفته است یعنی تا به حال اشتباهی نداشته اید که نیاز به عذرخواهی باشد! جلل الخالق عجب اعتماد به نفسی! ولی فکر کنم خیلی از خوانندگان شما با این نظر هم عقیده نباشند! به هر حال این نشان می دهد که شما سابقه عذرخواهی بابت موضوعی ندارید و این وظیفه من نیست که با جنابعالی راجع به اشتباهاتتان جدل کنم! یعنی بهتره بگم حوصله این کار را ندارم چون اطمینان دارم به هیچ خطایی اقرار نخواهید کرد!

همنورد

شما ممکن است توان به انحراف کشیدن یک بحث را داشته باشید اما ذهن همه را نمی توانید منحرف کنید! من یک خواسته مشخص دارم: تا به حال بابت موضوعی از کسی عذرخواهی کرده اید؟ جواب این سوال یا خیر است که در این صورت بحثی نداریم یا بله که خواستم مثالی بیاورید. برای پاسخ به این سوال هم نه نیازی هست که هویتم را افشا کنم نه نیازی هست که سابقه ده ساله کلاغها را مرور کنم و نه نیازی به اثبات اشتباهات شما دارم! اساسا ادعایی در کار نیست که به اثبات نیاز باشد! واقعا درک این موضوع اونقدر سخته؟!!

ناظر بی خواب از دست زمانه نامرد .

کوه نوردی کن ، ورزش کن بابا جان و کوه میری ، پاکیزه باش چون از لوث وجود آدمهای غیر پاک ، دامن پاک کوه و ورزش خدای نکرده ، آلوده نگردد . کم رکورد زنهای هاری رست و علایی دو ساعته نبودند که قدر و ارزش پهلوانی و ورزش را لوث نکردند . گوش کن برادر محترم . خداوند در ذره از. روز ازل رابطه علت و معلول را آفریده. و اگر کسی هنوز کال باشه خودش ضربه میخوره و با ادعا و گردن کلفتی کوه جور در نمی یاد . بعد برای ایمنی صعودها مثل روشهای اجرایی هر استانداردی بهتره روشها توسط اساتید و بزرگترهای این ورزش کلاسه و تعریف و مدون بشود . حالا هر کس درست و رشد یافته باشه در عمل وبا رعایت قانون ، عرف و جوانمردی با نتیجه کار ، خودش را نشون میده . متین و آرام بودن بهتر از هیاهوست ، اصلن اونهایی که رکورد رو شروع کردن از روز اول هم بی ادب و کج دهنی کردن رو راه انداختن . می رفتن بی ادعا و نتایج کارشون چهار تا انسان در می امد بهتر از اینهمه یار بکشتن دادن بود .ماناسلو و روباه صفتی هارا ببین . بی ادعا باش و دلسوز . ما هم چشم داریم .