کاظم فریدیان را آزاد کنید !

هیچگاه چهره ی کاظم فریدیان را این گونه تکیده و غمگین ندیده بودیم . چهره ای که به روشنی از سختی ها و رنج های طاقت فرسای دوران بازداشت حکایت می کرد . کاظم فریدیان عضوی از خانواده ی بزرگ  کوه نوردی ایران  است  و خواست  آزادی  او   ،  می تواند و باید که   " خواست  همگانی افکار عمومی جامعه  کوه نوردی"   این سرزمین باشد . انعکاس و پیگیری این خواست از طریق مجاری قانونی ( فدراسیون ، سازمان ورزش ، قوه قضائیه و ... ) کمترین وظیفه ای است که هم اکنون بر دوش همگان سنگینی می کند !

از فدراسیون کوه نوردی و انجمن کوه نوردان _ که همواره خود را متولی ، سخن گو و نماینده ی کوه نوردی ایران می نامند _ از پیش کسوتان و شخصیت های نام آشنا و تاثیر گذار این ورزش و هم چنین از تمامی کوه نوردان کشورمان انتظار می رود که به هر طریق ممکن ، برای انعکاس و پیگیری خواست " آزادی کاظم فریدیان " تلاش کنند .

 

___________________________

پی نوشت :

در هیچ یک از مواد قانون مجازات اسلامی ،  اشاره  و  یا   تعریفی برای " فیلم برداری از صحنه های تظاهرات خیابانی " به عنوان اقدامی مجرمانه وجود ندارد و به نظر می رسد چنین اتهامی _ برای کاظم فریدیان _ فاقد وجاهت و ارزش های  قانونی باشد .

   

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک دوست..

خیلی‌ ناراحت کننده است... واقعا فرامرز ، من تا حالا آدمی‌ خبر ساز تر از این فریدیان بیچاره ندیدم.... ولی‌ این بار با قبلا خیلی‌ فرق می‌کند، من خیلی‌ نگرانش هستم..امیدوارم زودتر سالم به آغوش خانواده ش برگردد..

جمشید

دوستان فعلا وقت صحبت از اشتباهات کاظم نیست ، باید به هر ترتیب ممکن از اون دفاع کرد . باید اختلافات رو توی این قضیه دخالت نداد .

ناشناس 2

سلام جناب نصيري عزيز راستش من و دوستانم كه شديدا پي گير قضاياي بد از انتخابات هستيم هم با مطلبي كه آقاي ثابتيان در آرام كوه انتشار داد متوجه شديم كاظم فريديان رو هم حكومت ديكتاتوري اسلامي ايران دستگير كرده است و در اوين نگه داشته، با تماس با بچه هاي دماوند فهميدم كه 25 خرداد در ونك اين اتفاق افتاده و وقتي پرسيدم چرا كسي خبر ندارد! دوستانم در باشگاه گفتن ما هم خبر نداشتيم و خيلي هم ناراحت هستيم كه چرا دوستان نزديك او هم كاري نكردن؟ خيلي ناراحت بودم كه وقتي يك نفر را به زور و به جرم ناكرده دستگير كردن و در زندان هاي هولناك ايران بسر مي بره،‌ اونهم يك كوهنورد كه (ما كوهنوردها نمي تونيم حبس رو طاقت بياريم) و كسي كه 45 روز طاقت آورده و اقرار نامه امضاء‌ نكرده نبايد از طرف ما كوهنوردها كه طرفدار آزادي هستيم حمايت بشه؟

ناشناس 2

اين چند روزي كه فهميدم يك ايراني ديگر كه از اتفاق كوهنورد است و كسي كه توانسته در كوهنوردي حرفه اي افتخاراتي نيز كسب كند، فقط در اين فكر بودم كه براي نشان دادن اعتراض جامعه كوهنوردي به اين قضيه چه كاري بايد كرد؟ به تجمع در جلوي در اوين فكر كردم،‌ احتمالا با اطلاع رساني مي توانيم همراه با جمعي از كوهنوردان آزادي طلب رو كه به اين بازداشت هاي بي منطقو همچنين به دولتي كه حتي دماوند عزيزمون رو هم از ظلمشون ناكام نمانده اعتراض دارند در جلوي اوين تجمع كنيم. فدراسيون ما از همين حكومت خونخوار است و نمي خواهد حرفي بزند پس فقط تجمع مردمي خودمان است كه بايد كاري كند.

