فدراسیون : ما روش انتخاب ملی‌پوشان را تغییر دادیم

روش انتخاب ملی‌پوشان کوه‌نورد را تغییر دادیم
تبعیضی قائل نشدیم!

دبیر کارگروه هیمالیانوردی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در واکنش به انتقاد رئیس و دبیر هیئت استان کردستان به حذف سه ورزشکار آن استان از اردوی تیم ملی، گفت: ما روش انتخاب ملی‌پوشان را تغییر دادیم اما تبعیضی قایل نشدیم.

محمد نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تشکیل اردوهای تیم ملی خاطرنشان کرد: روال برگزاری اردوها در دهه های گذشته اینگونه بوده که به هر استان سهمیه‌ای تعلق می‌گرفت که بر اساس آن بین 80 تا یکصد نفر را دعوت می‌کردند و طی شش مرحله اردو افراد نهایی را انتخاب می‌کردند اما امسال ما رویه را تغییر دادیم و برای نخستین بار اردوی آموزشی را با هدف استعدادیابی برگزار کردیم که حالا برخی‌ها اعتراض کردند که چرا از قبل اعلام نکردید، اردوی تیم ملی را هم تشکیل داده‌ایم.

وی اضافه کرد: ما از ابتدا این موضوع را مطرح کرده بودیم و حتی سهمیه‌ای هم تعیین نکردیم تا همه کارآموزان در اردو حاضر شوند و از کلاس‌های آموزشی نیز بهره‌مند شوند. البته دو مدرک کارآموزی کوه و کارآموزی برف یا سنگ را خواسته بودیم تا افراد غیر کوه‌نورد در این کلاس‌ها شرکت نکنند که در این بین بیشترین تعداد از استان تهران شرکت کردند و در بخش بانوان هم تنها نمایندگان استان تهران حضور داشتند.

دبیر کارگروه هیمالیانوردی ادامه داد: برخی‌ها عنوان کردند که ما تبعیض قایل شده ایم اما چگونه این کار انجام گرفته است؟ دو ورزشکار استان کردستان از نظر توانایی شرایط ماندن در اردو را نداشتند و یک ورزشکار دیگر هم به خاطر مسایل انضباطی کنار گذاشته شد، با این حال دیدیم که هر چهار نماینده آذربایجان غربی یا تنها عضو لرستان در اردو باقی مانده‌اند. فدراسیون حتی هزینه همه حاضران در اردو را پرداخت کرده تا از کلاس‌ها بهره مند شوند بنابراین تبعیضی وجود نداشته است.

«نصیری» با بیان اینکه اردوهای ما حذفی نبوده است، گفت: در این اردو آنها که مستعدتر بوده‌اند شناسایی شدند که 14 مرد و 4 خانم در اردو باقی مانده‌اند.

 

 

نقل از کوه نوشت

 

 

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید