از وبلاگ مسیر جادوئی : جوپار ، کوهستان مقدس !

88169897348.jpg

« ...ساعت 9 بود و دوباره حرکت کردم.از شدت باد دلهره داشتم ولی از وزیدن آن احساس آرامش میکردم!حرکت با کفش سنگین و در مسیر صخره ای و برخی جاها شن اسکی خیلی سخت  و خسته کننده بود.در طول مسیر 30 قدم میرفتم و 30 ثانیه استراحت میکردم.بالاخره به محلی بنام شاخ شکسته رسیدم که از آنجا میتوانستم برج صخره ای و قله سه شاخ را ببینم.کوله پشتی ام را که حاوی کیسه خواب(برای مواقع ضروری) و مقداری لباس اضافه و آب بود در همانجا گذاشتم و فقط کلنگ و دوربین را بهمراه بیسیم برداشتم.بین مسیر شاخ شکسته و برج سه شاخ محلی یخ زده وجود داشت که پس از رد شدن از آن قدم بر محدوده قله سه شاخ نهادم.شیب تند زیر قله را پیمودم و پس از کمی صخره نوردی در ساعت 10:45 دقیقه خودم را در آغوش گرم قله رها کردم! ... »

 گزارش صعود انفرادی به قله سه شاخ جوپار(زمستان ۸۶ )

http://magicline.blogfa.com

/ 3 نظر / 3 بازدید

عاشقان. خاموشی می گزينند عشق: گرانبهاترين سکوت است! مرددترين تحمل ناپذيرترين. عاشقان. جويندگانند. کسانی که دل کندن و رفتن می دانند. کسانی که تغيير می دهند. فراموش می کنند! عاشقان لب به ترانه می گشايند ترانه ای نامفهوم! و آواز سر می دهند آواز زيبای زندگی را! (خيمه سابينس- مکزيک 1925) به ياد شب مهتاب و آغوش سنگی سخت جوپار و هراس از مبارزه با او.

چرا مقدس؟؟؟؟

کلاغ ها ...

شاید بهتر باشد از نویسنده ی وبلاگ مسیر جادوئی که این عنوان را برای گزارش خود انتخاب کرده است سوال کنید و یا توضیحات بیشتر را از جناب آقای باغینی پور _ دوست زبان شناس و کوه نورد کرمانی _ جویا شوید . بهرحال می تواند یک اعتقاد شخصی یا محلی نسبت به این کوه باشد . بسیاری از کوه ها در نزد بسیاری از مردمان ساکن در دامنه هایش ، مقدس هستند . از گذشته های دور تاریخ بشر چنین بوده ...