از آلپ تا دماوند

دماوند ( عکس از فرامرز نصیری )

مستند " از آلپ تا دماوند " به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فرهاد ورهرام برای شبکه دو تولید می‌شود . این مستند 80 دقیقه‌ای که تاکنون بیش از 70 درصد تصویربرداری آن به پایان رسیده است، برای اواخر پاییز سال جاری آماده پخش خواهد شد. در این مستند به معرفی دماوند به عنوان بلندترین کوه ایران و خاورمیانه ، معرفی جغرافی دانان یونانی ، سیاحان و جغرافی دانان اسلامی و اروپایی و محققین معاصر ایرانی ، برگزاری آیین های ایرانیان در دماوند، معرفی روستاهای قدیمی و زیارتگاه ها، برگزاری مراسم مذهبی روستاهای اطراف قله دماوند، زندگی دامداران کوچ رو در این منطقه، معرفی موزه تاریخ طبیعی وین و دپارتمان جغرافیای دانشگاه شهر گراتس در اتریش، مصاحبه با دو محقق برجسته اتریشی در دامنه کوه آلپ و ... پرداخت می‌شود.

ایرنا

/ 3 نظر / 3 بازدید
سما

سلام خسته نباشید. مستندای مردمی استاد ورهرام فوق العاده هستن. نون مال نون خشک، پیر شالیار و یاد و یادگار هم از مستنداییه که دوست دارم ولی جای گلایه به ایشون هستش که هم استانی ما هستن و از مراسم عاشورای لرستانیا مستند نساختن با اینکه مراسم گل تو عذای عاشورا تو کشور رو لرها دارن. مرسی از مطالبتون.

شازده کوچولو

سلام آقای نصیری شازده کوچولو آمد. امروز 7/5/90 """" طبق قولی که داده بودم امروز شروع به کار وبلاگمه یعنی ورود رسمی من به کوهنویسی با وبلاگ شخصیم. منتظرتون هستم. پاینده باشید.