ریشه ی عقده گشائی های اخیر محمدچیتگرها علیه وبلاگ کلاغ ها

لازم نیست برای درک دلایل و ریشه ی برخوردهای کینه توزانه و عقده گشایی های اخیر محمد چیتگرها علیه وبلاگ کلاغ ها ، راه دوری برویم ! انتشار فقط دو نقد افشاگرانه طی سالیان اخیر در باره عملکرد و دیدگاه های فرصت طلبانه او در وبلاگ کلاغ ها کافی ست تا دیگر از رفتار فعلی او در "پنهان شدن پشت نام تیم آرش و فعالیت اخیر برودپیک " و سپس به این بهانه ،بازگشایی عقده های کهنه و قدیمی علیه وبلاگ کلاغ ها را در دستور کار خود قرار دادن ، خیلی تعجب نکنیم!

 

اما آن دو نقد ، که گویا حکم کابوس را برای محمدچیتگرها پیدا کرده است:

 

شکوفائی " بصیرت " در کوه نیوز !!

عجب روزگاری شده ها !!  آدم نمی دونه به حرف کی باید گوش بده ؟!  میگن زندگی سخت شده ... هزینه ها و قیمت ها ... میگن راه پیشرفتی برای کسی نمونده ... رسیدن به اون بالاها دیگه کار هر کسی نیست ... میگن بخدا حاضریم هر قیمتی که لازم باشه برای رسیدن به اون بالا پرداخت کنیم . صب تا شب هم داریم دست و پا می زنیم  اما نمیشه که نمیشه !! میگن ...      خلاصه خیلی چیزا میگن که خودتون بهتر میدونین . اما حالا واقعا راست میگن ؟ یعنی واقعا این جوریه ؟!   من که فکر نمی کنم .      به قول بی بی جون که توی 92 سالگی عمرشو داد به شما : "مادرجون ! هر چیزی راهی داره که فقط باید بگردی اونو پیدا کنی".       بی بی جون فکر می کرد تفاوت آدم های زرنگ که خیلی زود پیشرفت میکنن و به همه چیز (!) می رسن و آدم های خنگ و عقب افتاده که همیشه ی خدا ، هشت شون ( هشت فرودشون نه ها !! ) هشت زندگی شون گرو نه شونه ، توی همین استعداد پیدا کردن اون راهه !!    درسته که خیلی ها فقط نشستن و فقط بلدن غر بزنن و از همه چی ایراد بگیرن و ... اما در مقابل بعضی ها هم هستند که به قول بی بی جون خوب میدونن هر چیزی راهی داره !!      البته فکر نکنین کار آسونیه ها !!     هوش و استعدادی میخواد که در درجه ی اول باید توی خون تون باشه !!   این رو گفتم که شما هم یه هو نزنه  به سرتون و فردا صب زنگ بزنین به خبرگزاری دولتی برنا که مال سازمان دولتی ملی جوانانه و بهشون بگین :  آقا ! مگه ما چی مون از محمد چیتگرها مدیر سایت کوه نیوز کمتره ؟! خب بیاین با ما هم یه مصاحبه ای رو ترتیب بدین دیگه !! مثه مد روز حرف زدن رو بلد نیستیم که بلدیم !! نرخ روز نون رو نمی دونیم که می دونیم !! پیروی و مطابق گفتمان رایج و غالب و مسلط ایدئولوژیک و دولتی این روزا و از جنگ نرم و بصیرت و ... حرف زدن حالیمون نیست که حالیمونه !!    آقا ! بخدا ما میخوایم پیشرفت کنیم . جوونیم . ما هم دل داریم . اصلا شما بگو برای به اون بالاها رسیدن چه قیمتی رو باید پرداخت کنیم هان ؟!     به قول بی بی جون ... بگذریم . اصلا بما چه !! عجب روزگار سختی شده ها !!

.

خودت را افسر جنگ نرم می دانی؟
تازه در این عرصه شروع به کار کردم و فکر می کنم بتوانم افسر جنگ نرم باشم .

حرف آخر؟
فکر می کنم در زمینه دینی در وبلاگ ها کم کار شده و با توجه به مناسبت های دینی که وجود دارد اگر به صورت تخصصی کار شود بصیرت ما هم بالاتر می رود و همه این ها به این دلیل است که در زمینه های تخصصی در وبلاگ ها کم کار انجام شده است .

از مصاحبه ی مدیر سایت کوه نیوز با خبرگزاری برنا ( سازمان ملی جوانان )

 

 

دزدی نام کافه کوه توسط سایت کوه نیوز و محمدچیتگرها

 _ در اغلب کشورهای جهان ، سرقت نام ، ایده و اندیشه جزو جرم‌های بزرگ بوده و برای آن مجازات‌های سنگینی نیز در نظر گرفته شده‌است . نکته‌ای که ظاهرا و متاسفانه در کشور ما چندان جدی گرفته نمی‌شود و هم‌اکنون به عنوان یکی از بحران‌های بزرگ دنیای وب فارسی از آن نام می‌برند .