ناشناس 2

راستي يادم رفت بگم از وقتي وبلاگ نظام دوست (لال بازي) به خاطر مطالبي كه در نقد نتايج انتخابات و كشتار و بازداشت هاي ‌بعد از انتخابات انتشار داد باز نمي شه (حتي با فيلتر شكن) خيلي نگران او هم هستم احتمالا اگر از سيزيف خبري داريد ما رو هم مطلع كنيد. اميدوارم روزي برسه كه در ايران هر كسي بدون ترس از زورگويان و غارتگران حكومتي بتواند آزادانه انديشه هاي خود را اعلام نمايد. اميدوارم ايران دوباره آباد و آزاد شود و مانند گذشته چشم جهان بر عظمت فرهنگ،‌ آبادي و مردمش خيره باشد.

با خبر

شما چه انتظاری دارید از فدراسیون کوهنوردی هنگامی که جناب روابط عمومی پرونده پرچم بدون آرم ایشان را به جهت خوش رقصی ضمیمه پرونده می نماید زهی خیال باطل از دست نشاندگان علی آبادی و ترکیب نحس دولتی چنین خیال کردید که فدراسیون کوهنوردی تافته جدا بافته ای از سازمان است ؟

سلام آقای نصیری عزیز وقتی اولین بار موضوع را شنیدم و در وبلاگ شما چیزی نخواندم دلم خیلی گرفت اما امروز وقتی در بالاترین لینک وبلاگ شما را دیدم دانشتم که به راستی گام بر می دارید. همیشه پیگیر مطالب وبلاگتان هستم . با ارزوی پیروزی برای شما و همه دوستان مریم تیموریان

احتسابیان

متاسفانه ما نیز با خبر شدیم کوهنورد عزیز کشورمان در بند هستند. امیدواریم بدون هیچ قید و شرطی هر چه زود تر آزاد شوند. در ضمن پیشنهاد دارم در رابطه با زندانی بودن ایشان بیشتر اطلاع رسانی شود. بسیاری از کوهنوردان هنوز از در بند بودن ایشان در اطلاع نیستند. از طرف گروه طبیعت گردی یام و اعضای آن به اطلاع می رسانم به جدیت دنبال آزادی ایشان هستیم و از هیچ کاری در این رابطه دریغ نخواهیم کرد. امیدوارم هستم تا سختی ها و بد رفتاریهای غیر قانونی که در زندان با محکومین می شود به سلامت ایشان لطمه ای وارد نکند. [گل]

بچه كلاغ

آدما يكروز با جون بعضيا بازي ميكنن روز بعد با جون خودشون ------------- يك روز از مرگ همنوردشون بي تفاوت ميگذرن روز بعد براي مرگ دمكراسي دوربين به دست ميگيرن ------------- يك روز فدراسيون رو مقصر مرگ دوستشون تو غار و يا بالاي كوه لخت مي دنن روز بعد فدراسيون رو مقصر دستگيريشون تو تظاهرات ------------ يك روز به لباس بسيجي فحش ميدن روز بعد با لباس بسيجي دوربين دستشون مي گيرن ------------ يك روز دوروئيشون از اينطرفه روز بعد دوروئيشون به هزار طرف ------------ چه جالبن آدما براي هميشه مطرح بودن و هميشه مطرح شدن

کوه نوشت

سلام ؛ به گمانم شما هم نویسنده ی این کامنت کذائی را بشناسید ؛ " ... هنگامی که جناب روابط عمومی - فدراسیون - پرونده پرچم بدون آرم ایشان را به جهت خوش رقصی ضمیمه پرونده می نماید ..." مثل همیشه بهتان و افترا ! ... از سوی شخصی معلوم الحال ، ورشکسته و فاقد اعتبار که با پیام هائی هیجانی و رفتاری هیستریک ، به هر حشیشی چنگ می زند تا غرق نشود ! ... به شدت حسود ، انتقام جو و متوهم ! ... وی با دروغ پردازی و کذب گوئی محض ، این روزها همه چیز را بدون سند و مدرک به حقیر نسبت می دهد ؛ حتی فیلترینگ وبلاگش را ! ... خدا شفایش دهد ! ... راستی پیش ترها پستی در "کلاغ ها" منتشر شده بود در رابطه با همین بیمار بیچاره ، یادتان هست آن پست در مورد ایشان و طرح ادعاهای پوشالی اش را ؟!