ما هيچ چيز نداريم ... اما شما هماهنگی کنيد !!

رييس اداره تربيت بدني شهرستان دنا در استان كهگيلويه و بويراحمد، از اداره‌هاي تربيت بدني‌استانها، هياتها، گروه‌ها، دسته‌هاي آزاد و دولتي سراسر كشور كه قصد صعود به ارتفاعات دنا را دارند، خواست براي پيشگيري از خطرات احتمالي با اين اداره هماهنگي لازم را بعمل آورند.

شهرام توكل روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا گفت: سخت گذر بودن مسيرها، نبود جانپناه و وجود مسيرهاي متفاوت وناشناخته، صعود گروه‌هاي كوهنوردي را كه از اين منطقه شناخت كافي نداشته‌اند با مشكل مواجه كرده است.

وي افزود: اداره تربيت بدني دنا به علت در اختيار نداشتن امكانات امداد و نجات، تجهيزات كوهنوردي، امكانات رفاهي، سرويس هوايي و نيروي انساني نمي‌تواند به كوهنورداني كه بدون هماهنگي در مسيرها گرفتار مي‌شوند، كمك كند.

وي گفت: با توجه به شدت سرما و ارتفاع بالاي برف در منطقه‌دنا، كوهنوردان بايد براي صعود، تمام امكانات و تجهيزات لازم براي كوهنوردي را به همراه داشته باشند.

كوه دنا در استان كهگيلويه و بويراحمد، با ‪ ۴۴‬قله بالاي چهار هزار و ‪۴۰۰‬ متر از اولين بارش پاييزه تا ارديبهشت ماه و دربرخي نقاط تا بارندگي سال ديگر، پوشيده از برف است.

ايرنا ـ ۱۷/۱۱/۸۴

 

کلاغ ها :

اين مصاحبه ی جالب و تاريخی ارزش آن را دارد که بارها و بارها خوانده شود ! .. ما امکانات امداد و نجات نداريم ... تجهيزات کوه نوردی نداريم ... امکانات رفاهی نداريم ... سرويس هوايی نداريم ... نيروی انسانی نداريم ... امکان کمک نداريم ... در يک کلام : ما هيچ چيز نداريم !! لطفا از اجرای برنامه بدون هماهنگی با ما خودداری کنيد !! حالا اينکه چطور هماهنگی گروه ها و کوه نوردان با آقايان می تواند به يکباره تمام اين مشکلات و کمبودها را رفع کرده و اساسا چه معجزه ی شگفتی در اين پديده ( هماهنگی ) نهفـــــته است ... لابد بايد به حساب يکی ديگر از عجايب چند گانه ی  روزگار ما گذاشته شود !!

 

/ 0 نظر / 6 بازدید