_ دوستان خالق نام و ایده‌ی کافه کوه هیچگاه به دنبال شهرت و اهداف تجاری نبودند و طبیعی بود که کسی به دنبال ثبت رسمی و قانونی نام کافه کوه نیز نباشد اما این نمی‌تواند دلیل و توجیه معقول و قانع کننده‌ای برای  عدم رعایت "حقوق مالکیت فکری"  توسط سایت کوه نیوز و محمد چیتگرها در استفاده از نام کافه کوه برای راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی جدید باشد.

_ می‌گویند "حقوق مالکیت فکری" که در کشور ما مالکیت معنوی نیز به آن می‌گویند از مبانی اخلاقی ناشی می‌شود . استفاده‌ی کوه نیوز و محمد چیتگرها از نام کافه‌کوه  _ در شرایطی که حتی نخواسته است به خود زحمت اشاره‌ای کوچک به سابقه‌ی این نام را در فضای مجازی بدهد _ رفتار و عملکردی بسیار زشت و غیراخلاقی شمرده می‌شود .

_ محکوم کردن این رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی سایت کوه‌نیوز توسط دوستان وبلاگ‌نویس می‌تواند پشتوانه‌ی محکمی برای عدم تکرار چنین وقایعی در آینده باشد. 

 

 پی نوشت:

وبلاگ ماگما  نیز با انتشار لینک این پست اعلام کرد از "رعایت حقوق معنوی در دنیای مجازی‌" حمایت می‌کند.

وبلاگ نشاط کوهستان با عنوان " دزدی نام کافه کوه توسط کوه نیوز" و ارائه ی لینک این پست ، انتقاد و اعتراض خود را اعلام کرد.

وبلاگ بیواک نیز با عنوان " کافه کوه را نمی توان سرقت کرد"  محتوای پست را به صورت کامل منتشر نموده است.

وبلاگ آیاز سواستفاده غیراخلاقی کوه نیوز از نام کافه کوه را بی احترامی به همه کوه نویسان دانسته و نوشته است "ما هیچگاه از جایی که نامش مسروقه است! استقبال نمی کنیم."

و پست تحلیلی و خواندنی وبلاگ کوه نوشت که در باره ی "کند ذهنی" این "کج دستان ادبی" نوشته است.

و نگاه انتقادی فرشید داودی در وبلاگ طنزکوه ...

و پست لیلا صالحی در وبلاگ کومالیا با عنوان "بیایید فرهنگ کوه وکوه‌نویسی را ارج نهیم و به قوانین نانوشته واخلاقی احترام بگذاریم ".

زینب یعقوبی نیز در وبلاگ شخصی خود این موضوع را انعکاس داد.

و پست علی بیات در وبلاگ دیار الوند با عنوان " به کافه کوه احترام بگذاریم" ...

و دیدگاه عباس ثابتیان با عنوان " مالکیت فکری - کافه کوه " در وبلاگ آرام کوه که نوشته است : " «کافه کوه» اکنون که در آستانه‌ی نخستین سال شکل‌گیری خود است، یک رویا نیست! یک خیال نیست! و یک نام بر روی کاغذ نیست! کافه کوه یک اثر فکری یا معنوی است، کافه کوه وجود دارد و پنج‌شنبه‌ی آخر هر ماه در یک مکان واقعی در کوه‌توچال و در دامنه‌ی دربند تشکیل می‌شود ... کافه کوه جایی است که هر کوه‌نورد و یا دوست‌دار کوه و طبیعت، فارغ از آن‌که برای کوه و در ارتباط با کوه می‌نویسد و یا نمی‌نویسد، آخرین پنج‌شنبه‌ی هر ماه می‌تواند آنجا باشد! بگوید، بشنود، دوستی کند، چای و قهوه بنوشد، بخواند و بخندد، گله کند و ...

 

 

 ریشه یابی و درک عقده گشایی های اخیر محمدچیتگرها و سایت کوه نیوز علیه وبلاگ کلاغ ها کار چندان سختی نیست!

 

 

 

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
محمد علایی

سلام به همه همنوردان عزیز با موضوع : به کمک دوستان و همراهان و روحیه دادن اساتیدم بخش سوم و حرف ب این موضوع تموم شد امیدوارم که بتونم همه حروف الفبا و همه کوه های ایران عزیز رو معرفی کنم .. منتظر دوستان هستم .. http://kohkade.persianblog.ir/post/18

محسن

لطفن ادرس مصاحبه رو هم بذارید